LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163604 cest
Nové přelezy:
Pepino Pil 7c+/8a
Arctia Caj 7c
Dementor 9+
Hlasy Ze Z Xc
Zkrat Xc
Cigánský M XIa
Rallye 10
Vyschlý Po 7C
Nasenmodel 7c+/8a
Kríza Stre 10-

Stěny
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Frýdek - Místek
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ostravský horolezec zemřel při výstupu ve Vysokých Tatrách

Český horolezec včera zemřel při výstupu na vrchol Strelecká veža ve Vysokých Tatrách. Sedmadvacetiletý muž z horozecekého oddílu VŠB Ostrava vypadl při slaňování a nepřežil pád z výšky sedmdesát metrů. Horolezcovo tělo dopravili vrtulníkem na Hrebienok a odtud pohřebním vozem do Popradu.
Horská služba musela vyprošťovat i mužovu přítelkyni, která zůstala ve stěně. Ženu, která utrpěla šok, přepravili vrtulníkem do nemocnice.
"Už je na tom lépe," ujistil včera vpodvečer Jan Hanáček z Horské záchranné služby Vysoké Tatry.
(Zdroj ČTK, Moravskoslezský deník 23.8.2003)

Když jsem včera tuto zpravu četl v novinách zamrazilo mě. Bohužel opravněně. Poprve se mi stalo to o čem tady většinou jen čtu. Odešel totiž někdo koho jsem znal. Kačera jsem poznal během mých studií ani nevím jak. Patřil v té době k těm, nejsvědomitějším nováčkům, které jsem potkal a vždy se snažil dodržovat veškeré bezpečnostní zásady, které si rychle osvojil. V posledních letech sám pomáhal při výcviku dalších nováčků jak v hodinách tělocviku, tak i v přídodě. Byla radost s ním být, protože patřil k těm několika málo lidem, které jsem vždy rád potkával na chodbě ve škole. Kačere budeš nám tady chybět, budou mi chybět ty rozhovory před mým civilkářským kanclíkem ve škole. Nejen já ale i další budeme na tebe vzpomínat vždy jen  v dobrém. Sbohem a měj se tam v tom horolezeckém nebi krásně.

P.S. I když jsem tam nebyl, tak už vím technické podrobnosti. Nikdo z nás nechápe proč došlo k té nešťastné nehodě. Doufám, že se na mě nebudou zlobit ti co u toho byli, když přepíši jejich popis toho co se stalo. Nechť je to aspoň varování ostatním.
Dolezli ke druhému štandu, kde zjistili, že skála nad nima je hodně rozlámaná. Rozhodli se proto sestup a slanit zpátky dolů. Kačer udělal ve skobě slaňák, zajistil se do lana i s prusíkem. Bohužel ale po zatížení tato skoba nevydržela a vypadla i s ním. Proč nedal lano přes dvě skoby, přestože tak předtím  jistil, a použil již zatlučenou skobu se bohužel už nikdy nedozvíme.

Lumi   [úpravy] 04:34 24.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vytrhl se slanovaci bod?08:20:12 25.08.2003
Ahoj,

byli jsme na te vezi tri tydny pred tim nestestim a vim jak tam vypadaji slanovaci stanoviste. Proto jsem slanovali pres Tatarkovi borhaky. Ale vede tam jeste prima cesta dolu na smyckach a skobach, to se stalo tam?
Co se vlastne stalo?
TomEeKodpovědět 
 Re: Vytrhl se slanovaci bod?09:46:40 25.08.2003
Kecam kecam!
Sorrac, neni veza jako veza.
Strelecka je krapet jinde a tam samozrejme zadne borhaky nejsou. Mimochodem proc slanovali, kdyz se dalo sejit po normalni znaceny ceste?
TomEeKodpovědět 
  Re: Vytrhl se slanovaci bod?11:52:30 25.08.2003
čítaj: zlaňovali z druhého štandu, z piliera, nie z vrcholu.
twingaodpovědět 
   Re: Vytrhl se slanovaci bod?12:37:31 25.08.2003
Nojo, ale ten dodatek v PS tam v dobe, kdy jsem to rano cetl jeste nebyl!
:-(
TomEeKodpovědět 
    Re: Vytrhl se slanovaci bod?14:57:02 25.08.2003
Spatne jsi cetl, to PS tam bylo odzacatku, tj. od Nedele 4.35 :)
Lumiodpovědět 
     Re: Vytrhl se slanovaci bod?15:40:27 25.08.2003
I když jsem jen turista a ne horolezec, mohu potvrdit, že se skutečně nacházeli v asi v polovině kopce - bohužel jsem měl to "štěstí" být ve Velké Studené Dolině právě v době, kdy ta holka volala o pomoc a HS volali lidi, kteří došli na místo, ze kterého je věž vidět asi o 10 min. před námi.
Járaodpovědět 

 Foto dne:

Nordwand
 Databáze cest:
Všechny cesty (184676)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Biotop 7- Peilstein
Linzer Torte 7 Peilstein
Entdeckungsreise 6- Frankenjura
Zradné špárky 5+ Komjatná
Eufória 6+ Komjatná
Nově komentované:
Dobr 5c Radvanice
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Čučím | Re: ach ty titulky | Re: Inu | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Inu | Krásná | Re: socialní průjem | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (53)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1525 
 Ne 
 1768 
 Nevím 
 1055 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.