LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
46.Schockherr 10062
47.Bardas 10035
48.Pelikán 10018
Bouldry:
46.Paděrová 9050
47.F 8906
48.Kalvas 8900
Hory:
18.Cibulka 4073
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5750 lezců
1164843 cest
Nové přelezy:
Big Bolcho 7c
Fibres A C 7b+
Racing In 8b
Central St 7c
Fight Club 7b+
Is Any One 7b
Homo Ca Pi 7c+
Headcrash 11-
Le Mangana 8a
Big Bolcho 7c

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Olberg lezecká stěna - Blansko
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Ostrava
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Robyn Erbesfield Raboutou- 8b+ ve 45 letech

O tom, že věk v extrémním lezení nehraje žádnou roli, nás opět přesvědčila legendární lezkyně devadesátých let Američanka Robyn Erbesfield Raboutou.  Ve svých 45letech vylezla cestu "Bad Attitude" 8b+ v St. Antonin Noble Val ve Francii.

Američanka Robyn Erbesfield-Raboutou je čtyřnásobnou vítězkou Světového poháru (1992-1995). Stejně  jako na závodech byla počátkem devadesátých let nedostižitelná i na skalách. V roce 1992 vylezla své první 8a. O rok později ve francouzské oblasti Lourmarin přelezá jako první žena světa na onsight cestu "Overdose" 8a+. Zanedlouho se stává druhou ženou světa, která přelezá obtížnost 8b+, cestu "Silence"  v oblasti Troubat. Později přidává další 8b+ "Attention vos Regards" v St. Antonin. Poslední roky se věnuje svým dvou dětem - synovi Shawnovi (10 let) a dceře Brooke (7 let). Lezecké zkušenosti předává dál jako trenérka v Boulder Rock Clubu v Coloradu. Pod jejím vedením vyrostla lezecká esa jako Beth Rodden, Adam Stack nebo Emily Harrignton.
I když se Robyn stále udržuje ve výborné lezecké formě, od svých závodních let žádnou těžkou cestu  nezkoušela. To se rozhodla změnit minulý rok a do svého zimního tréninku v USA přidala podle jejích slov "seriozní" bouldering. Do Francie, kde celá rodina každoročně tráví léto, odjížděla Robyn s jasným cílem - "Bad Attitude" 8b+.


Robyn Raboutou

foto by Shawn Raboutou



Robyn Raboutou

foto by Shawn Raboutou


Autor cesty "Bad Attitude" je manžel Didier Raboutou. Díky zimnímu tréninku byla Robyn okamžitě schopna udělat všechny kroky. Na 10 dní rodina vyrazila do Rodellaru, kde Robyn dala na OS několik cest v obtížnosti 7c+, 8a. Po návratu ze Španělska se zaměřila pouze na svůj těžký projekt a  po dvou "nacvičovacích" dnech a po dvou "pokusovacích" dnech cestu vylezla.


Zdroje:
Climbing.com
Robyn Raboutou

Simona   [úpravy] 08:00 05.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Rodinka09:19:11 05.09.2008
Slušná rodinka:-) měli asi místo chrastítek v peřínkách expresky.
Koriodpovědět 
 Re: Rodinka22:15:30 05.09.2008
Na tom nejni nic zvláštního.Moje malá je má v postýlce taky a je moooc spokojená :))) Asi nějaká deformace,u vás to snad neprobíhá stejně Kori?Neříkej žes vyměknul.
Radodpovědět 

 husta matka11:02:10 05.09.2008
..sme se tudlenc nemohli dohodnout co to je za hustou francouzskou matku co tak na pohodu vonsajti 7c+ v rodelarskych windousech. A vona to byla tajhlenc slavna umericanka, tak diky Lezci za ujasneni:)
Mascunofilodpovědět 

 forever young17:59:16 05.09.2008
Taky je od ní hezký, že tak hezky motivuje mladší kolegyně mamky, žejo Simíre.
JuraHodpovědět 

 Foto dne:

Tomáškův lom
 Databáze cest:
Všechny cesty (184845)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Central Street L2 7c Rue Des Masques
Dívčí VIIa Čížkovy Kameny
Údolní Cesta II Tisá - Bürschlické Stěny
Vepřové Koleno 7 Kreutzberk
Petrograf 5 Bechyně
Nově komentované:
Překvapivá Tvrdost 8- Branické Skály
Fly Trap 7a Massone
Pražská Varianta 5 Svatý Jan
Hrana Profesora Zádrhela 7 Řež U Prahy
Make Love, Not War 7A+ Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Ach jo. | Krásná práce | Zajímavý přírůstek. | No toto | Cesta z města | RIP | Re: ach ty titulky | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (81)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Průvodce Adršpach I | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1561 
 Ne 
 1814 
 Nevím 
 1088 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.