LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
24.Špás 3183
25.Verner 3138
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163685 cest
Nové přelezy:
Not-OP 9
Cave Fight 9-
Idefix 8A+
Jaxitax 8B
Shaman 8A
Viewpoint 7b+
Pepino Pil 7c+/8a
Arctia Caj 7c
Dementor 9+
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Bouldering za oponou - Měnín
Gekon Boulder bar - Pardubice
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: Uncut video z přelezu cesty za 9a+ v Arcu

Uncut video ze svého přelezu pár týdnů staré cesty za 9a+, kterou před léty navrtal David Lama v Arcu, zveřejnil na Facebooku Adam Ondra.

"Mám za sebou několik skvělých dní v Arcu! 🇮🇹 Hodně lezení, žonglování mezi pokusováním (téměř) nemožných projektů, pokusováním více reálných projektů a objevováním nových oblastí. Něco jsem se snažil onsightovat nebo rychle vylézt na druhý pokus. Před pár týdny Gabri Moroni zvládl prvopřelez projektu, který navrtal David Lama. Tak očividný, že je skoro vidět z hlavního náměstí v Arcu! Gabri do projektu investoval 30 sérií a odvedl fakt skvělou práci, aby se z tohoto projektu stala totálně klasická cesta ☝️
Cestu, kterou v jejích 2/3 definuje jasný crux náročný na těžké stisky, k němuž vede nějaké silové 8b+ a pikantní a vzdorovitý závěr na krápníku 😎 Trvalo mi 2 dny, než jsem to zvládl (k tomu jsem to ještě zkoušel před mnoha lety, když to ještě nebylo vyčištěné). První den jsem se dostal velmi daleko, po dni odpočinku jsem se vrátil a už to zvládl přelézt celé. Nicméně určitě se podívejte na poslední metry, které jsem dost podcenil z hlediska vytrvalosti a sotva jsem se dostal ke slaňáku 💪 ..."
uvedl Adam v upoutávce k videu.

To má cca 5 minut:



Standa Holec   [úpravy] 09:55 05.02.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nevtierava krasa amaterizmu14:40:13 07.02.2022
Radost podrzat tie chyty aspon imaginarne. To kompozicne ponatie kameramana mozno moze niekoho znervoznovat , ja som uz zvyknuty, aj moje deti maju podobne umelecke citenie, takze OK.
o.odpovědět 

 Foto dne:

Nordwand
 Databáze cest:
Všechny cesty (184679)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pandoro 7- Toczek
Defekt Mózgu 6 Toczek
Hip 8- Toczek
Biotop 7- Peilstein
Linzer Torte 7 Peilstein
Nově komentované:
Reinkarnace (Tichý Pláč) VIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Dobr 5c Radvanice
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Velká gratulace! | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Inu | Re: Čučím | Re: ach ty titulky | Re: Inu | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (57)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1528 
 Ne 
 1769 
 Nevím 
 1056 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.