LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
30.Kohout 10393
31.Kolomazník 10382
32.Novotná 10365
Bouldry:
30.Moravec 9550
31.Obal 9500
32.Majdloch 9475
Hory:
11.Sukačová 5842
12.Abt 5784
13.Louda 5242

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163253 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinci Luka Lindič a Aleš Česen na Gasherbrumu IV

jeden z nejočekávanějších výstupů sezóny

Slovinci Luka Lindič a Aleš Česen vylezli na severní vrchol Gasherbrumu IV a už jsou v pořádku v základním táboře, informoval včera web Altitude Pakistan o jednom z nejočekávanějších výstupů sezóny ve velkých horách.


Podle webu Slovinci vylezli na vrchol v úterý a ve čtvrtek dorazili do BC. Na severní vrchol, který je o 20 metrů nižší než 7925 metrů vysoký hlavní vrchol Gasherbrum IV, lezli tři dny severozápadním hřebenem (Northwest Ridge). Je to pouze 4. výstup touto cestou, která byla poprvé vylezena roce 1986.

Dolů sestupovali s obtížemi za mohutného sněžení. Do základního tábora dorazili “spokojení, vyčerpaní a vyhublí”, uvedl web Altitude Pakistan.

Původně chtěli lézt západní stěnou (zvanou “Shining Wall”), ale vzdali to kvůli špatným podmínkám ve stěně.

Aleš Česen a Luka Lindič před tím 12. července kvůli aklimatizaci vystoupili na Broad Peak (8051 m).

Téměř osmitisícový Gasherbrum IV je pokládaný za technicky extrémně náročný. Od roku 1958, kde na něj poprvé vylezli jihovýchodním hřebenem Italové Walter Bonatti a Carlo Mauri, se nahoru dostalo jen několik výprav.

Včerejší zpráva na Twitteru o výstupu na Gasherbrum IV:



Zpráva na Twitteru ze 14. července o výstupu na Broad Peak:



Viz:
Gasherbrum IV: Aleš Česen and Luka Lindič Reached North Summit


O jejich výstupu na Broad Peak viz článek na webu Lidé a hory: Aleš Česen a Luka Lindič vystoupili na Broad Peak, nyní je čeká Gasherbrum IV

Rozhovor s Lukou Lindičem přináší nové číslo magazínu Lidé a hory: Vychází lidé&HORY 4/2016 s rozhovorem s Márou Holečkem a Lukou Lindičem

sth   [úpravy] 11:42 30.07.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Údolní Komín III Měsíční Údolí
Pravá Náhorní Cesta III Měsíční Údolí
I Primi 30 7a+ Sass Beita
Cesta Pro Vnoučka VIIb Měsíční Údolí
Donner 6A+ Falzarego
Nově komentované:
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | CNN si taky škrtněte. | Re: Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (28)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1520 
 Ne 
 1761 
 Nevím 
 1049 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.