LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12656
2.Šindel 12597
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1155188 cest
Nové přelezy:
Šariček Úř 7C+
Čára Život 7C
UFO 7C+
Esterattit 7b
Jerome The 7c+
High Jump 8a
Silberblic 8a+
Gros But 7c
Moravská K 7B
Laubbläser 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Spray On“

Will Gadd a Tim Emmett se zase po roce vrátili ke svému velkému projektu – převislé linii v ledu „Spray On“ u Helmcken Falls (Britská Kolumbie, Kanada) a prodloužili ho o dalších 50 metrů.

O jejich novém směru Spray on jsme psali už minulý rok: 30 metrovou linii v 45 ° převise prostoupili technicky, osadili nýty a přelezli. Cestu ohodnotili  WI10. Letos byl jejich plán tuto ledovou "krasavici" prodloužit.






Na prodloužení cesty duo tvrdě pracovalo od 16. do 25. ledna. Výsledkem jejich snažení je dalších 50 metrů. Will Gadd byl připraven opravdu na všechno a pro případ, že by nenašli jištení z minulého roku, pořídil detektor kovu. Stejně jako minulý rok tým cestu přelezl volně: oba lezci vylezli 1. a 2. délku, Tim Emmet vylezl 3. délku a Will Gadd  4. a 5. 
A co říkají na obtížnost teď?
"Tady je jediná odpověď, kterou budeme dávat: Podívejte se na fotky. Přečtěte si tento a Timův příběh. Lezení v ledu je jako vlny, estetický a plný krásných zážitků více než o obtížnost. Chyty na skále zůstávají více méně stejné, ale lezení v ledu je vždy jiné. Podívejte se na fotky, poslouchejte příběhy, užijte si show, jděte tam lézt, dělat to nebo ono, v jeskyni je něco pro každého, i když se jen díváte. Helmcken Falls jsou úžasné. ", píše Gadd na jeho blogu.


Zdroje:

gravsports.blogspot.com



Simona    [úpravy] 10:46 04.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Monument13:50:17 04.02.2011
ální!!
Steveodpovědět 

 WI10?14:43:10 04.02.2011
neviem,ale asi je to trosku uletene,nie? predsa stupen obtiaznosti WI nieje len o dynamickych krokoch v previse,o drytoolovych tahoch ale hlavne o moznosti isteni a faktoru padu,zranenia.no a ked tam maju navrtane nity tak to predsa nemoze byt WI10.....napr.Lipton v Rjukane(norsko) mi pride podstatne vacsi prask ako toto a je to ,,len" WI7,samozrejme podla toho ako je vyteceny,kludne to moze byt aj patka...no a proste ked to je WI7,ja to zaclona a istenia su fakt minimalne.a pritom sa tam daju navrtat istenia,lebo prave nad hlavou mas skalu,ale to by nebolo uz za WI7,ta nie????
Risoodpovědět 
 Re: WI10?18:27:24 04.02.2011
O Liptonu něco vím-byl jsem,tam loni a ve srovnání s těmi fotkami je to procházka růžovým sadem.Že si to předjistili je logické. V takové střeše by to ani jinak nešlo.Neskutečný výkon,neskutečná stěna a neskutečné podmínky.
Libor Holýodpovědět 
  Re: WI10?13:37:16 05.02.2011
Covece co to meles, dyt pouzili nýty!!! Jak to muzes srovnavat s cistym prelezenim WI7, kde nazavrtas ani prd. Cele to je jenom o fyzickem vykonu a to oznaceni WI10, trochu ulet.
odpovědět 
 Re: WI10?23:54:15 04.02.2011
Je to úžasný jak vzniknou takovýhle struktury. S tou obtížností dělají kluci asi dobře, že v podstatě neklasifikují, je to dost úlet a nikde jinde něco takovýho není(?).
A kolik je zatím nejtěžší led? WI7? Jak můžou přeskočit 3 stupně?!
tulakodpovědět 

 Foto dne:

Kecy nemaj cenu, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183848)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vell Marí 6a Port De Sóller
S.R.B.T. 6b+/6c Ederland
Mai Dire Mais 5c Ederland
La Via Di Casa 6a+ Ederland
I Colori Di Dora 6a Ederland
Nově komentované:
Jéňa 6C+ Blansko Sever
Navždy Děvče 8+ Svatý Jan
Nova 6C+ Zvůle
Triáda 6A+ Zvůle
Ohne Namen 10- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Expreska | Expreska | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: zapomenutá lišta | zapomenutá lišta | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? |

 Nové komentáře:
Megagratulace | Legenda | Re: Prosba na autora článku | Nekutečný výkon | borec | Re: Trapárna | Re: Prosba na autora článku | Re: Prosba na autora článku | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: Trapárna |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (43)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (23)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Lezení kde hadi dávaj dobrou noc (1)
Valná hromada ČHS: (1)

 Nově v inzerci:
Kouba Permon Biaxial vel.6 | zapomenutá lišta | VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 | La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 173 
 Ne 
 163 
 Nevím 
 69 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.