LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
39.Hyžný 10235
40.Pelíšek 10188
41.Novotná 10168
Bouldry:
39.Jeliga 9203
40.Tran 9181
41.Bulička 9150
Hory:
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132
14.Abt 4062

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191285 cest
Nové přelezy:
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A
Lucie 9+/10-
Thulium 11-
Graffiti 7C+
Morimond 7C
Vlad Dracu 8A
Dlouhej Ko 7C+
Dolce Vita 8A+

Stěny
RAJČE - Brno
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
ZŠ Kladruby - Kladruby

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází poslední (6.) číslo lidé&HORY v roce 2009

Vážení čtenáři,
jsme rádi, že Vás prostřednictvím našeho časopisu můžeme blížeji seznamovat s těmi nejlepšími alpinisty domácí i světové horolezecké scény. Nejinak tomu je i v posledním letošním čísle.

V něm se například budete moci začíst do reportáže z prvosjezdu Dhaulagiri (20-23), který uskutečnil český alpinista David Fojtík, ale také si přečíst rozhovor s jedním z nejvýraznějších horolezců současnosti Ueli Steckem (14-17).

Ueli Steck


TÉMA:


Žádná jiná stěna nevzbudila mezi alpinisty, laickou veřejností i médii tak velký zájem jako SEVERNÍ STĚNA EIGERU. Rozsáhlá kolmá skalní hradba nad obcí Grindelwald byla dějištěm mnoha tragédií i mimořádných vítězství lidské odvahy a vůle. Téma čísla 6 vám přináší možnost blížeji poznat Eiger, jeho severní stěnu, ale i proniknout do příběhů, které se v ní odehrály.

Téma Eiger


ROZHOVORY:


Hlavní osobností čísla 6 je již zmíněný extrémní horolezec ze Švýcarska Ueli Steck. V dalším rozhovoru se Vám představí horský vůdce a šéf vzdělávací komise Rakouského Alpenvereinu Walter Würtl.

SERIÁLY A ČLÁNKY:


Reportáž z letošního Smíchovského festivalu alpinismu přinášíme na str. 6-7.
Pepe Piechowicz pokračuje v seriálu "Slovenské skalky" sportovně laděnou lokalitou Porúbka (str. 8-9).
V rubrice "Chaty" se dozvíte mnoho o historii a sportovním vyžití v okolí chaty Johannishütte. (str. 10-11).
Závěrečný díl "Tréninku a přípravy pro horolezce" se zabývá základními lezeckými technikami (str. 12-13).
Mimořádně důležité a praktické informace o lavinách najdete v článku Lavinové situace (str. 18-19).
David Fojtík se se čtenáři podělí o zážitky z prvosjezdu Dhaulagiri v reportáži na str. 20-23.
V rubrice "... a tenkrát se to ve mně nadobro zlomilo" vzpomíná na své první kroky v Alpách horolezkyně  Ines Papert (str. 24).
Seriál "Jihoamerické vrcholy" prozrazuje, jak vypadá výstup na doutnající sopku Villarica (str. 52-54).
Náplní seriálu "Alpy za rohem" je dnes trochu opomíjená oblast Eisenerzských Alp (str. 55-57).
Jiří Novák popisuje v seriálu "Vybrané vstupy" atraktivní oblast Bergell (str. 58-59).
Seriál "Velehorské treky" zavítá do odlehlé oblasti Jihozápadního Pamíru (str. 60-61).
Rubrika "Túra, na kterou nezapomenu" vás tentokrát pozve na skialp v Makedonii (str. 62-63).
Strany 64-68 jsou věnované testům a novinkám v outdoorovém vybavení.
Na str. 69-71 přinášíme 2. díl seriálu o výjimečné postavě československého alpinismu Josefu Hurtonovi.
Strana 72 patří nabídce zajímavých akcí členům Alpenvereinu v roce 2010.

WEB lidé&HORY:


Přijměte pozvání i na náš neustále aktualizovaný web www.lideahory.cz, kde se dozvíte mnoho zajímavého ze světa alpinismu.

Přeji Vám krásné Vánoce s minimem starostí a maximem radosti z pohybu! 
         
Daniel Polman, šéfredaktor

Titulka

Dan Polman   [úpravy] 09:30 21.12.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Kruk
Szpon Kruka, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188196)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Poder De Podar 6b Galilea
Cristal De Roca 7a Galilea
Mutant 8A Popová Skála
Voramar 7a+ Port De Sóller
Cesta Tam A Zase Zpátky 8A Kozí Kameny
Nově komentované:
Rozmarné Léto Direct Xa Teplické Skály
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Královnina Komnata 7A Panský Les
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Samozřejmě, že mění | Re: Ocenění ? | Re: Mcr | Re: Samozřejmě, že mění | Re: Samozřejmě, že mění | Re: Tim se vse vyjasnilo | Re: Ocenění ? | Re: omg | Tim se vse vyjasnilo | Jak pravi klasik: „kdo se Te ptal na tvuj nazor!” :-D |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (90)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (12)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (5)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)

 Nově v inzerci:
Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 69 
 Někdy ano 
 61 
 Ne nepoužívám 
 63 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.