LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
34.Reich 10254
35.Hyžný 10235
36.Čech 10222
Bouldry:
34.Stadtherrová 9350
35. 9206
36.Jeliga 9203
Hory:
25.Nešvera 2557
26.Opice 2510
27. 2404

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183713 cest
Nové přelezy:
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Dap Sport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francie - jaro 1998

10.4.98 odcestovala část oddílu ve hvězdném složení Bára, Jitka, Hynek a Hop. na celý týden do Buoux. No nebudete tomu věřit, ale nakonec jsme se vrátili o tři dny dříve. Ve středu ráno jsme se totiž probudili do strašnýho slejváku, kterej nebral konce a tak Hop celou partu přemluvil k odjezdu. Ostatním členům se moc nechtělo a pořád říkali že se to zlepší, ale když do večera pořád pršet nepřestávalo , ba ani se nezmenšovala intenzita toho strašlivýho slejváku, byli i ostatní rádi, ze se vydávame na cestu domů. Ale pěkně popořádku.

Náš příběh se započal odehrávat v pravé páteční poledne. Francouzskou hranici jsme překročili asi tak v pátek o půlnoci. Asi sto kiláků za hranicema jsme se uložili ke spánku, když Hynek postavil na odpočívadle stan ( za ten jsme byli nakonec moc vděčný ) . Noc byla pěkná, zato ráno nás přívítal déšť. No a dál jsme spěchali do Buoux, kam jsme se všichni strašně těšili. Přijeli jsme tam asi tak ve tři odpoledne, za takového silnějšího mžení. Tolik opěvované a bájemi opředené Buoux na nás zapůsobilo spíše děsivě. Všude bylo hrozně bahna, ze stěn tekla voda. Náladu nám trochu spravil pohled na slavné cesty. Přesto jsem se všichni sebrali a odjeli asi o třicet kilometrů dál, do Volx. Po chvilce hledáni jsme našli slavnou velikou skalní jeskyni. Byla opravdu veliká a protkaná množstvím cest. Šli jsme spát s očekáváním slunného rána. A dočkali jsem se. Ráno nás ze stanu vytáhli žhavé spalující paprsky. Honem lezečky a již jsme byli v prvních cestách. Hop s Bárou podle jejich představ tak v 6c+ Hynek z Jitkou tak v 7a. Jaké bylo pak naše překvapení, když jsme se z průvodce dozvěděli že šlo o cesty 6b+ a 6c. Odpoledne naše snažení začali však opět přerušovat menší přeháňky a tak jsem se odebrali do stanu k malé odpolední siestě. Hynek se nezadržitelně, jako lev, vrhl na zásoby jídla, a kdyby ho Jitka nemírnila mohli jsme již druhý den jet domů, protože by všechno snědl. Jeho labužnický přístup nás fascinoval celou dovolenou. Zvláště pak jeho "Roládičky" ( smotaný salám ze sýrem ) , kterých snědl samotných požehnaně. Druhý den bylo již opět hezky. Hopovi se podařilo přelízt na druhý pokus cestu Ranx Herox za 7b. Hynek tuto cestu chtěl lízt Top Rope jak je jeho dobrým zvykem, ale nakonec se osmělil a také hned na druhy pokus byl nahoře.

Další den jsme se rozhodli opustit tuto nádhernou jeskyni a odjeli jsme dál na jih. Cestou jsme potkali pár docela pěkných oblastí, ale nechtěli jsme ani v jedné zůstat a pokračovali jsme přes Aix en Provence do Orgonu , kde byla Dendyho parta. Prohlídli jsme si Aix a chrakterizovali ho jako město bank. Večer jsme již byli v jeskyni v Orgonu. Bohužel ráno bylo to osudné středeční a tak bylo posekáno.


Hop v cestě Cherles de Goal 7b

Jitka v 6c+

Jitka v 6c+

Hynek v Ranx Herox 7b

... a znovu

... a znovu


Hop   [úpravy] 01:05 01.05.1998Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187352)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Grimpette 3 Fontainebleau
Les Bossettes 3+ Fontainebleau
L'Emprunt 3+ Fontainebleau
Crispations 4C Fontainebleau
Marée Rouge 4B Fontainebleau
Nově komentované:
Tragikomix 8A Sloup
Le Plafond 7B+ Fontainebleau
Barre Fixe 7B+ Fontainebleau
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Ladena Voda 6a Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
no name | Pěkné | Re: Saskarna | i tak gratulace a k fotkam | Nevím jak | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Saskarna | Saskarna | Re: Není to nuda? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (60)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 648 
 50 dní v divočině 
 487 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 577 
 Andrea 
 515 
 Ashima 
 430 
 Barkley Marathon 
 524 
 B.I.G. - světové prvenství 
 499 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 458 
 Gálfy - Horský život 
 436 
 Jak se staví ledovec 
 419 
 JAMES - Století nad oblaky 
 579 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 472 
 Lezci z Manína 
 506 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 455 
 Operace Nos 
 442 
 Plamen nikdy nezhasne 
 451 
 Pohlednice z konce světa 
 506 
 Pomíjivost ledu 
 427 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 454 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 430 
 Rhapsodia Corcontica 
 439 
 Sama 
 480 
 Šampioni zlatého údolí 
 464 
 S lyžemi v oblacích 
 532 
 Tenaya Traverse Challange 
 474 
 Tenkrát na východě 
 505 
 Velká alpská silnice - 73 
 474 
 Za oponou velehor 
 567 
 Zápasník Dee Dee 
 456 
 Životní výprava 
 467 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.