LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
17.Lukášek 10878
18.Melen 10832
19.Pail 10806
Bouldry:
17.Štípek 9956
18.Košťál 9950
19.Chejn 9950
Hory:
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5740 lezců
1160883 cest
Nové přelezy:
Subterfuge 10-
Skalná Ruž 8+
Zlaté Vejc 7C
Nekonečný 9-
Made Im Sp 9-/9
C'est La V 8c+
Ubrečená D 10/10+
Götterhämm 9+
Repoman 9+
Shaman 8A

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Ostrava
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Devítiletý Honza Štípek 2. na Rock Junior v Arcu

Druhé místo vybojoval devítiletý Honza Štípek z Ústí nad Labem na mezinárodních lezeckých závodech dětí Rock Junior, které se konaly minulý týden během Rock Master festivalu v Arcu. Honza nám poslal na Lezce ze závodů reportáž.

"22.8 2017 jsem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam s kamarádkami Natálkou z Nového města nad Metují a Anetkou z Děčína a Natálka mi nakreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a byly docela těžký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder  začínal strukturou a potom se muselo skočit do spoďáku a potom  skok do topky a byl dynamickej. Třetí boulder byl po strukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák a potom  se skočilo do struktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej krok do topu a pátý boulder byl, že se muselo  rozeběhnout po struktuře, chytit  chyt, vyskočit do chytu a topka. 

V sobotu jsem byl na závodech a chodil jsem s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce: Seana Kocsiho, Toma Radlera, Adama Ondru, Jakoba Schuberta, Jain Kima, Alex  Puccio, Ashimu Shiraishi a se třema mám fotku!!                 

A v neděli byla rychlost a obtížnost a na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem. Rychlost jsem měl 10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3. Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!                                                       

Honzik"

Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior


Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior Honza Štípek


A zpráva od tatínka:
"Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se ústecký rodák Jan Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení (IFSC)  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě. Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy. A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny, Argentiny, Chile a USA. Z České republiky v kategorii C (U10) kluci byl Jan Štípek, C (U10) jedna dívka, B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti, obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8. 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha a díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna. Honzík vylezl až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě. Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2. místě.

Letos se Honzíkovi daří výborně, zatím získal mistra republiky v obtížnosti, neoficiálního mistra Evropy, vyhrál pohár v boulderingu a teď 2. místo na Rock Master festivalu v Arco.

Výsledky:  http://www.rockmasterfestival.com/2017/wp-content/uploads/2015/01/RJoverall-CM.pdf
Rudolf Štípek"

Rock Junior Honza a Rudolf Štípkovi

 

Honzik, sth   [úpravy] 22:08 30.08.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace08:19:02 31.08.2017
Srdecne gratuluji k super vykonum!
 ONodpovědět 

 Šikovnej09:12:58 31.08.2017
Hezký jen tak dál mladej.
Steveodpovědět 

 gratulace10:42:21 31.08.2017
Super, moc gratuluju. Popis závodu ještě dětskýma očima je sympatický :)
stepanodpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184366)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Netopýří Nářek VIIIb Údolí Loubenského Potoka
Pod Vlivem-varia VIIIb Údolí Loubenského Potoka
Kominarka Direkt 6+ Porúbka
Vysoký Kout 5+ Bechyně
Kout 5 Bechyně
Nově komentované:
C'est La Vie 8c+ Červenica
Pod Vlivem-varia VIIIb Údolí Loubenského Potoka
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
Vůně Dálek 7C+ Sloup
Parní Stroj VIIb Skály Na Rači

 Nově v diskusi:
Re: Nová jistítka | Re: Davle | Re: Ufo? Jo? Ne? | Re: Ufo? Jo? Ne? | Re: Ufo? Jo? Ne? | Re: Ufo? Jo? Ne? | Davle | Ufo? Jo? Ne? | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka |

 Nové komentáře:
Srdcař | Psycho | Je to pánko | Re: jierske velehory | Re: jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Inu | jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Sluníčka |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (8)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (3)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Praha 13, Český kras | Nátěr | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | Žďárák Salewa pro 2 | Prodám Polar H10 hrudní pás | Saltic Toxic | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1410 
 Ne 
 1612 
 Nevím 
 944 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.