LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
33.Adamovska 10284
34.Duchoň 10281
35.Lachman 10260
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35.Šlapák 9350
Hory:
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191461 cest
Nové přelezy:
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A
Lucie 9+/10-
Thulium 11-
Graffiti 7C+

Stěny
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Flash Boulder Bar - Brno
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2023 na Chatě Jiřího na Šeráku

v Jeseníkách

Komise tradičního skialpinismu ČHS ve spolupráci se Společností horské medicíny pořádá každoroční Setkání skialpinistů ve dnech 15. – 17. prosince 2023. Setkání skialpinistů se uskuteční po čtyřech letech v Jeseníkách na ověřeném místě ve výšce přes 1300 metrů nad mořem.

Tradiční Setkání skialpinistů je určeno všem příznivcům pohybu ve sněhem pokrytých horách od České republiky po celý svět. Náplní jsou metodika, lavinová prevence, lavinové nehody a motivační výlety z různých pohoří. Nedílnou součástí jsou i praktické workshopy za účelem zlepšování jednotlivých činností jednotlivce nebo skupiny v zasněžených horách.

Workshopy nebo volný venkovní program bude záviset na aktuálních sněhových podmínkách. Vzhledem k nadmořské výšce a termínu se předpokládá, že by sněhové podmínky mohly být dobré.

Od pátku do neděle se při Setkání skialpinistů bude probírat
současné vývojové trendy tradičního skialpinismu
dětský skialp #skimokids
novinky v oblasti lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimních horách
prezentace a filmy ze skialpinistických, freeridových a splitboardových aktivit jak za uplynulou zimní sezónu, tak z historie
představení málo navštěvovaných a nových oblastí pro zimní aktivity
shrnutí uplynulé i nástin následující zimní sezóny
v sobotu 16. prosince 2023 budou připraveny praktické workshopy věnované problematice zimního pohybu v horách (viz jejich přehled v přihlášce – uskuteční se ty, o které bude největší zájem mezi účastníky)
možnost domluvit skialpové výlety v Evropě i mimo ni pro nadcházející zimní sezónu
bohatá tombola výrobců a prodejců vybavení do zimních hor

Program – orientačně
Pátek 15. 12. – příjezd a příchod, prezentace, ubytování a případně večeře. Po 20 h zhodnocení uplynulé zimní sezóny, individuální konzultace a prezentace na poslední chvíli, které by se nevešly do sobotního programu. Následně volná zábava.

Sobota 16. 12. – pro zájemce jsou v denních hodinách připraveny různé workshopy – viz níže, kdy je možné si vybrat dva workshopy (každý cca 2,5 h). V případě naplněnosti dostanou přednost dříve přihlášení. Uskuteční se workshopy, o které bude největší zájem. Odpoledne až večer (odhad do 22:00 h) prezentace a filmy se skialpovou, splitboardovou a freeridovou tématikou. Následně volná zábava.

Neděle 17. 12. – po snídani společné či individuální aktivity na blízkých nebo vzdálenějších jesenických kopcích.

Dostupnost

Chata Jiřího na Šeráku se nachází kousek pod stejnojmenným vrcholem nad Ramzovským sedlem. Sedlo je dostupné rychlíkem z Olomouce, autobusem, nebo osobním autem po silnici z Hanušovic do Jeseníku. Z Ramzovského sedla je to na chatu 570 výškových metrů, takže ideální na rozdýchání. Lyžařský areál Ramzová bude v případě dobrých sněhových podmínek v provozu, takže je možné první letošní rozlyžování s využitím sedačkových lanovek.

Ubytování a stravování

Chata Jiřího na Šeráku nabízí pokoje se sociálním zařízením i bez. Dále jsou k dispozici větší pokoje v podkroví a pro ty, co nevyžadují spací komfort je možnost přespání i v pinponkárně.

Formulář přihlášky https://forms.gle/vFY5j4fsZw3szsBcA







Palič   [úpravy] 07:36 30.11.2023Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Kruk
Szpon Kruka, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188202)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
? 6b+ Pinell De Brai
L ´insulina Que 6a+ Pinell De Brai
La Maldicion De 6b+ Pinell De Brai
La Ira De Judes 6c Pinell De Brai
Ragion Di Stato 6b+ Jerzu
Nově komentované:
Renesance 9 Žleby
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Renesance 9 Žleby
I Like Croatia 6c+ Osoje - Čikola
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: video | Re: Ocenění ? | winter is coming | Re: Tim se vse vyjasnilo | já se jen bavím :-D | Re: Samozřejmě, že mění | Re: Ocenění ? | Re: Mcr |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (93)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (13)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (12)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
MČR v boulderingu (2)

 Nově v inzerci:
Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 72 
 Někdy ano 
 61 
 Ne nepoužívám 
 65 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.