LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Routes:
48.Hodeček 10025
49.Mikulec 10023
50.Barták 10022
Boulders:
48.Zímová 9000
49.Jurečka 8950
50.H2 8915
Mountains:
30. 2404
31. 2332
32.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5831 climbers
1191070 routes
New records:
Mitte Wand 9-
Frightnigh 9
Brall 7b
Criss Cros 7c+
Codice Ate 7c
Kozičky 7C/7C+
Cacciatore 7c+
Ručičky 7C
Bořiči Mýt 7C
Morimond 7C

Stěny
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
ZŠ Dukelská - Příbor
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
Green sport - Brno
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Macocha: příběh kamaráda a úžasného lezce Stoupy - Dušana Janáka

Projektů mám v běhu mnoho. V zásadě jedu každý den na několik směn, které se střídají podle aktuálního stavu mysli. Jedna směna je věnovaná původnímu řemeslu - sochání na filmu o Radkovi Jarošovi, v další směně pak novému businessu s obytnými nástavbami Camper4x4.

A pak jsou tu projekty, které se tak různě vynořují a zanořují. Jedním z nich je příběh kamaráda a úžasného lezce Stoupy - Dušana Janáka. V roce 2016 spadl v Labáku. Zázračně přežil a znovu začal lézt. A právě Stoupův příběh zraje a je čím dál silnější. Proto jsem na chvíli přerušil výše uvedené sochání, a protože se u Stoupů slavila čtyřicítka, sestříhal jsem několik minut z našeho tříletého sběru dat, obrázků a výpovědí.

Dnes jsme projektu/budoucímu filmu dali jméno FALLING UP. A Stoupa mi napsal: PÁD VZHŮRU tomu dává lakonickou metaforu. A vlastně je to i určitá jasná dobrá zpráva pro druhý, kteří můžou něčím podobným projít taky... A že si toho za poslední roky prožil opravdu hodně.
Jsem rád, že máme opět podporu Tilak a SINGING ROCK. A ta největší podpora je od Zuzany Mlčochové.
Díky!!!





Petr Kašpar   [úpravy] 08:17 09.02.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dobrá práce08:25:24 10.02.2019
K R Á S N Ý !
Stoupovi přeji rychlou rekonvalescenci!
exodpovědět 

 Stoupej dal.10:17:37 10.02.2019
Sympaticke videjko, Macochu bych také rad nekdy zkusil..je tam nejaka vynytovana krasova sestka s lezenim na jare při cca  +15 stupnich? (((-:
No dobře, tak pojedu zase do Sloupu no...ale Dusanovi a Adamovi to preji na R.P. i na O.S  i za mne.
Martas.odpovědět 
 Re: Stoupej dal.17:38:13 10.02.2019
je tam minimalne normalka, co usti primo pod velkym mustkem. jendo misto za 7, inac sestka dole kamenlomem, na hore hezk avlke a sirocina (obcas celotelovka) a kino pro lidi na musku.. Nezpomen si ale vyjendat propustku u Waisra. Da se lizt i v rukavicich a ve snehu. (jak kamenelom atk spara je +-prevysla, a kde to neni prevysly to oprasisis, a ten bouldr z sedum odfoukas
judovanaodpovědět 
  Re: Stoupej dal.21:27:52 10.02.2019
Podle frekvence příspěvků že zdá, že se Ti stejská... :)
tah-sha-tungaodpovědět 
   Re: Stoupej dal.21:41:56 10.02.2019
Aj tobě :-D
Rybanaodpovědět 

 Foto dne:
Kruk
Szpon Kruka, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188177)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Criss Cross 7c+ Falesia Dimenticata
Alfiere Volante 7a+ Curvone
Racconti Nascosti 7a+ Siracusa
Antica Magia 7a Siracusa
Gola Bagnata 7c Siracusa
Nově komentované:
Rozmarné Léto Direct Xa Teplické Skály
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Královnina Komnata 7A Panský Les
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Samozřejmě, že mění | Re: Urážky na věci fakt nic nezmění | Re: Samozřejmě, že mění | Samozřejmě, že mění | Re: Urážky na věci fakt nic nezmění | Re: Hroza | Re: Hroza | Re: Reprezentace muži? | Re: ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | ake jako reklama na článek dobrej flame :-D |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (79)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (21)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (5)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)

 Nově v inzerci:
stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 61 
 Někdy ano 
 53 
 Ne nepoužívám 
 54 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.