LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
21.Svoboda 10759
22.Kalvas 10678
23.Jeliga 10634
Bouldry:
21.Šípek 9950
22.Břicháček 9903
23.Šlapák 9900
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7301
5.Y 6736

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5742 lezců
1161301 cest
Nové přelezy:
Erwin's Pr 8+/9-
Pochybná P 9+/10-
Tak Pravil 7C+
Rechts Vor 9
Záruka Kva 8A
Koks A Kur Xb
Subterfuge 10-
Skalná Ruž 8+
Zlaté Vejc 7C
Nekonečný 9-

Stěny
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Šlajér

Víkend ve Schleieru...
Tak Vás zase musím informovat o takovém malééém prdu :)
Byli jsme na víkend s Lenčákem ve Šlajéru a to vám byla paráda. Sice chcalo a chcalo,ale pár cest se lézt dalo a děli se tam věci nevídané. Huberovic Alex si tak trochu opakoval sólo Komunisty a celé to natáčela obří kamera. Bylo to fakt zaujímavé. Alex nejdřív po džímarech vyšplhal nad nejtěžší flek a poté pokračoval sám samotář. A pak několikrát za pomocí těch samojistítek nalezl do toho fleku a opakoval a opakoval sólo piko. Když se necítil v pohodě tak se chytil karabinky v nýtu a poté uzlu na laně, které viselo nad ním a jistič ho spustil. Jednou nám docela dost zatrnulo když se takhle chytal uzlíku a jistič ho ještě nejistil...Těch dvanáct metrů a balvany pod ním…nic moc. Jak už jsem psal celý víkend pršelo a tak se moc přelezů nekonalo, neb téměř vše bylo mokré. Obzvláště kuriózní byl několikerý přelez cesty Cool your foot man,ale nekonal se, neb jsem smekal z vrchních madlisek. Komunista a Oportunista zažívá po Alexových sólech asi největší nájezdy. Turniket a hurá do fronty. U těchto cest je vcelku zajímavé to, že se jedná vlastně o jednu a tu samou cestu,ale Oportunista vede doprava a Komunista...doleva.
Jediný hodnotnější přelez, který jsem ukořistil a vystál byl White winds a+. Jinak Šlajer vřele doporučuju a z Prahy je to  přesně 4hod 15min a poté dle rychlosti chůze 40 a více minutový výšlap do kopečka.Jednou jsme chytli hodného staříka v offroadu a měli jsme to za pár minut :)Je to parádní oblast se spoustou cest ve stupni 8a a výše, ale je zde i co lézti od 7a – 7c. Lehčích cest je tu pomálu, ale na prodloužený víkend to vydá. Naprosto skvělá je vycházka nad vodopády a pod blízký W. Kaiser. Kouknu jestli je tu na Lezci průvodce,ale takový stručný přehled jak se tam dostati je takovýto: Z Prahy na Mnichov, Insbruck a sjede se na Kufstein sud, poté na St. Johan, mine se vesnice Going a hned za ní odbočit doleva na Prama. Hned první doprava a už si to klikatíte nahoru mezi baráčky. Až dojedete k závoře tak zaparkovat a hurarááá do kopečka. Když k závoře nedojedete, tak zpátky a honem závoru najít.Se spaním je to všelijaký. Dá se spát pod skálou,v seníku,u auta, kousek silnicí výš u takového velkého vybydleného domu anebo někde v apartmá v Goingu. Je to na Vás. Místňáci zatím neprudějí. Takže ! See ya up there...:)

P.S. Dočetl jsem článek o Adamovi...fíha gratuluju :) a honem do Šlajeru!

Oliváč   [úpravy] 00:14 17.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 *12:53:44 17.05.2004
Zajímavá oblast s ještě zajímavějším názvem. Škoda, že jsou tam nejsou lehčí cesty.
Petr von Šlajerodpovědět 
 Re: *07:15:28 20.05.2004
Oliváč je posranej z klasik, ale jak pan velký O psal do W.Kaisru je to kousíček a tam najdeš vše, včetně čísel které hledáš(pokud jsi nemyslel ta z E55).
Matyodpovědět 

 Foto dne:
Na fotce je vyznačeno, kde se dá dojistit hodinama (120cm smyce) z vedlejší cesty Corrida.
Puk a Vec
 Databáze cest:
Všechny cesty (184384)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Strahlensalat 8+ Frankenjura
Ataraxia 7b Kalymnos
Hoferweg 5 Totes Gebirge
Nová Cesta V Skály V Kokořínském Dole
Lednová Cesta VII Skály V Kokořínském Dole
Nově komentované:
Normální Cesta II Hrubá Skála
Normální Cesta II Hrubá Skála
Normální Cesta II Hrubá Skála
Krmení Šelem 8/8+ Poříčí Nad Sázavou
Papillon 7+ Hochkönig

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: lano na ledovec | Re: lano na ledovec | Re: lano na ledovec | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Sluníčka | Re: Jištění | Re: Jištění | Re: Jištění | Re: Jištění | Jištění | Legenda | Vítr fouká celý rok, proč ne sleva. | Srdcař | Psycho |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (9)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Pouzite Evolv Zenist vel. 46 | Vršič | Boty La Sportiva Boulder X | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Praha 13, Český kras | Nátěr | Žďárák Salewa pro 2 | Prodám Polar H10 hrudní pás | Saltic Toxic | pracovníka |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1425 
 Ne 
 1640 
 Nevím 
 957 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.