LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
33.Suchan 10327
34.Lebloch 10312
35.Lank 10290
Bouldry:
33.Chytil 9453
34.Kümmel 9450
35.Ďurech 9356
Hory:
24.Špás 3183
25.Verner 3138
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166099 cest
Nové přelezy:
Où Ça 7b+
Bada Boom 7b
Mr. Dynami 10-
Gummistief 9-
Le Petit P 7B+
Eliščin Ná 9
Porcelán 7C+
Srdečné Ob 8A+
Hradní Spá 10-
Křížová Ce 7B+

Stěny
RAJČE - Brno
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové lanové centrum - Praha

Ten, kdo by si chtěl vyzkoušet svoji odvahu a myslí si, že by zvládl kráčet po laně osm metrů nad zemí, má od včerejška vynikající možnost.

Ten, kdo by si chtěl vyzkoušet svoji odvahu a myslí si, že by zvládl kráčet po laně osm metrů nad zemí, má od včerejška vynikající možnost.
Stačí si udělat výlet do nově otevřeného lanového centra na Libeňský ostrov, které návštěvníka přímo vybízí: "Neboj se, polez, nebuď zbabělec a překonej strach."
Základem lezeckého komplexu jsou tři věže, mezi kterými jsou v osmimetrové výšce napnuta lana a na nich je umístěno celkem dvanáct překážkových prvků s názvy jako třmeny, tramvaj, burmský most nebo obláčky s kládou.
O tom, že zdolat úspěšně houpající se lano pouhým přechmatáváním rukou na provazech spuštěných z horní tyče není vůbec jednoduché, se přesvědčil při včerejším slavnostním otevření i náměstek primátora Petr Hulinský.
Ten po krátkém rozmýšlení uposlechl výzvy moderátora, sundal si sako a kravatu a postavil se k tramvaji, kterou úspěšně zdolal. "Jednoduché to nebylo, ale já se nebojím. Určitě sem ještě přijdu se svým šestiletým synem," řekl Hulinský.
Potom se však již na překážky vrhly děti z pražského Domu dětí a mládeže, který bude atrakci provozovat a má v sousedství loděnici.
Do výšky odvážně zamířil i desetiletý Marek Sekyra z Kobylis, který se ovšem jednu chvíli na tramvaji poněkud rozhoupal. "Neboj se, chyť se toho dalšího lana a běž dál," povzbuzoval ho zespodu kamarád.
Nakonec chlapec šťastně překážku zdolal a spustil se po nosném sloupu dolů. "No, trochu se mi klepala kolena, ale teď už je to dobrý," řekl Marek a hned poradil, jak se s překážkou vypořádat. "Je dobrý se nekoukat pod sebe, já se celou dobu díval na protější břeh," dodal.

Centrum lanových aktivit bude otevřeno denně. Objednat se sem mohou lidé též telefonicky na čísle 222 333 888 nebo na webové adrese: www.ddmpraha.cz

Do konce května je centrum přístupné zdarma, potom dospělí zaplatí za hodinu 90 Kč, děti 50 Kč

Honza Handrejch   [úpravy] 11:09 19.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pro otrlé nic moc.16:19:49 19.05.2004
Takové lanové centrum je pro normální lidi dobré, ale pro lezce nezaručuje nějaký zvláštní zážitek. Jednak si každý schopný lezec může takové postavit za dopoledne v každém lese (třeba pro trénování rovnováhy, pro trénink júmarování atd...) a hlavně nemůžete si tam dělat co chcete, páč vás hlídá instruktor, který má v popisu práce aby se proboha někdo nepřizabil. To není jako na stěně, kde jste "na vlastní nebezpečí". Navíc je to dost mastné. Ale jako aktivita pro rodinu je to fajn.
stipodpovědět 
 Re: pro otrlé nic moc.15:44:29 31.05.2004
Pro outdoorové aktivity to může být O.K. Už vidím jak jistím svého šéfa 8 m nad zemí. Chááá chaááá
Šlážaodpovědět 

 Foto dne:

World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184945)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Où Ça M'amène La Ben 7b+ Aiguilles Rouges
Bada Boom 7b Aiguilles Rouges
Gromy Blesky 6b Ostaš
Nadvláda 6a Ostaš
Snedseglaren 9- Södra Landsberget
Nově komentované:
Klonování 6A+ Ostaš
Dement VIIIb Prachov
Západní Hrana VII Prachov
Jižní Spára VIIb Prachov
I Am Sorry VIIb Prachov

 Nově v diskusi:
anonym zvrací | Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Oprava | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: Detailní mapka | Re: Cesta z města | Re: Cesta z města | šišmarjá | Re: Choceňskej námrdelník | Re: Paráda! | Paráda! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (63)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Praha 2025 (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (7)

 Nově v inzerci:
Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1627 
 Ne 
 1877 
 Nevím 
 1150 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.