LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
10.Stráník 11355
11.H2 11188
12.Klapal 11154
Bouldry:
10.Novák 10550
11.Kopecký 10525
12.Kučera 10378
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191496 cest
Nové přelezy:
Bicákama 7C
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A
Lucie 9+/10-

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
V 16 - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francouzský festival horských filmů Mountains on Stage

+ přidáno představení v lednu v Praze

Pražské představení zimního turné francouzského festivalu horských filmů, Montagne en scène (aneb Mountains on Stage, Hory na scéně), který poprvé zavítá do Česka a na Slovensko 9. prosince, je téměř vyprodané, proto pořadatelé přidali nové datum 8. ledna 2020.

Nové lednové představení bude ve stejném kině (Kino 35 ve Francouzském institutu v Praze).

Jak jsme informovali v úvodním článku, kromě Prahy jsou představení v Brně 16. prosince v kině Scala, v Bratislavě 17. prosince v Cinema City Aupark a v Popradu 18. prosince v kině Tatran.

Mezitím toto turné zavítá do Polska (Varšava 11. prosince a Krakov 12. prosince).

Festival existuje od roku 2013, byl založen v Paříži. Organizuje se dvakrát za rok (v zimě a v létě) s cílem přiblížit hory do měst. Festival se prezentuje jako leader svého druhu v Evropě se 100 000 diváky ročně. Portál Lezec.cz se stal mediálním partnerem turné po našich zemích.

Na programu je projekce pěti dokumentárních filmů o horách. O lezení je film Coconut Connection, v kterém se představí belgičtí lezci Sean Villanueva a Nicolas Favresse na výpravě za lezením nových vícedélkových cest na Baffinově ostrově, a snímek Changabang o lezení s cepíny alpským stylem více než 1000 metrů nad zemí na hoře ležící na indické straně Himálaje.

Changabang


Film Félicité je o představitelích elity současného lyžování a snowboardingu na společné výpravě na svahy masivu Mont Blanc, snímek Blutch je o paraglidovém přeletu nad celým Himálajem a dokument This Mountain Life je o přechodu Kanady od severu k jihu nejdrsnějším terénem Severní Ameriky.



Stránky festivalu:

www.mountainsonstage.com

StandaH   [úpravy] 06:27 05.12.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (188209)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Je Mange Dietetique Et Je Péte 6c+ St. Léger Du Ventoux
Maninska Hvezda 8c+ Manínska Úžina
Na Střeše SD 6B+ Hlavatice
Che Ti Vada Di Traverso 6a San Vito Lo Capo
Dos Vascos Muy Vascos 7b+ Mas De La Peña
Nově komentované:
Skluzavka 7A Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka
4:44 7b+ San Vito Lo Capo
Strecha Slovenska 5 Kostolecká Úžina
Černý Balet 8/8+ Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Rintintin ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: MCR | Re: Ocenění ? |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (93)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (63)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (23)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (2)

 Nově v inzerci:
Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 83 
 Někdy ano 
 64 
 Ne nepoužívám 
 76 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.