LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
48.Pelikán 10018
49.Jurečka 10006
50.Čech 9988
Bouldry:
48.Kalvas 8900
49.Kohout 8900
50.Kollár 8853
Hory:
25.Verner 3138
26.Štalmach 2894
27. 2726

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5748 lezců
1164451 cest
Nové přelezy:
Doppelpack 10-
Doppelpack 10-
Taro 8c
La Truite 7c
Cibule A O 9+/10-
Zkrat Xc
No Name 10-
Tisíc A Je 10-
Glücksschw 9
Zwickmühle 8+/9-

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Prostor Letňany - Praha 9

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Včera na Kozelce hořelo

Když jsem včera odpoledne dorazil na Kozelku, zrovna z Doubravice odjíždělo hasičské auto. Snad nám nechytla Kozelka, pomyslel jsem si v duchu a šel kolem tábořiště nohoru do stěn. V tábořišti byla poměrně početná skupinka lidí z nichž někteří kouřili a také zde přímo v lese parkovali dvě motorky. Když jsem došel do Stěn, dozvěděl jsem se od J.K., že pod jižníma věžema skutečně hořelo. Asi ne moc, ale přeci. Buďte proto prosím opatrní a v takovém suchém počasí, které je nyní si producírování v lese cigárkem nebo jakékoliv ohýnky odpusťte. Stačí trochu neopatrnosti a už to hoří už to hoří.

Hop   [úpravy] 10:35 08.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Neni to moc dobry15:03:37 08.09.2003
O Kozelce by bylo dobre vedet , ze nahore nejen ze je zakazano delat ohen, ale hlavne je to vopravdu, nebezpecny. Stromy tam maji melky korenovy system a kryz nad nimi rozdelate ohen, zmeni se v doutnajici pavucinu a ohen se siri pod zemi.
Tato zprava, je stjne hodne sokujici, Hop pise ze horelo malo, ale i tohle malo, je vodou na mlyn lidem, kteri by radi videli zakaz lezeni na Kozelce.
JirkaSodpovědět 
 Re: Neni to moc dobry13:41:42 26.07.2004
Tak jsem se po roce dostal k článku - Hořelo na Kozelce. Fakt je, že jsem ten požár hlásil osobně na tel.150. Požár vznikal možná půl dne předtím a kolem něj prošly desítky lidí, včetně mnoha lezců. Na první pohled nevypadal nebezpečně, ale hořel kořenový systém do hloubky jednoho metru. Dle vyjádření požárníků - to bylo fakt nebezpečné a Kozelka vzhledem k nedostupnosti mohla lehnout popelem... A příčina - nějaký debil si dělal při loňském suchém počasí ohníček uprostřed lesa. A co na závěr - jen konstatování a otázka. Doutnající les se pokoušelo samostatně uhasit několik lidí před námi, ale nikdo nezavolal požárníky. Tak co se tak trošku více zamyslet nad odpovědností ke svému okolí?(zakladatel ohně se se svým IQ asi nezamyslí nad ničím ...)
Petrodpovědět 

 Foto dne:

Prozor Prema, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (184769)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zakalíme V Adršpach
Taro 8c Drachenwand
Spanilá Jízda IXa Tisá - Velké Stěny
Elvira 5c Dro - Massi Di Gaggiolo
Stará Cesta II Horní Maršov
Nově komentované:
Komín III Adršpach
Měsíční IV Adršpach
Stavění 7+ Bechyně
Stará Cesta VI Adršpach
Cibule A Ocet 9+/10- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: UFOni | Re: Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka | Ať ti to i tam leze | RIP | Re: Král Krasu | Král Krasu | Re: Otazka | Re: Otazka |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (80)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Rychlá a snadná půjčka bez podvodů | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1541 
 Ne 
 1793 
 Nevím 
 1071 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.