LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
30.Kolomazník 10382
31.Novotná 10365
32.Kohout 10365
Bouldry:
30.Moravec 9550
31.Obal 9500
32.Majdloch 9475
Hory:
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5750 lezců
1164851 cest
Nové přelezy:
Big Bolcho 7c
Fibres A C 7b+
Racing In 8b
Central St 7c
Fight Club 7b+
Is Any One 7b
Homo Ca Pi 7c+
Headcrash 11-
Le Mangana 8a
Big Bolcho 7c

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smutná zpráva z Cerro Torre

Italský horolezec Fabio Giacomelli zemřel pod lavinou

První den roku 2010 zemřel na Cerro Torre italský horolezec Fabio Giacomelli (51 let). Zahynul pod lavinou během provovýstupu ve východní stěně. Jeho lezecký partner Elio Orlandi objevil tělo Fabia po třech dnech intenzivního pátrání v lavinovém poli.

Elio Orlandi a Fabio Giacomelli otevřeli novou cestu ve východní stěně Cerro Torre minulý rok. Tehdy se dostali do tří čtvrtin stěny. Letos se do stěny vrátili nejen dokončit prvovýstup, ale také rozprášit ostatky  legendárního horolezce  Cesarino Favy z Trenta, který  zemřel v roce 2008 krátce poté, co dopsal knihu o Cerro Torre. I přes nelítostné a tvrdé patagonské počasí se dostali přibližně 200 metrů pod vrchol.  Nepřetržitě sněžilo od 20. do 26. prosince a sněžilo i při sestupu do jejich bivaku. Jako první slanil Fabio Giacomelli. Elio Orlandi sbíral při sestupu materiál a v bivaku už svého lezeckého partnera nenašel. Brzy objevil odtrh laviny a vše mu začínalo být jasné.


Cerro Torre


O Fabiu Giacomellim se v horolezeckém světě moc nevědělo a to především proto, že své výstupy nikde nezveřejňoval. V Itálii byl víc známý jako obchodní ředitel firmy Lizard. Hory, horolezectví a alpinismu byly ale vždy součástí jeho života. Fabio udělal těžké prvovýstupy v Dolomitech, především v oblastech Brenty a Valle del Sarca, v Coloradu, Wyomingu, Utahu a Kalifornii. Rád zajel i na naše písky. Žil v obci Sardagna di Trento s manželkou a dvěma dětmi.


Zdroje:

Planetmountain.com


Simona    [úpravy] 08:15 09.01.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP19:27:18 10.01.2010
To je smutne  a o to viac vo svetle dovodov ich vypravy na torre...
jojoodpovědět 

 Foto dne:

Tomáškův lom
 Databáze cest:
Všechny cesty (184850)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
27 Segundos B 6b Peniche
27 Segundos A 6a Peniche
World Needs Therapy 6c+ Peniche
Peregrinus B 6b Peniche
Peregrinus A 6a Peniche
Nově komentované:
Překvapivá Tvrdost 8- Branické Skály
Fly Trap 7a Massone
Pražská Varianta 5 Svatý Jan
Hrana Profesora Zádrhela 7 Řež U Prahy
Make Love, Not War 7A+ Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Ach jo. | Krásná práce | Zajímavý přírůstek. | No toto | Cesta z města | RIP | Re: ach ty titulky | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (81)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Průvodce Adršpach I | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1563 
 Ne 
 1815 
 Nevím 
 1090 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.