LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5831 lezců
1191010 cest
Nové přelezy:
Kozičky 7C/7C+
Cacciatore 7c+
Ručičky 7C
Bořiči Mýt 7C
Morimond 7C
Lucky Luke 7C
Bořiči Mýt 7C
Tančící Ží 7C
Prügelknab 8A
Lucky Luke 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sportovní lezení

Recenze

smallKniha Sportovní lezení, která se v těchto dnech objevila na pultech knihkupectví, je učebnicí pro začínající. V souladu s trendy se z poloviny věnuje boulderingu a z druhé poloviny lezení s lanem na sportovních slušně zajištěných skalních cestách.

Obsáhle a mimořádně detailně popisuje techniku lezení. Mnohdy tížeji stravitelná teorie je doplněná kvanty fotek, obrázků a schémátek. Kniha od německého autora Stefana Wintra ve své druhé půlce popisuje metody jištění, které se při sportovním lezení i u nás běžně používají. Má 128 stránek. Tréninku a ostatním aspektům lezení, jako zraněním nebo závodům se věnuje okrajově.
Na konci je seznam vybraných umělých stěn v německy mluvících zemích a taky v Česku.
Vyšla ve vydavatelství Kopp, stojí 199 Kč.


Doplňuje obdobnou publikaci ze stejného vydavatelství z roku 1999 Volné lezení od německé autorské dvojice Glowacz/Pohl, což je standardní příručka, která přiměřeně popisuje veškeré aspekty lezení ve skalách a je myslím ještě k dostání (stála 189 Kč).
Na trhu je k mání ještě jedna podobná příručka - Lezení na umělých stěnách od Slávka Vomáčka a Soni Boštíkové z vydavatelství Grada (119 Kč). Recenzi na to knihu si můžete přečíst na Lezci v článku Lezení na umělých stěnách

Standa Holec   [úpravy] 09:22 18.07.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sportovní lezení12:48:59 18.01.2005
..je ju možné dostat aj na Slovensku?
odpovědět 
 Re: Sportovní lezení19:14:16 25.09.2005
jasne...
odpovědět 
  Re: Sportovní lezení18:18:25 13.09.2007
Nemá někdo volnou knihu: Volné lezení od Kopp??
Marťanodpovědět 

 Foto dne:
Nový ? sektor u moře
 Databáze cest:
Všechny cesty (188164)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Camino 5+ Kufstein
Lange Kinderroute 4a Inntal
Zusteigroute 4c Inntal
Gasthof Post 5b Inntal
Jong 4b Inntal
Nově komentované:
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Královnina Komnata 7A Panský Les
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Samozřejmě, že mění | Re: Urážky na věci fakt nic nezmění | Re: Hroza | Re: Hroza | Re: Reprezentace muži? | Re: ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | Re: Urážky tě mají probrat, ale je to marný. | nemůže za to | nádhera, ztělesnění klidu a preciznosti |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (76)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (10)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (8)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (5)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)

 Nově v inzerci:
stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 60 
 Někdy ano 
 51 
 Ne nepoužívám 
 51 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.