LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
36.Lank 10212
37.Chejn 10194
38. 10178
Bouldry:
36.Oliva 9409
37.Ďurech 9356
38.Stadtherrová 9350
Hory:
8.Zaoral 6528
9.Procházková 5864
10.Švihálek 5395

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5760 lezců
1169789 cest
Nové přelezy:
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b
Jenseits V 9
Hank 7b+
Il Gioco D 7b
Finanziere 7b+
Ignota 7b
Kultra 7C+

Stěny
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
9a - Olomouc
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti

s Adamem Ondrou a dalšími našimi +audio

Druhá závěrečná část olympijské kvalifikace v lezecké kombinaci boulderingu a obtížnosti začíná zítra za účasti čtyř našich včetně Adama Ondry v Budapešti v Maďarsku. Vedle Adama, který má největší šance na postup na olympiádu v Paříži, mají startovat ještě Michaela Smetanová, Martin Stráník a Eliška Adamovská.

"Ve hře jsou stále všichni naši čtyři sportovci, kteří si své místo na OQS vybojovali díky výsledkům v loňské sezóně. Nejlépe má do Paříže nakročeno Adam Ondra, který v závodu v Šanghaji obsadil 3. místo. Velmi solidní a nadějné postavení má také Michaela Smetanová, která byla v Šanghaji 22. Ale ani Martin Stráník a Eliška Adamovská ještě nemají definitivně zavřené dveře," píšou k závodu na Facebooku ČHS.

Zítra v 11:30 se začne kvalifikací v boulderingu, v pátek od 9:40 bude kvalifikace lezení na obtížnost, v sobotu je semifinále a v neděli finále.

Adam Ondra nám před závody poskytl audio vyjádření:




audio: Adam Ondra

Vedle toho se zde poleze samostatně olympijská kvalifikace v lezení na rychlost, v níž Česko zastoupeno není.

Program najdete zde:

olympics.com

Informaci ČHS před závody tady na Facebooku:



V dvoudílné olympijské kvalifikační sérii v lezecké kombinaci se soutěží o 12 míst pro muže a 12 míst pro ženy. Výsledky obou závodů se sčítají.

O první části olympijské kvalifikace jsme v květnu informovali zde:

Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále: Adam Ondra bronzový

Standa Holec   [úpravy] 09:33 19.06.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 cool12:27:55 19.06.2024
Dobra banda! Tak at vam to doapdne!
joudaodpovědět 
 Re: cool17:57:57 19.06.2024
a himbajz, kde je nějaká tabulka, kolik maj teda teď bodů a kolik jich tak asi bude potřeba na to dvanáctý místo?
Joudováodpovědět 
  Re: cool08:53:31 20.06.2024
Když se vezmou v úvahu i omezené kvóty pro jednotlivé země, tak k postupu na OH by mělo stačit cca 50 bodů. Takže Adamovi (teď má 40) stačí i hodně podprůměrný výkon na úrovni 30. místa. Míša má myslím 19, takže by musela projít až do finále. Martin asi 5 a Eliška nic, ti by asi museli vyhrát.
Petrodpovědět 

 ..17:54:10 19.06.2024
Tak ella si zabouchla dveře už tak rok zpět, Martin ten to bere už jen jako zábavu a odreagování od písků, jediný kdo má šanci je ten Adam.. Aspoň že tam bude...
:Dodpovědět 
 Re: ..18:17:03 19.06.2024
A jak vidíš fotbal včera Ty experte?
odpovědět 
  Re: ..19:43:15 19.06.2024
No fotbal.. Lituji ubozaky, kteří sleduji věci jako fotbal hokej mma, tyhle sporty jsou ve srovnání s lezení asi něco jako výměna manželek nebo ordinace v růžové zahradě :D a IQ lidi sledujících je max hodnota jednoho poločasu nebo jedné třetiny.. Takže jsem expert jen na lezení, když tak se stačí zeptat :)
:Dodpovědět 
   Re: ..20:17:02 19.06.2024
Moudrost ještě nemáš, chlapče experte.
odpovědět 
   Re: ..13:27:07 24.06.2024
já teda nevím, ale jako lezec mě mnohem víc baví koukat na mma a fotbal, než na sportovní lezení :D
saxodpovědět 

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185490)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
2h De Colle 7a+ Rue Des Masques
Sekni Ho Mačetou VIIc Prachov
Stará Cesta IV Prachov
Chuťovka 6- Sekaniny
Alpínka 6 Sekaniny
Nově komentované:
Polická VIIa Adršpach
Le Crime Etait Presque Parfait 8a Rue Des Masques
Čeľuste 7- Sekaniny
Polická VIIa Adršpach
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka

 Nově v diskusi:
Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1808 
 Ne 
 2051 
 Nevím 
 1304 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.