LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
38.Kubíček 10131
39.Fajkoš 10131
40.Hyžný 10128
Bouldry:
38.Kožich 9200
39.Zímová 9150
40.Čech 9150
Hory:
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5670

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5730 lezců
1153939 cest
Nové přelezy:
Postranní XIb
Švédský Zá 7C+
Ribstole 8A
Píďa Xb
Magnetfing 9+
Schachmatt 7C
Mindfreak 7C+/8A
Haka 8A
Super Zadd 8A
Zmrzlé Ram 7C+

Stěny
V 16 - Plzeň
ZŠ Bolatice - Bolatice
Škoda Sport Park - Plzeň

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pískomilná sezóna 2010

Tak po čtyřech letech mohu konstatovat, že se z Pískomila nestala žádná masová záležitost a věnují se mu více méně ortodoxní pískaři, což  určitě  skalám naprosto vyhovuje.

Loňská sezóna , co do počtu dní, kdy se na písku bez problémů dalo, patří určitě k těm horším, ne-li nejhorším. Přesto se našlo pár lezců, kteří dali přednost kvantitě před kvalitou a“obětovali“den, či víc Pískomilovi.( Když budu mluvit za sebe, tak pro mě to není nikdy oběť, ale vždy superlezecký den s bonusem.)
Loni se podařilo získat „Pískomila“ zkušenému lezci ze Skaláku M.Bojsovi Dědkovi. Mě se povedlo,díky Frantovi Čepelkovi a Bojsovi, dolézt „extra“ desítku a obě oblasti, Dubské skály i Teplice jsem si užil. Hlavně v Dubských to byl nezapomenutelný zážitek, pro neznalost terénu, liduprázdno a klíšťata. Dvojka Radek Exnar a Milan Škop se pískomilnému stoupání opravdu věnovala a vylezla během sezony čtyři oblasti,tak očekávám, že na jaře jim budu moci pogratulovat. Jednu oblast vylezl i Horácio, který bohužel, kvůli tragické události, už pískomila nikdy nedokončí.
Na závěr jen tolik. Doufám, že letošní sezona bude, co do počasí, příznivější a pujde stoupat, co hrdlo ráčí. Budu rád, když si dalších pár lidí zkusí Pískomila „odlovit“ a ti, co už něco mají, budou pokračovat. Pro někoho je to možná limitní záležitost a výzva, pro druhého pohodovka, ale v každém případě je to zpestření lezeckého života. Jako bonus k tomuhle reportu přidávám krátkou upoutávku z dílny filmařů ERMEDIA.  A snad Vás naladí na písek, tak jako naladila mě.
Zdraví a naviděnou ve skalách
Iwoš   

Video trailer ke stažení

www.piskomil.cz


Iwoš   [úpravy] 11:17 06.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dubský13:43:30 06.04.2011
Dubský jsou nejlepší!
koníkodpovědět 
 Re: Dubský18:52:46 06.04.2011
jak jinak na tech jsem vyrostl a naučil lozit a jsem za to rád
pavlasodpovědět 

 Paráda17:32:07 06.04.2011
Ahoj Iwoši, je to paráda, už se těším moc, bohužel času se zatím nedostává... Letos musím zkusit aspoň jednu oblast, ačkoli tak nerad spěchám ve skalách... Zdravím do Vrchlabí :-)
Tatušodpovědět 

 krása10:51:41 09.04.2011
krásný video tyjo, Lubošovi to tam fakt sekne:)
asi si toho Piskomila taky budu muset nekdy vyzkouset! Jinak velká poklona Iwošovi! čusbus
Lukodpovědět 

 písek20:14:45 10.04.2011
parádní video! hm hm, musim se tomu pískomilu letos pověnovat trošku víc..
vondřej h.odpovědět 

 Foto dne:
Riesenturm
Rechte Talseite, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183739)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L’últim Alé 7b Margalef
La Vallette 6a+ Mgarr Ix-Xini
No Job 6c+ San Blas
TBC2 6a+ Mgarr Ix-Xini
Schachmatt In Zwei Zügen 7C Pfalz
Nově komentované:
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Haka 8A Pfalz
Last Highway 9+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Dušičková spára | Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud | jako ty slavný a starý kapely | logo čhs | průvodce | Wow |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (26)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
malta průvodce | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 106 
 Ne 
 84 
 Nevím 
 38 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.