LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
10.Stráník 11458
11.H2 11260
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Kopecký 10500
11.Popovský 10350
12.Kučera 10328
Hory:
28.Bernard 2632
29.Opice 2510
30. 2404

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189114 cest
Nové přelezy:
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a

Stěny
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Karlovy Vary
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jarní vánek v Provence

V předposledním únorovém týdnu jsme společně s otcem vyjeli hledat jarní vánek do Provence. Čechy jsme opouštěli za slunečného počasí, až se zdálo být zbytečné jezdit za teplem přes tisíc kilometrů. Vichřice, mráz a sníh následujících dnů však ukázaly, že jsme zvolili ten nejlepší čas. Ve Francii jsme poprvé zahlédli slunce až u Orange, provázelo jej studené a větrné počasí. V ráji všech lezců, v Buoux, vládlo léto a rocky pohoda. Celý týden nebe téměř bez mráčku a slunce každé ráno rychle roztálo ranní jinovatku.

Ve skalách se vyskytovalo hojně lezců. Z našich končin "stálí" hosté Marek Havlík s Radimem Noskem a Míša Drlíková s Romanem. Za Slovensko v údolí stále parkovala popradská Felicie. Prý už měsíc nepřetržitě lezli bez rest daye, protože se každý den báli, že od zítra bude pršet. Chudáci už měli prsty prolezené až na kost. Navíc se jim nějaké dobré duše pokoušeli navrtáním zámků dostat do auta. Zlodějně místní podnebí svědčí. Nám se neztratilo nic, ale nechávat v autě doklady a peníze je hazard.


Míša s Romanem se chystali pobýt v Buoux asi dva týdny, trochu se rozhýbat a pak odjet do Španěl. Domů se chtějí vrátit v dubnu. I moderní doba přeje dobrodruhům, v tomto případě navýsost  sympatickým.

V nejznámějším sektoru Bout du Monde se opět daly vidět zajímavé věci. O jedné píšu jinde a druhá je o místním pošťáku z Lyonu. Podle Míši už asi čtyři roky nacvičuje Le Minimum a evidentně ho to hodně baví. Věk mu odhaduji přes čtyřicet a šanci na RP nulovou. Má to totiž tak nachozený, že kdyby v něm bylo dost nervů, musel to už dávno přelézt. Všechny kroky, včetně toho nejtěžšího, dělá s železnou jistotou. Do ostrého pokusu se mu asi nějak nechce, či co. Kdo v Buoux byl, možná ho potkal.

My s otcem jsme se také snažili rozhýbat těla ztuhlá několikaměsíčním nelezením. Táta si vylezl vydatně cest do 6b+. Mně se moc líbil Deverdur 7a, dal jsem ho OS a vřele ho doporučuji každému, kdo ho ještě nelezl. Splnil jsem si dávný sen a přelezl PP Autoroute du Soleil 7c za dva dny na pátý pokus. Na stejný počet dnů i pokusů mě pustila PP Fissure Serge 7c+, tu jsem však již před rokem a půl zkoušel.

Poslední dva dny jsme strávili v Russanu, kde nás zastihlo vyslovené vedro. Tady jsem přelezl ještě PP Tabasco 7c za dva dny a tři pokusy.

Jarda Maršík   [úpravy] 06:18 28.02.2001Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

Nový komentář 

 
Jardo,
moc me mrzi, ze jsem nevedela o vasi ceste do Francie drive. Jela bych jinak s vami.
Gratuluji k vykonum.
Pozdravuj Baru a tatu.
Zapsal: Jana Lukasova, 08:23:25 28.02.2001
 
Jano to nás taky moc mrzí. Sakra.
Zapsal: Jarda Maršík, 21:41:56 04.03.2001
 JzjEkSZRyVRa
This piece was a leifjkacet that saved me from drowning.
Zapsal: GIAaWqDawcdDCFbd, 17:04:30 09.08.2012
 ZVbcdRPHyfip
QsaTfe Very good blog post.Really thank you! Great.
Zapsal: wuGPHQjeRpDkdvBGzj, 01:22:25 20.12.2013
 
Banba, Ireland
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:15 08.01.2014
 
Tampereen Vihuri Ry
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:16 08.01.2014
 
Meridian B
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:18 08.01.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187976)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prolegomens 7b Margalef
Malá Gazdinka 4- Súľov
Goat Magic 7a Kalymnos
Vaquero Gigante 7a Arecíbo
Clandestino 7a+ Monagas
Nově komentované:
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov
Kút 5+ Súľov
Cesta Z Mesta 5+ Súľov
Antikvariát 5+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1609 
 50 dní v divočině 
 1107 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1430 
 Andrea 
 1147 
 Ashima 
 938 
 Barkley Marathon 
 966 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1025 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 906 
 Gálfy - Horský život 
 860 
 Jak se staví ledovec 
 845 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1225 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 991 
 Lezci z Manína 
 1028 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 886 
 Operace Nos 
 1010 
 Plamen nikdy nezhasne 
 897 
 Pohlednice z konce světa 
 1132 
 Pomíjivost ledu 
 871 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 903 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 908 
 Rhapsodia Corcontica 
 909 
 Sama 
 1058 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1173 
 Tenaya Traverse Challange 
 985 
 Tenkrát na východě 
 1163 
 Velká alpská silnice - 73 
 950 
 Za oponou velehor 
 1137 
 Zápasník Dee Dee 
 996 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.