LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163256 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ueli Steck- Gasherbrum II

Dne 9. července vystoupil Ueli Steck na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů). Pro Ueli Stecka je to první kopec nad osm tisíc metrů.

Do Pákistánu přiletel Ueli Steck se svou novomanželkou Nicol, která s ním absolvovala i část výstupu. Dvojice opustila basecamp 6. července.  První noc strávili v 5900 metrech, kde museli kvůli špatnému počasí vydržet i další den. Poté pokračovali do druhého tábora. V čerstvě napadaném sněhu byl jejich postup pomalý a teprve za 6 hodin dosáhli druhého tábora. Stejnou trasu ušel Ueli Steck  během aklimatizace za pouhé 2,5 hodiny. Dne 9. července v 00.30 se vydal Ueli Steck k vrcholu, kterého dosáhl za silného větru (50km/h) a při nízkých teplotách (-25°C) v poledne. Po povinném vrcholovém fotu sestoupil za 2,5 hodiny  do druhého tábora. Další den se vrátili s Nicol do basecampu.

Před třemi roky vystoupil Ueli Steck společně s Hansem Mittererem a Cedricem Hählem novou cestou na východní vrchol Gasherbrumu II (7772). Výstup na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů)bral Ueli Stecka jako součást tréninku, který chce zúročit na podzimní expedici na Makalu. V dalších dnech se chystá výstup na Gasherbrumu II zopakovat, tentokrát se svou ženou Nicol. Jo, když Ueli Steck trénuje, tak tvrdě.


Zdroje:
Osobní stránky- Ueli Steck

Simona    [úpravy] 07:48 23.07.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 trénink11:43:34 23.07.2009
Tak to je slušný trénink. Nevím, jestli by se mi chtělo znovu šlapat stejnou trasu na stejný kopec, ale co by borec neudělal pro svou ženu.
Podaří se jim to? A co Makalu? Co na to Jan Tleskač? A Mára na Gashi I?
Zdénaodpovědět 
 Re: trénink12:43:37 24.07.2009
:-) :-))))
xsixsaoodpovědět 
 Re: trénink13:15:56 24.07.2009
já to spíš čtu tak že co by výjimečná žena neudělala pro svého muže
odpovědět 

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184630)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Výchdní Hrana II Drábské Světničky
Stěnka II Drábské Světničky
Libánkova I Drábské Světničky
Údolní Komín III Měsíční Údolí
Pravá Náhorní Cesta III Měsíční Údolí
Nově komentované:
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | CNN si taky škrtněte. | Re: Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (28)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1520 
 Ne 
 1761 
 Nevím 
 1049 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.