LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163251 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Makak LBC - zrušena - Liberec

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Omezení ve Frankenjuře

Seznam oblastí

Vzhledem k tomu, že jsem byl o víkendu sám svědkem porušení zákazu lezení na určitých skalách ve Frankenjuře, dávám sem jeden odkaz. Bylo by dobrý, kdybychom to respektovali. Němečtí ochranáři jsou poměrně vstřícní a ponechávají lezcům maximum prostoru. Jeden příklad: Holzgauer Wand - zavřená je jen část od Linke Verschneidung po Golem, cca 20 m skály na šířku. Ostatní skály v těsné blízkosti jsou povolené, cca 20 cest vpravo i vlevo. Pro porovnání: kvůli stejnému ptákovi je uzavřena část Labáku od Prezidenta po Duhovou věž.

ZDE je onen seznam oblastí s dočasným zákazem lezení.

Prodavače v Jurasportu v Pottensteinu nás upozorňoval, abychom nespali pod Universum a pod Trautner Gedenkwand. Tyto oblasti jsou pod zvýšeným dozorem a hrozí jejich úplné uzavření. O ohních a hluku sem snad už psát nic nemusim.

Bída   [úpravy] 12:26 06.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 samej ptak13:30:39 06.05.2004
Spat pod Universem? V seru mezi mloky a hribky? Ten prodavac si vas musel splist s nejakejma ne-eurounionistickyma romaticko-trempoznima sockama. Slusny lidi preci spi na altanech, hasicarnach, kde jsou oblibenym spestrenim mistnich vysypavacu kosu a zemedelcu.

Jo a list se nesmi taky na Rabenu, je tam nejakej papir ze se tam zahnizdil nejakej Falcon OsralWand. (Mozna ze to neni v seznamu, ale hnizdo tam skutecne ma, tak na Rabenfels radej taky nelizt)
lacoodpovědět 
 Re: samej ptak13:34:10 06.05.2004
Sorry , sem si nevsim ze prislusny dokumentos je mnohostrany. Rabenfeles tam samozrejme je.
l.odpovědět 
 Re: samej ptak20:33:07 10.05.2004
Oblibene zpestreni je to jen kdyz tam nezustane bordel, takze u chaticek si po sobe vzdycky uklidit! (Cesky binec tam je videt docela casto :-( Ja byt mistni, tak by me jednou mesicne uklizet bordel po prasatech dost nasralo, hnal bych je klackem, nechal uklizet celou Juru atd.
Vladaodpovědět 
  Re: samej ptak14:03:27 12.05.2004
To ses asi na jinejch chatickach! Jezdim do jury uz 10 let, kdyz si vobcas vymaluju modry vokynko povikendovym uklidem okoli, tak temer vzdy uklizim spis nemecky flasky, nez cesky obaly od tatranek.
l.odpovědět 
   Re: samej ptak23:21:00 12.05.2004
Ja tam jezdim taky docela dlouho, parkrat tam ceskej bordel byl (odpadky za vikend po chaticce...) Jasne, ze bordel delaji i nemci (a ne malo), nejake to pako se najde vsude... Takze z toho prispevku predtim bych nechal to "u chaticek (nejen) si po sobe uklidit" Pro tech par nechapavych co delaj binec, treba je to trkne a priste si uklidi, a nejen v Jure...
V.odpovědět 

 Kdyz jde o Fofgli14:06:21 06.05.2004
Kdyz jde o Fogli, v Labaku opravdu dozoruje nejakej ptacnik. Vzrusovalo ho nase lezeni za vysoke humidity. Kontroloval ruce a bumazky....a nebyl vubec videt. kde se vzal, tu se vzal. Takze, nedrazdit Stromovouse.
Supodpovědět 
 Re: Kdyz jde o Fofgli00:35:23 10.05.2004
A jaký druh vlastně hnízdí v tom Labáku, že je tak přísně střežen?
stipodpovědět 
  Re: Kdyz jde o Fofgli07:47:27 10.05.2004
Prej sokol
odpovědět 

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Údolní Komín III Měsíční Údolí
Pravá Náhorní Cesta III Měsíční Údolí
I Primi 30 7a+ Sass Beita
Cesta Pro Vnoučka VIIb Měsíční Údolí
Donner 6A+ Falzarego
Nově komentované:
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | CNN si taky škrtněte. | Re: Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (28)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1520 
 Ne 
 1761 
 Nevím 
 1049 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.