LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
3.Štípek 12275
4. 12031
5.Trojan 11956
Bouldry:
3.Trojan 11200
4.Novák 10803
5.Stráník 10800
Hory:
13.Šuraba 4132
14.Abt 4062
15.Hess 4058

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193359 cest
Nové přelezy:
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ruzyňská liga 2012 – výsledky

V sobotu a neděli 10. a 11. 11. 2012 proběhl na stěně na Ruzyni další ročník tradičního regionálního závodu Ruzyňská liga. V sobotu závodili dospěláci, v neděli děti.

Samotným závodům předcházela promyšlená příprava cest. Týden před závodem se začaly mýt chyty ze sundaných cest, aby chyty dobře braly. Vybíralo se také z nových chytů, které jsou použity převážně na naší venkovní stěně, aby se postavily pěkné nové a zajímavé cesty. Chystané cesty byly po dobu příprav pro lezení zakázány, ale teď už jsou pro vás přístupné, takže na nich můžete pilovat svou techniku nebo zkoušet, jak bych dopadnul, kdybych byl býval přišel na ty závody. Připravily se tak pro dospěláky cesty v obtížnosti od 3 do 9+/10- a pro děcka od 3 do 8-. Ve střední obtížnosti bylo pro začátečníky postaveno hodně cest, takže mohli být bez obav, že by si nezalezli.

Dospěláků se zúčastnilo přes 30. Hodně lezců využilo krásného sobotního počasí a odjelo na skály, jinak by byla na závodech účast jistě hojnější. V lezení na obtížnost z žen zazářila Sarah Kinkorová a mezi začátečnicemi Pavla Katrušinová. Mezi muži dominoval, podle očekávání, Jakub Hlaváček, a mezi začátečníky Tomáš Kadlec.

Na bouldrovce v cestách topovala nejvíce slečna Fojtíková a o prvenství mezi muži se poprali Jakub Hlaváček a Lukáš Drbohlav, který nakonec zvítězil, protože měl o jeden pokus méně než Jakub.

Pochvalu za nejpilnější přelezení cest patří Sarah KinkorovéMichalovi Motlovi, kteří začali pěkně od obtížnosti 3 a přelezli každou obtížnost až ke svému maximálnímu výkonu.


Dětí se zúčastnilo přes 80, za což trpěliví rodiče nebo jiní příbuzní či koučové dětí zasluhují velkou pochvalu a obdiv. Vzhledem k domácí půdě nejvíce dětí startovalo za CC Ruzyně. Z ostatních oddílů nejvíce dětí přijelo až ze vzdáleného Liberce z horolezeckého oddílu Pavoučci.

Děti závodily v 5 kategoriích a ve 3 disciplínách: hlavní disciplína lezení na obtížnost a lezení na rychlost a boulder. Vítězům patří velké gratulace a díky za účast!
Vítězové v lezení na obtížnost od nejmladších pod nejstarší:
Mariana Janošová (HO Baník Karviná + HK Orlová) a Samuel Pechmann (Břasy)
Bára ZítkováJáchym Zítek
Anna Marie Staňková (Radotín) a Matěj Lípa
Simča Hejsková (HO Pavoučci LB) a David Stehlík (Ultra Ant)
Anna Vavříková (CC Ruzyně) a Matěj Hlaváček (CC Ruzyně)

V bouldrování byly nejúspěšnější děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, CC Ruzyně, Horoguru, HO Slaný a Ultra Ant. V lezení na rychlost bodovaly děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, HO Pavoučci LB, CC Ruzyně, Alpin IV a Maglajz Kladruby.


Kompletní výsledky najdete na webu stěny Ruzyně Ruzyňská liga 2012.

Velké díky patří všem, kdo se na přípravách a průběhu závodu podíleli. Děkujeme také sponzorům: Edelrid a Vaude, bez nichž bychom závody uspořádat nemohli.
Věříme, že akci si všichni řádně užili, a těšíme se na další setkání v hojnějším počtu.


Maťa   [úpravy] 09:33 20.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 HK11:05:54 20.11.2012
HUSTEJ KNEEEEDLIIIIK!
l.odpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Nothingman, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188790)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plazivá Hrana VI Prachov
Plazivá Hrana VI Prachov
Plazivá Hrana VI Prachov
Joker 6a Agios Andreas
Spock 6a Agios Andreas
Nově komentované:
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Levej 7B+ Vyhlídková Skála

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: . | Solo | . | Re: . | Re: ještě jedna připomínka | . | ještě jedna připomínka | Výkon skvělý, technické poznámky | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (5)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1214 
 Někdy ano 
 1182 
 Ne nepoužívám 
 1249 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.