LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11056
15.Smetanová 10972
16.Lukášek 10878
Bouldry:
14.Kučera 10125
15.Pařík 10075
16.Širůčková 10053
Hory:
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682
29.Zvonková 2677

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151909 cest
Nové přelezy:
El Torcal 7c
Troll 7C+
Intermezzo 9a
Ojebávač H 8A
Tito,Lito, 10/10+
Ajo En Vag 7C
Californic 8A
Mutagen 7C+
Jenseits V 9
Slimline 10-

Stěny
Ymca - Krásné Březno
Hala TSC - Turnov
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest od 7. dubna v kinech

Premiéra filmového pásma o životě a smrti na nejvyšší hoře světa - EVEREST se připravuje na čtvrtek 7.4.2011 od 20:30 hodin v kině Atlas v Praze.

Filmové pásmo s názvem Everest má 105 minut a věnuje se dokumentárním filmu o živote a smrti na nejvyšší hoře světa Mount Everestu. Ve stejném kině se toto pásmo promítá také např. 8.4.2011 od 20:30 hodin, program dalších promítání naleznete zde.

Pásmo je složeno ze tří dokumentárních filmů:

VE STÍNU BOHYNĚ MATKY ZEMĚ
56 minut, Česká republika, r. 2003
režie: Jindřich Procházka, produkce: Česká televize Ostrava, kamera: Karel Kajfosz
Dokument o českých a slovenských horolezcích, kterým se podařilo vystoupit na vrchol Mt. Everest a historii čs. Horolezeckých expedic na Mt. Everest.

OKNO DO NEBE
23 minut, Česká republika, r. 2007
režie, produkce: Pavel Bém, kamera, Pavel Bém, Vlado Zboja, Adolf Eliáš
Zvláštní cena pořadatele festivalu za film natočený v extrémních podmínkách na 5. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2007.
Československá expedice na nejvyšší vrchol světa – Mount Everest. Dokument nejenom o úspěšném výstupu na nejvyšší vrchol planety, ale také o náboženských obřadech a duchovním životě místních obyvatel.

EVEREST – JUZEK PSOTKA
26 minut, Slovensko, r. 2007
režie: Pavol Barabáš, scénář: Diana Kacarová, produkce Ivica Barabášová – K2 Studio, s.r.o., kamera: Vlado Biskupič, Pavol Barabáš, střih: Robert Karovič, hudba: Štúdio Fontána Slovensko
Zvláštní cena za historický dokument na 6. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2008
Jeho jméno vzbuzovalo respekt. Lidský i profesionální. Doma, ale i v zahraničí. Jozef Psotka, přezdívaný Juzek, nebo pracovník hor. Jedna z nejvýraznějších osobností slovenského horolezectví. Člověk, který stál na vrcholu Mount Everestu. Patřil do staré školy horolezců, která nehleděla v horách na naplnění ambicí, ale mystického spojení s přírodou. Jeho pozoruhodný život byl velkým příběhem dosahování nejvyšších vrcholů světa.

Více na stránkách distribuční společnosti www.outdoorfilms.cz


Eva Bílková   [úpravy] 11:12 06.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Vltavská žula
 Databáze cest:
Všechny cesty (183552)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální Cesta - Var IV Skály U Samoty
Znásilnění Xa Skály U Samoty
Cesta Tam A Zase Zpátky VIIc Skály U České Kamenice
Há Ček 5B Rohanovský Vrch
I Dem Dom 5C Rohanovský Vrch
Nově komentované:
F Uck 7A Rohanovský Vrch
Průsek VIIb Prachov
Eskalátor 7+ Srbsko
Doba Ledová VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Perestroika 8c Tijuana

 Nově v diskusi:
Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Anketa o novém logu | Tak teď už se členem stanu! | Re: Do jednoho | SS | Re: Do jednoho | Do jednoho | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Bloudek bloudí a blouzní | Ty posuny | Re: Pěkné |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (20)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 7 
 Ne 
 9 
 Nevím 
 5 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.