LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
10.Stráník 11458
11.H2 11260
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Kopecký 10500
11.Popovský 10350
12.Kučera 10328
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189222 cest
Nové přelezy:
Climbers V 7b+
Patroclos 7b
Super Carp 7b+
Vertigo 7c
Patsamama 7b
C`e Qualcu 7c
Welcome To 7c
M40 7a+
Návštěvní Xb
Rošáda 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra po půlce Dawn Wall odpočívá a chystá se na Nose

Adam Ondra po půlce Dawn Wall na El Capu v Yosemitech, kde ve čtvrtek prozkoumával nejtěžší délky, odpočívá a chystá se na Nose, informoval v noci na dnešek jeho sponzor Black Diamond.

Klasickou cestu The Nose, měl Adam původně v plánu přelézt jako první, ale pak kvůli dešťům, po kterých nejrychleji vyschl nejtěžší cíl Dawn Wall, pustil se do něj.

Adam v nové zprávě od Black Diamond uvádí, že další klíčové úseky nad 10. délkou, byly naštěstí lépe zajištěny. Tak  nebylo tolik složité jimi prolézt včetně klíčových traverzů. Adam zdůraznil, to zatím vše volně neleze. Teď má za cíl celé to odspoda volně či technicky prolézt, zafixovat lana, a pak začít nacvičovat, aby se připravil pro pozdější závěrečný pokus o volný přelez.

"Tedy jestli je klíčové místo v blízkosti jištění, pouze se vždy dotknu chytů, abych se podíval na možnou sekvenci kroků, a pokračuji dál. První klíčová délka jednoznačně vypadala supr těžce pro volný přelez. Budu se muset podívat na všechny ty břitvy více zblízka."

"Konečně už za tmy jsem se dostal skrz 16. délku (dynamickou - Dyno Pitch), ale zastavila mě poslední odvážná sekce cesty, kde jsem cítil, že budu potřebovat světlo pro lezení titěrného sokolíku nad špatným jištěním. Tak jsme to nechali na den a sjeli dolů zpět do Campu 4. Teď je dva dny rest na uzdravení kůže a pak zkusím Nose," citoval Black Diamond Adamova slova z pátku 21.10.



Update: Ondra To Rest Up for the Nose⠀ ⠀ “Yesterday was another day on the Dawn Wall. We had our fixed-lines on the top of pitch 10 and we wanted to move as high as possible. But we would face some of the crux pitches of the whole climb. Fortunately, the pitches were better protected and it was not such a big problem to climb through the next five pitches, including the crux traverses. I would like to emphasize that I am not free climbing everything yet. The goal right now is only to go ground-up to the top, free-climbing and using a little bit of aid climbing, to fix the whole line with ropes and start working on the pitches properly to have them ready for the final free push later. So if the crux is around the protection, I just touch the holds to see how the sequence would be and continue. The first crux-pitch looked definitely super hard to free climb. Almost impossible. I will have to take a look at all these razorblades more closely.⠀ ⠀ “Finally, already in the dark, I was pushing through pitch 16 (Dyno Pitch), but I was stopped by the final bold section of the route, where I felt I needed the light for climbing this tiny layback high above bad protection. So we just called it a day and went down back to Camp 4. Now it’s two days of rest to heal my skin and I will try the Nose.”⠀ ⠀ –BD Ambassador @Adam.Ondra, Oct. 21, 2016.⠀ ⠀ Stay tuned for more exclusive coverage of Ondra’s Yosemite trip.⠀ #liveclimbrepeat Photo: @pavelblazek

A photo posted by @blackdiamond on





Zde je foto z pátku, na kterém Kevin Jorgeson, který loni s Tommy Caldwellem Dawn Wall volně přelezl, dává Adamovi rady, jak lézt. Foto zveřejnil na instagramu Adamaův splulezec Pavel Blažek:





Adam se učí jumarovat v Dawn wall (Foto zveřejnil na Instagramu Adamův spolulezec Pavel Blažek)


sth   [úpravy] 09:26 22.10.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Odkaz velkého kormidelníka
 Databáze cest:
Všechny cesty (187985)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Šťastný A Veselý 7B Váňův Vrch
Poison 6c Kalymnos
Poprdění 6C+ Tisá - Modřín
Sei Prophet 7- Zillertal
Blutige Spur 7 Meteora
Nově komentované:
Rebel Yell 7a Kalymnos
Malý Prd 6C+ Tisá - Modřín
Crack In The Heart 6b Kalymnos
Moitié Quiche, Moitié Pizza 7c+ St. Léger Du Ventoux
Roky Erictson 7b Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Jo | Re: Leva cesta | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Parťák do hor, žula volá | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1628 
 50 dní v divočině 
 1128 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1447 
 Andrea 
 1167 
 Ashima 
 950 
 Barkley Marathon 
 980 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1035 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 914 
 Gálfy - Horský život 
 876 
 Jak se staví ledovec 
 853 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1235 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 999 
 Lezci z Manína 
 1038 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 898 
 Operace Nos 
 1019 
 Plamen nikdy nezhasne 
 905 
 Pohlednice z konce světa 
 1141 
 Pomíjivost ledu 
 876 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 911 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 913 
 Rhapsodia Corcontica 
 917 
 Sama 
 1069 
 Šampioni zlatého údolí 
 981 
 S lyžemi v oblacích 
 1185 
 Tenaya Traverse Challange 
 995 
 Tenkrát na východě 
 1174 
 Velká alpská silnice - 73 
 954 
 Za oponou velehor 
 1144 
 Zápasník Dee Dee 
 1008 
 Životní výprava 
 1033 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.