LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
11.H2 11188
12.Klapal 11154
13.Bulička 11106
Bouldry:
11.Kopecký 10525
12.Kučera 10378
13.Popovský 10350
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Hlahulek 5111

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192863 cest
Nové přelezy:
Rock´n´rol 7c/7c+
Mara 7c
Strašák 9+/10-
Megalodon 8A+
Franta Jet Xc
Brutal Ass XIa
Periferie XIa
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štěpán Stráník: první boulder za 8B+

"O víkendu se nám se Štěpánem povedlo přelézt 8B+ v Rakousku, pro Štěpána jeho první 8B+," napsal mi dnes Martin Stráník. Zápis bouldru 8B+ na Lezci nemá moc lidí. Krom nich a Adama Ondry poslední rok nikdo, dříve ještě Rosťa Štefánek a Petr Resch.

Martin a Štěpán nám popsali, jaké to bylo.

Martin Stráník:

"V neděli brzká ranní vstávačka a pěkný den lezení v Rakousku v okolí města Krems. Po dopoledním začátku ve Spitzu se rozhodujeme prozkoumat Kremstal, máme info o tamních boulderech a hlavně se těšíme na velké převisy. Bouldery nacházíme hned, nejprve známého Silent Huntera a pak neznámé Fuse za 8B+. Čistej strop, řezky, tupej lokr a madlo na hraně, vypadá to dobře, silovka, která by nám mohla sedět, ale po prvních nálezech se ve stropě jen točíme dokola a nechápeme, co dělat. Špičky napřed vypadají slibně, ale jaksi nefungujou, až přicházím na to, že nejlepší je prostě zabrat a urvat to silou. Najednou je to jasný a za hodinku je posekáno! Štěpán se učí kroky trochu pomaleji, ale nakonec taky krokuje a dává nálezy, když už se vzdává, naladím ho na ještě jeden poslední pokus a nakonec posílá taky, jeho první 8B+, gratulace! Klasa softová, ale v porovnání s 8B ve Spitzu o level těžší."

Štěpán Stráník:

"V Kremstalu nejdřív nacházíme Silent Hunter, krásná skoro stropová jeskyň, a pak Fuse, čistý strop. Volba padá jasně na Fuse, co by nám mohlo sedět více, než zabrat v čistým stropě? Nejdřív s bráchou zjišťujem, jak vůbec zkrokovat a udělat druhý velmi silový krok a závěrečný přískok. Mně to skoro vůbec nejde, vypuštění noh a druhá pasáž zbrzdit pravou ruku se zdá nad moje síly. Brácha přichází na kroky a zanedlouho přelézá, čumím jak puk, ze začátku se to tvářilo nereálně! No už vím, jak by to mohlo jít, ale stále se mi to velmi těžce krokuje. Vlna, vývlav a přiskočení do spoďáku, to je kotel. Dávám solidní pokusy, ale vidím to, že si boulder připravím na příště, jelikož po hodině a půl se mi daří boulder vylézt na dvě části. Touha je ale silnější. Po pár pokusech se mi daří vše dokonale udělat a připadám si, jako by mě někdo řídil, nevím, jak jsem to dokázal udržet ten zatracený přískok do spoďáku, ( při krokování asi z 10 pokusů jsem ho udělal jen jednou!) nutno dodat, že při mě stáli snad všichni svatí, protože jsem se už viděl na zemi, pak nepokazit poslední krok, (silně už mi maximálka dochází) a jsme v madlech, neskutečný zážitek. Je skvělý, že jsem na to s bráchou zajel, lepší boulder jsem si nemohl přát. A jet sám, tak to vzdám po pár nálezech s tím, že je to moc těžký a ani to nezkrokuju. Psychika je holt někdy mocná. Přišlo mi to jinde, než ostatní béčka, ale všichni víme, jak vrtkavá klasa někdy je."

A tady jsou videa, jak to kluci lezli:

Martin:



Štěpán:



Zápis boulderu v databázi cest na Lezci:
Fuse

Štěpána a Martina sponzorují Singing Rock a Scarpa, Martina ještě Olymp Praha.

Více na jejich blozích:

martinstranik.blogspot.cz

stepanstranik.blogspot.cz


Martin a Štěpán Stráníkovi, sth   [úpravy] 15:00 13.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace22:40:01 13.02.2018
paráda hoši
Ar
odpovědět 

 Foto dne:

Seven Lives, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (191561)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Happy Serotonin 6b+ Ulassai
Accglie La Vi(t)a 6b Ulassai
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ulassai
U Cantu Di L'acellu 5c A Richjusa
Joyeux Anniversaire 5a A Richiusa
Nově komentované:
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Koperniko 6b Buzetski Kanjon
Brownie 6c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: termín se používá i v průvodci | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Dotaz | termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (7)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 879 
 Někdy ano 
 874 
 Ne nepoužívám 
 935 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.