LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
28.Bernard 2632
29.Opice 2510
30. 2404

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191530 cest
Nové přelezy:
Les Myster 7b
Supercanna 7b+
Bicákama 7C
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vesec boulder mania

náhledNovinky v boulderové oblasti u Liberce, tvorba nového průvodce a plánované podzimní závody

Poněkud s předstihem vám chceme sdělit, že během podzimu tohoto roku dojde v liberecké boulderové oblasti Vesec k lezeckým boulderovým závodům. Při této příležitosti spatří světlo světa i nový průvodce, který bude obsahovat všechny potřebné informace o místní oblasti a snad přispěje i k sjednocení klasifikace jednotlivých boulderů.

K ohlášení akce i tvorby průvodce oblasti s takovým předstihem nás donutil fakt, že spousta místních lezců tuto oblast navštěvuje a nám by se hodila jejich pomoc ať už při určování klasifikace nebo i informace o autorech většiny boulderů. Vše pak povede k větší kvalitě průvodce a to bude rozhodně ku prospěchu všem.


Ukázka z budoucího průvodce


Momentálně oblast čítá hodně přes 100 boulderových směrů, další neustále vznikají a konečné číslo je zatím ve hvězdách. Čistíme nové kameny, určujeme klasifikaci a do podzimních závodů toho snad stihneme co nejvíce. Ostatní podrobnosti ohledně závodů budou ohlášeny s dostatečným předstihem někdy koncem září.

Případné informace prosím posílejte na naše mailové adresy, budeme za ně moc vděční.

Dalibor Muráň - dalas.x@seznam.cz
Ondřej Šnopl - o.snopl@seznam.cz


Císař, jedna z dominant oblasti



Daniela Kotrbová, Tajná chodba 6B



Eliška Karešová, Gladiator 7A

Dalibor   [úpravy] 10:10 05.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Fotky10:22:19 05.07.2010
Pár fotek z oblasti na:
http://www.ulozto.cz/5258692/vesec-fotky.zip
Daliborodpovědět 
 Re: Fotky18:08:03 09.07.2010
Škoda, že jsou v odkazu jenom stejný tři fotky jako ke článku:-(! Snad příště!
K.odpovědět 

 Kudy tam?08:30:52 06.07.2010
A kde ve Vesci to je? Někde v okolí rybníku Tajch? Občas tam jdu zaběhat a pár kamenů jsem viděl ale že je to celá bouldrová oblast jsem vůbec netušil, už se moc těším na závody :)
JKodpovědět 
 Re: Kudy tam?11:52:20 06.07.2010
Jeden ze sektorů je právě kus nad rybníkem, přibližně jihozápad, další asi 500m jižně odtud.
Daliborodpovědět 

 staré známé09:30:04 07.07.2010
Milí spolulezci, chodíme se s mužem do této oblasti "vyblbávat" už dobrých 20 let, bydlíme odtud 40 minut pěšky. Z toho plyne, že jsme "starý struktury". Tenkrát nebylo po bouldrech ani vidu ani slechu. My jsme si potrénovali, naše děti si tady hráli a taky "lezly". Od té doby nám to nějak zezelenalo, občas něco i upadlo. Postupem doby jsme tu začali potkávat známé i neznámé lidičky. Kde by nás před 20ti lety napadlo, že z toho bude oblast s vlastním průvodcem.
Eva odpovědět 

 Foto dne:

7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (188217)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Emigrante 7a+ Desplomilandia
No Pain No Gain 6c+ Desplomilandia
Deseo Carnal 7a Desplomilandia
El Paso 7a+ Desplomilandia
Amateur De Gros Essaims L1Amat 7b+ St. Léger Du Ventoux
Nově komentované:
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux
Skluzavka 7A Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Chybka | Re: Spíš prdíky AO | Re: Spíš prdíky AO | Spíš prdíky AO | ale prd | Re: Ocenění ? | Re: Rintintin ? | Re: Rintintin ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (97)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (59)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (5)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (3)
Sherpafest 2025 (2)

 Nově v inzerci:
Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 87 
 Někdy ano 
 68 
 Ne nepoužívám 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.