LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5737 lezců
1158756 cest
Nové přelezy:
Němá Barik 9+/10-
El Baile D 9
Petr A Pav Xb
Finger Aus 9-
Mouchy Sně 7C
Čekání Na Xc
Stanica 9/9+
Bangladéš 10-
D.D.T. 7B+
Poslední P 7C+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest českou západní umělou stěnou

Pokus o zápis do Guinessovky

Mount Everest českou západní umělou stěnou ? Proč to taky nezkusit ?
Ahoj, měli bychom pro vás námět na víkend 16. - 18. května 2003. Chceme na počest padesátiletého výročí prvovýstupu E. Hillaryho a T. Norgaye na Mount Everest vylézt štafetově 1.000 krát po umělé horolezecké stěně vysoké 8, 848 metru a tímto pokusem také dosáhnout nejvyššího vrcholu světa. Akce se uskuteční v Litoměřicích na umělé stěně v areálu společnosti VOD-KA.
Výstupu se může zúčastnit každý, kdo po zaregistrování a řádném zajištění vyleze alespoň jednou pod dohledem zástupce Guinessovy knihy rekordů 8,848 metru vysoký úsek stěny.
Každý z účastníků obdrží pamětní diplom se svojí fotografií při zdolání toho svého úseku cesty a triko se symboly akce. Akce začíná v pátek 16. května v 16.00 hodin a předpokládáme, že v neděli 18. května bychom mohli být na Everestu. Lana, sedáky, jištění ve stěně a občerstvení bude po celou dobu konání akce zajištěno. Přespání ve vlastních spacácích možno zajistit stísněně na místě konání akce případně po domluvě na kontaktních číslech.
Pokud budete mít zájem o spoluúčast na této jedinečné akci, která bude zapsána v českém vydání Guinessovy knihy rekordů, v Knize českých rekordů a dle možností i ve světové verzi Guinessovy knihy rekordů, dejte nám prosím vědět na na tyto kontaktní adresy :
VOD-KA Litoměřice, Horní Dubina 10, 412 01 Litoměřice
tel. :+420 416731842, fax : +420 416736998, e-mail : vodka@vodka.cz
mobil : Karel (602435941), Irena (602335898)
Horolezecký oddíl Roudnice nad Labem

Karel   [úpravy] 00:12 29.04.2003Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :o)05:38:48 29.04.2003
...tak to je v pohodě.
Přípluvodpovědět 

 07:51:43 29.04.2003
To nemyslíš vážně, že ne?!?!
Kleboňodpovědět 
 Na Mount Everest českou západní cestou ? Proč ne.16:51:19 30.04.2003
Ale jo, proč by to nešlo ? Poleze se po venkovní mírně převislé stěně z pískované překližky /klas. V.), kde bude ve výšce přesně 8,848 metru umístěn lodní zvon, na který bude muset lezec cinknout pro uznání výstupu. Pokud s rezervou odhadneme jeden výstup na 2 minuty, za cca třicet hodin jsme na Everestu.
Karelodpovědět 
  Re: Na Mount Everest českou západní cestou ? Proč ne.17:49:46 18.05.2003
nejaky blizsi info napriklad s fotkou steny na Vasem webu (vodka.cz) by bodlo. Mate tam kde co ale o tyhle akci? Kde nic tu nic:-( doufam ze se tam objevej alespon vysledky a nejaka ta fotka...
Swoopodpovědět 

 09:43:42 29.04.2003
No hlavně nezapomeňte na kyslíkový přístoje. Výšková nemoc si nevybírá a otok mozku je svinstvo, který lze chytit v leckterý hospodě.
odpovědět 

 Everest13:45:32 29.04.2003
Podobná akcička se koná na Petříně, bude se ale stoupat spíše po klasicku: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=102
Kuba Turekodpovědět 

 Mount Everest po umělé stěně zdolán21:46:53 18.05.2003
Štafetový výstup na Mount Everest po umělé horolezecké stěně vysoké 8,848 m se zdařil. V pátek 16.5. v 16.25 hod. nastoupil pod dohledem komisařů Guinnessovy knihy rekordů do stěny první lezec a v 02.45 hod. v sobotu byl Mount Everest vylezen. Výstupu se aktivně zůčastnilo 50 střídajících se lezců. Průměrný čas výstupu a slanění jednoho úseku byl 37 sekund. 
Karelodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184149)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prawy Biederman 6 Sokoliki
Panfil Brzózka 5 Sokoliki
Prostowanie Znika 9- Sokoliki
Super Znik 8+/9- Sokoliki
Cudowne Ocalenie 7 Sokoliki
Nově komentované:
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D | Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Dachstein | Váš sen, financovaný ještě dnes – snadné schválení půjčky začíná | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1059 
 Ne 
 1170 
 Nevím 
 588 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.