LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Uwaga lina!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
30.Kohout 10393
31.Kolomazník 10382
32.Novotná 10365
Bouldry:
30.Moravec 9550
31.Obal 9500
32.Majdloch 9475
Hory:
11.Sukačová 5842
12.Abt 5784
13.Louda 5242

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163253 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Strakonice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vesec boulder mania

náhledNovinky v boulderové oblasti u Liberce, tvorba nového průvodce a plánované podzimní závody

Poněkud s předstihem vám chceme sdělit, že během podzimu tohoto roku dojde v liberecké boulderové oblasti Vesec k lezeckým boulderovým závodům. Při této příležitosti spatří světlo světa i nový průvodce, který bude obsahovat všechny potřebné informace o místní oblasti a snad přispěje i k sjednocení klasifikace jednotlivých boulderů.

K ohlášení akce i tvorby průvodce oblasti s takovým předstihem nás donutil fakt, že spousta místních lezců tuto oblast navštěvuje a nám by se hodila jejich pomoc ať už při určování klasifikace nebo i informace o autorech většiny boulderů. Vše pak povede k větší kvalitě průvodce a to bude rozhodně ku prospěchu všem.


Ukázka z budoucího průvodce


Momentálně oblast čítá hodně přes 100 boulderových směrů, další neustále vznikají a konečné číslo je zatím ve hvězdách. Čistíme nové kameny, určujeme klasifikaci a do podzimních závodů toho snad stihneme co nejvíce. Ostatní podrobnosti ohledně závodů budou ohlášeny s dostatečným předstihem někdy koncem září.

Případné informace prosím posílejte na naše mailové adresy, budeme za ně moc vděční.

Dalibor Muráň - dalas.x@seznam.cz
Ondřej Šnopl - o.snopl@seznam.cz


Císař, jedna z dominant oblasti



Daniela Kotrbová, Tajná chodba 6B



Eliška Karešová, Gladiator 7A

Dalibor   [úpravy] 10:10 05.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Fotky10:22:19 05.07.2010
Pár fotek z oblasti na:
http://www.ulozto.cz/5258692/vesec-fotky.zip
Daliborodpovědět 
 Re: Fotky18:08:03 09.07.2010
Škoda, že jsou v odkazu jenom stejný tři fotky jako ke článku:-(! Snad příště!
K.odpovědět 

 Kudy tam?08:30:52 06.07.2010
A kde ve Vesci to je? Někde v okolí rybníku Tajch? Občas tam jdu zaběhat a pár kamenů jsem viděl ale že je to celá bouldrová oblast jsem vůbec netušil, už se moc těším na závody :)
JKodpovědět 
 Re: Kudy tam?11:52:20 06.07.2010
Jeden ze sektorů je právě kus nad rybníkem, přibližně jihozápad, další asi 500m jižně odtud.
Daliborodpovědět 

 staré známé09:30:04 07.07.2010
Milí spolulezci, chodíme se s mužem do této oblasti "vyblbávat" už dobrých 20 let, bydlíme odtud 40 minut pěšky. Z toho plyne, že jsme "starý struktury". Tenkrát nebylo po bouldrech ani vidu ani slechu. My jsme si potrénovali, naše děti si tady hráli a taky "lezly". Od té doby nám to nějak zezelenalo, občas něco i upadlo. Postupem doby jsme tu začali potkávat známé i neznámé lidičky. Kde by nás před 20ti lety napadlo, že z toho bude oblast s vlastním průvodcem.
Eva odpovědět 

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Údolní Komín III Měsíční Údolí
Pravá Náhorní Cesta III Měsíční Údolí
I Primi 30 7a+ Sass Beita
Cesta Pro Vnoučka VIIb Měsíční Údolí
Donner 6A+ Falzarego
Nově komentované:
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | CNN si taky škrtněte. | Re: Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (28)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1520 
 Ne 
 1761 
 Nevím 
 1049 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.