LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11433
10.Širůčková 11409
11.H2 11213
Bouldry:
9.Danda 10506
10.Kopecký 10500
11.Novák 10500
Hory:
4.Rojko 7592
5.Skopec 7324
6.Černý 6626

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5763 lezců
1170171 cest
Nové přelezy:
Die Stills 9+/10-
L'elefante 7b+
Chasin´ Th 9
Chasin´ Th 9
George For 9
Level 42 10-/10
Minisex 7C
Jedna Ruka 10-
Chasin´ Th 9
The Flow 9+/10-

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Účastníci zájezdu, aneb opět Osp

VIDEO

smPodařilo se nám skloubit volno, a tak si říkám, kam bychom jsme letos mohli naposled vyrazit na parádní skály? Volba byla jasná, kam jinam než do Ospu v tomto období, předpověď počasí na Slovinsko bylo naprosto perfektní a vyplnilo se do puntíku.

Vyrazili jsme v tomto složení já, Martin Stráník (Noo Noo), Roman Chlup a Jakub Kováčik. Z hlediska využitelnosti času, jsme vyrazili ve čtvrtek večer a nad ránem přijíždíme na parkoviště pod Mišja Peč. Po třech hodinách spánku celý nažhavení jdeme lézt.

Martin se na nic nešetří a po rozlezení se chystá do Corridy, vytrvalostní cesta s dvěma bouldery podléha čtvrtým pokusem, ještě během dne přidává první 8b+ v Mišja Peči - Missing Link z roku 1992 od Tadeje Slabeho.

Druhý den se jdeme podívat do jeskyně pod velkou stěnu, kde vznikají nové cesty. Pěkný ultra dlouhý a převislý sektor s převážně krápníky nás ohromuje. Martin zkouší Trojanskeho Konje za 8a na onsight, ale tochu zavlhlé chyty mu to neumožňují, ale na druhý pokus společně s Kubou už s jistotou dávají, mě se cestu po perfektním vyradění podařilo vylézt na flash.

Po obědě vyrážíme zpět do Peče, Martin se vrhá do Talk is Cheap 8c, těžká boulderová cesta po pár pokusech opět podléhá a ještě přidává Highlandera 8a+/b. Chlup po trochu smůle na onsight dává perfektně Tortugu za 7b. Kubovi se zadaří na Tekile 8a, v níž se mně a bráchovi další den povede cestu vylézt na flash. Mně se po úmorném snažení při pokusu podaří vylézt vytrvalostní Urbanovu, dal bych ji klidně 8a+.

Poslední den Martin vylézá Sreču Vrtnici až na horu za 8b, Izgubljeni Sin 8a+, Ptičja Perspektiva 8a+. Chlup zkouší celý výjezd Hugo 7c/c+ a těsně před odjezdem pěkným pokusem cestu vylézá, mě se podařilo prodloužení tj. Hugo in Popaj 8a+. Kuba asi 5krát vyléza první délku Gilotiny, protože chce vylézt druhou délku za 8a+, ale padá v poskocích do hada, tak snad příště…

....a nakonec poděkování firmám Saltic a Singing Rock za podporu.

Video 35 MB, 12 min.

PS: omlouvám se za točení Corridy, je to hrozný, ale přece, strašně se mi klepou ruce, tak snad příště to bude lepší.

Chlup v Hugovi 7c-c+

Chlup v Hugovi 7c-c+



Kuba Kováčik v Trojskym Koni 8a

Kuba Kováčik v Trojskym Koni 8a



Martin v Talk is Cheap 8c

Martin v Talk is Cheap 8c



Nový sektor - Pajkova Streha

Nový sektor - Pajkova Streha



Štěpán v Urbanově 8a

Štěpán v Urbanově 8a

Štěpán Stráník   [úpravy] 15:00 09.11.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 houly mouly...20:02:40 09.11.2007
Kvalita videa vcelku postačujícně vykompenzovaná kvalitou cest!!! supr, ale jak se zdá, normálka...:) trochu bledá závist, ale pšššt, to se neříká, lezem pro radost:)
alaodpovědět 

 je libo žebř?20:32:07 09.11.2007
no jo bezcharakterní žebříky z nýtů... :))
pískařodpovědět 
 Re: je libo žebř?21:15:36 09.11.2007
jo, a proto je nelezeš, viď?:)velice rozumný, ušetří to spoustu času a námahy....
a.odpovědět 
  Re: je libo žebř?21:46:43 09.11.2007
8a jenom?
p.odpovědět 
 :-)11:59:50 10.11.2007
Nějakej rejpálek, teda co se týče Vápna tak Osp je, pro mě, hned po Francii na špici. A cesty tam maj rozhodně svůj charakter :-)
George-jpodpovědět 

 s10:21:00 10.11.2007
zdravím, chtěl jsem se zeptat kdy jste tam byli?  A počasí teda ok, dalo se spát i venku?
tondaodpovědět 
 Re: s11:10:05 10.11.2007
Podle toho, že jsou do půl těla, tak asi počasí bylo dost dobrý. Taky jako Ála cloumá mnou bledá závist.
Steveodpovědět 
 Re: s08:10:40 12.11.2007
Prave som sa vratil ;) lezenie bez tricka v noci mrzlo.
odpovědět 
 odvověď13:59:47 12.11.2007
Byli jsem tam 2-5.11. a počasí bylo super, web kamera a předpověď počasí jsou na http://ksp.pzs.si/webcam.htm?n=71 jinak nejlepší období je asi podzim říjen-listopad, ale když svítí slunko tak se dá lézt i přes zimu, ale to už je hrozná kosa přes noc, léto bych vyškrtnul, protože slunce tam svítí celý den a byl by to pěkný smažák, jaro bývá taky dobré, ale občas je po zimě mokré, protože z kopce protíká do skal voda, spaní-je tu kemp přímo v Ospu, ale 8 Euro za noc(platí i mimo sezónu) mě příjde docela dost, dá se spát na divoko po okolí...
Štěpán Stráníkodpovědět 

 Kde je?12:51:27 13.11.2007
Nazdarek kluci sikovny. kde je ten novy sektor. Vypada to bohouvsky. Dikes
Bublinaodpovědět 
 Re: Kde je?15:44:09 13.11.2007
Pajkova streha je po cestě po levý straně pod VELKOU stěnu, nedá se přehlédnout. Lízt se tam dá když je období sucha tedy podzim protože se tam, když trošku zaprší, vytváří jezírko... Jinak cesty tam jsou 3x7b+ a pak 8a - 8c
Noo nooodpovědět 

 moc povedenej článek17:46:09 14.11.2007
Hezky Štěpáne, vytvořil jsi pěknej článek, adekvátně čtivej k tomu, jak bohovsky jste tam polezli! Akorát jsem si ho mezi tím vším magnéziem, co je tady po lezci poslední dobou všude rozsypaný, skoro nevšim;)
janekodpovědět 

 Foto dne:

Sila Oceánu
 Databáze cest:
Všechny cesty (185519)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Divná Věc 6 Skály U Tušimic
L'elefante Elegante 7b+ Val Masino
Schovka 6C Skalky Za Aritmou
Zaběhlej Kus V Labské Údolí - Pravý Břeh
Stará Cesta V Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Chyba 6A+ Hlavatice
Tangenziale 7b Comano
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Druhá Míza 8+/9- Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu |

 Nové komentáře:
Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Je druhý :) | Re: Škoda jí, | Velmi smutne | Re:tardi |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M | Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1833 
 Ne 
 2092 
 Nevím 
 1337 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.