LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11126
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
Bouldry:
12.Širůčková 10253
13.Trojan 10253
14.Indrák 10200
Hory:
26.Štalmach 2894
27. 2726
28.Nehasil 2710

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163383 cest
Nové přelezy:
Hlasy Ze Z Xc
Zkrat Xc
Cigánský M XIa
Rallye 10
Vyschlý Po 7C
Nasenmodel 7c+/8a
Kríza Stre 10-
Krkavčí Ma 9+/10-
Tramuntana 7b
Crossing W 7b+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Historicky první Slovenka na vrcholu Everestu

Historicky první Slovenka stanula na vrcholu Everestu. Slovenská horolezkyně Lucia Janičová v neděli 12. května vystoupila na Everest z nepálské strany jižní trasou s podporou kyslíku. Informují o tom slovenská i další média a na sociálních sítích.


Standa Holec   [úpravy] 15:32 15.05.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 horochodci 10:38:52 16.05.2024
to je jak sesternica tej vasej kolouchovej ne?
emodpovědět 
 Re: horochodci 14:05:31 16.05.2024
ano, vypadá to tak. ale na druhou stranu, byl bych tolerantní, není taková/ý první ani poslední
josefodpovědět 
 Re: horochodci 11:17:50 17.05.2024
A tak kyslík není nic proti ničemu, jde čistě o to, jak se ten výstup s ním prezentuje.
MModpovědět 

 Lenka Poláčková18:58:14 16.05.2024
"V najbližších dňoch môže pribudnúť v skupine Slovákov na Evereste ďalšie meno. V základnom tábore sa pripravovala na vrcholový útok Lenka Poláčková,....
Jej plán je však oveľa ambicióznejší. Chce sa pokúsiť o výstup bez kyslíka. To by bol výnimočný úspech.
V rámci aklimatizácie už bola vo výške 7900 metrov, kde prenocovala. AK by vystupovala aj s kyslíkovými fľašami, mohla pokračovať ďalej. V tejto výške prespala a vrátila sa do základného tábora.

Pri týchto výstupoch je však oveľa dôležitejšie dobré počasie a Poláčková čaká na okno, kedy sa o výstup pokúsi. "

https://sportnet.sme.sk/spravy/ prva-slovenka-na-evereste-lucia-janicova-slovaci-mt-everest/
odpovědět 

 Pochybný úspěch17:04:48 25.05.2024
Co je na takovém výkonu úctyhodného? Na Everstu bylo údajně přes 12000 (ano dvanáct tisíc) lidí. Vezmu-li ještě v potaz použití kyslíku a celou řadu portýrů a šerpů, kteří jí nahoru vynosili kde co, tak bych se nezdráhal prohlásit, že polský turista po dvou flaškách borovičky má na Sněžce daleko větší dřinu.

Na druhou stranu ale musím ocenit tahání sponzorských peněz přes titul "první slovenka", člověkem který žije takřka půlku života v Anglii.
Chudák Lenka, která si to celé oddřela bez kyslíku, akorát o týden později, nikdy nedosáhne věhlasného "býti první slovenkou na..."
ntodpovědět 

 Foto dne:

Nordwand
 Databáze cest:
Všechny cesty (184668)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
No.11 3+ Bastia
Raketka 7+ Súľov
Poštár 8 Súľov
7b+ 7b+ Le Rif D´Orio
Poslední Pozdrav 4 Srbsko
Nově komentované:
Dobr 5c Radvanice
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: Čučím | Re: ach ty titulky | Re: Inu | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Inu | Krásná | Re: socialní průjem | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (52)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1524 
 Ne 
 1766 
 Nevím 
 1054 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.