LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
21.Kalvas 10684
22.Svoboda 10674
23.Jungling 10616
Bouldry:
21.Šípek 10000
22.Chejn 9950
23.Košťál 9950
Hory:
26.Novák 2688
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189106 cest
Nové přelezy:
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Qingfeng Valley

Čína

V dubnu 2016 se podařilo mezinárodnímu lezeckému týmu (jako prvním lezcům vůbec) získat povolení k lezení v národním parku Zhangjiajie v Číně.

Park Zhangjiajie, který je jeden z prvních a největších čínských národních parků nachází v severní části provincie Hunan.


Mayan leze na The Red Pillar. (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Patrick Stieber


Jedná se o gigantické území, na jehož ploše se nachází vice než 3000 unikátních pískovcových věží. Tato unikátní přírodní scenérie (součást UNESCO World Heritage) láká každoročně přes 30 miliónů turistů. A přestože se jedná o velkou turistickou atrakci, lezcům je přístup zakázán.


Mayan v cestě Last Shadow (5.11d), což je hlavně třicetimetrová trhlina protínající horizontální strop.

foto by © © adidas Outdoor / Frank Kretschmann



Ben se blíží k vrcholu cestě Flower Power Tower (5.12a)

foto by © © adidas Outdoor / Frank Kretschmann


S podporou místních lezců Mayan Smith-Gobat (NZL), Ben Rueck (USA) Liu Yongbang alias Abond (CHN) and Xiao Ting (CHN) se stali prvními lezci, kterým bylo dovoleno stanout na vrcholu těchto nedostupných skalních sloupů.


Abond ze sebe vydává vše v posledních krocích v cestě Kungfu Emperor (5.13c). (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Frank Kretschman



Mayan a Ben na jejich prvním vrcholu the Father, když oslavují přelezení cesty Beijing Belly (5.11a), vrchol se tyčí nad celým Qingfeng Valley. (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Franz Walter



Ting se soustředí na první tahání délky po vlastním. (hi res)

foto by © © adidas Outdoor / Franz Walter



Team čtyř lezců a jeich průvodce v Jiujiuxiangu

foto by © © adidas Outdoor / Franz Walter


Cílem bylo vylézt na tyto jedinečné stěny za použití vlastního jištění tak, aby příroda zůstala tak nedotčená, jak ji našli.
Tým strávil v údolí Qingfeng měsíc, přičemž hodně času strávil přístupy pod stěny skrze hustou džungli, pak se pokoušeli vytýčit nějaké směry, což bylo poměrně náročné, protože stěna i nevedly žádné průběžné trhliny a skála byla dost proměnné kvality. Dost často lámavá anebo naopak, hladká a bez chytů. A tak bylo všechno lezení obtížné a velmi velmi dobrodružné. Neustále prý museli sebrat veškerou svou odvahu pokračovat vzhůru.
Ben a Mayan se zaměřili na dvě nejvyšší věže a povedlo se jim po velkém úsilí vylézt dvě cesty. První je 300 m dlouhá cesta s názvem - Dragon’s Nest (5.13a). A pak  šedesát metrů dlouhá vytrvalostní darda s jištěním jak po vlastním tak nýty - Kungfu Emperor (5.13c). Druhá dvojka, zpočátku nemajíce tolik zkušeností s tradičním lezením, nakonec také slavila úspěch, který završila přelezem cesty Kyo run (5.11a).

Během jejich měsíčního pobytu v Číně Mayan, Ben, Abond a Ting byli sice prvními lidmi, kteří stáli na těchto impozantních vrcholech v Zhangjiajie, ale hlavní dík jim patří za nové informace a inspiraci.

Video z oblasti Qingfeng Valley:



Stránky parku:

http://www.zhangjiajietourism.us/



JirkaS   [úpravy] 08:20 24.06.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 husty18:11:35 25.06.2016
skaly, asi lamavy trochu, ale pecka
hodpovědět 

 matros13:06:57 30.06.2016
Jen pro upresneni, tak to nejsou piskovcove ale vapencove veze..
steficodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187975)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Malá Gazdinka 4- Súľov
Goat Magic 7a Kalymnos
Vaquero Gigante 7a Arecíbo
Clandestino 7a+ Monagas
Shanghai Bombai 7a+ Monagas
Nově komentované:
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov
Kút 5+ Súľov
Cesta Z Mesta 5+ Súľov
Antikvariát 5+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1607 
 50 dní v divočině 
 1104 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1426 
 Andrea 
 1146 
 Ashima 
 936 
 Barkley Marathon 
 966 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1025 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 905 
 Gálfy - Horský život 
 860 
 Jak se staví ledovec 
 842 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1222 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 991 
 Lezci z Manína 
 1028 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 885 
 Operace Nos 
 1010 
 Plamen nikdy nezhasne 
 896 
 Pohlednice z konce světa 
 1131 
 Pomíjivost ledu 
 869 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 903 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 908 
 Rhapsodia Corcontica 
 907 
 Sama 
 1057 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1173 
 Tenaya Traverse Challange 
 983 
 Tenkrát na východě 
 1158 
 Velká alpská silnice - 73 
 948 
 Za oponou velehor 
 1137 
 Zápasník Dee Dee 
 995 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.