LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
50.Brajer 9988
51.Hebelka 9960
52.Černík 9956
Bouldry:
50.Kalvas 8900
51.Tra 8884
52.Chochola 8853
Hory:
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5864
11.Švihálek 5395

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168308 cest
Nové přelezy:
Gotscheto 7c
Walhalla 7b
Sloní Pilí 9
Sun Goes D 7C
Follow The 10+
Stornello 9-
Jumper 10/10+
Žiletkář Xb
Camp 4 Xc
Ippolito 10-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Prezidentem IFSC zvolen opět Marco Scolaris

+ nový systém hodnocení bouderingu a obtížnosti na OH v Paříži

Mezinárodní federace soutěžního lezení IFSC zvolila minulý týden na valné hromadě prezidenta, a to opět svého zakladatele Itala Marca Scolarise. Na zasedání se také mimo jiné řešily záležitosti kolem lezení na letních olympiádách 2021 v Tokiu, 2024 v Paříži a 2028 v Los Angeles.

Přestaven zde by i nový princip hodnocení kombinace lezení na obtížnost a boulderingu na LOH 2024 v Paříži. Výsledky těchto dvou disciplín se už nemají mezi sebou násobit jako v Tokiu, ale dosažený výsledek v každé disciplíně se přepočte na body s maximem 100 (např. v obtížnosti bude 100 bodů odpovídat TOP ve finále, výpočet bodů má být ještě upřesněn) a body se za obě disciplíny sečtou.

O budoucím rozdělení lezecké trojkombinace (v níž se soutěží nyní) na dvě disciplíny s tím, že by zvlášť měla být dvojkombinace obtížnosti s boulderingem a zvlášť rychlost, jsme psali už před časem zde: MOV potvrdil zařazení lezení na olympiádu 2024 v Paříži

O volbách na valné hromadě viz:



Více zde:

horosvaz.cz: Proběhla volební valná hromada IFSC

a zde:

ifsc-climbing.org: MARCO SCOLARIS AND DEBRA GAWRYCH TO LEAD IFSC UNTIL 2025

Standa Holec   [úpravy] 10:44 27.04.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

E 55
 Databáze cest:
Všechny cesty (185140)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gotscheto 7c Haslerschlucht
Walhalla 7b Haslerschlucht
Mosquito 7b+ Malè
Alito Pesante 7b+ Malè
Palle D'acciaio 7b+ Malè
Nově komentované:
Sweet Jane 6b Ceuse
Sortez-Moi De La L1 6c+ Ceuse
Quemando Bloques 7b Villanueva De Valdegovia
Himbajs Šůviks 8/8+ Velká
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
rytířská zbroj | Re: Je to pánko | Inzerát | Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům | Re: Dia stèna | Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (8)

 Nově v inzerci:
Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1719 
 Ne 
 1966 
 Nevím 
 1229 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.