LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
34.Duchoň 10281
35.Lachman 10260
36.Čech 10256
Bouldry:
34.Stadtherrová 9350
35.Šlapák 9350
36.F 9278
Hory:
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132
14.Abt 4062

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5831 lezců
1191014 cest
Nové přelezy:
Kozičky 7C/7C+
Cacciatore 7c+
Ručičky 7C
Bořiči Mýt 7C
Morimond 7C
Lucky Luke 7C
Bořiči Mýt 7C
Tančící Ží 7C
Prügelknab 8A
Lucky Luke 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stříbrná radost Karolíny Grohové

Ve švýcarském středisku Portes du Soleil si dali dostaveníčko od 23. února do 1. března vyznavači závodního skialpinismu. Tou dobou se zde konalo 4. Mistrovství světa.

Mezi 350 reprezentanty  z osmadvaceti zemí se představilo s českou výpravou i šest závodníků AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu z Janských Lázní. V hlavní mužské kategorii Miroslav Duch, v kategorii žen do 23-let Dita Formánková, mezi juniory Radek Groh a Ondra Fejfar a kadeti Karolína Grohová a Petr Adámek. Favority na umístění na předních příčkách byli především medailisté z loňského Mistrovství Evropy ve Francii sourozenci Grohovi. Radek si v loňském roce z Mistrovství Evropy odvezl dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, ale letos přestoupil do starší kategorie juniorů. Jeho sestra Karolína se může pochlubit jednou stříbrnou a jednou bronzovou medailí z loňského evropského šampionátu, ale je hlavně dvojnásobnou vítězkou závodů Evropského poháru.
Účastníky šampionátu čekalo celkem pět závodních disciplín, rozložených do šesti závodních dnů. Klasický závod jednotlivců Individual race, štafety - Relay, dvojice - Team race, časovka do vrchu - Vertical race  a novinkou bylo zařazení dlouhé trasy jednotlivců – Long distance s převýšením 2800 metrů. Juniory a kadety čekal pouze závod jednotlivců, Verical race a štafety.
Největší radost prožil český team předposlední závodní den v závodě Vertical race.
Karolína Grohová nestačila stejně jako v loňském roce pouze na Leony Ferran a pro Českou republiku vybojovala stříbrnou medaili. V závodě, který rozhoduje o momentální výkonnosti a fyzické připravenosti všech účastníků bez technických prvků skialpinismu. V závodě, který není mezi závodníky zrovna oblíbený, protože hodně bolí. Sen o zlaté medaili se Karolíně rozplynul v polovině stoupání, kdy na „odpočinkové rovince“ soupeřce z Francie jely rychleji stoupací pásy a vybudovala si rozhodující náskok. Potom už jen stačilo hlídat si další z výborně připravených francouzských soupeřek  Emily Favre, a historicky první medaile z Mistrovství světa pro Českou republiku je na světě. Má stříbrnou barvu a jen málo stačilo ke splnění zlatého snu. I přesto byla v cíli Karolína i celá česká výprava neuvěřitelně šťastná. Po nepříliš povedeném začátku šampionátu, kdy se našim závodníkům především technicky nedařilo v individuálním závodě i ve štafetách, bylo potěšující i šesté místo v juniorech pro Radka Groha, který se nepotkal na šampionátu se svojí obvyklou formou a jedenácté místo Ondry Fejfara.
Reprezentanty České republiky i šestici závodníků z Janských Lázní ještě může těšit páté místo v hodnocení národů, kdy česká výprava nestačila pouze na suverénní alpské a pyrenejské státy Itálii, Švýcarsko, Francii a Španělsko.


Dita Formánková Vertical Race




Florent Perrier 3 x zlato, 1 x stříbro z MS




Individual Race




Individual Race Junioři




Individual Race Karolína




Individual Race Mirek Duch




Karolína Grohová




Karolína_stříbro_Vertical Race




Long Distance Francie Itálie Švýcarsko Španělsko na čele




Radek Groh




Team Race




Vertical Race bolí




Vertical Race kadetky




Vertical Race v cíli




Vertical Race vyhlášení kadetky


Výsledky a fotogalerie na www.smwc2008.ch www.ski-mountaineering.cz www.skimountaineering.org

Štěpán Pleskač   [úpravy] 06:33 06.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 šovinistická poznámka13:58:27 06.03.2008
Francouzky a takový fešný miciny? To čumim!
stipodpovědět 

 Dávej na ty nohy15:24:02 06.03.2008
¨¨¨Pěkně,pěkně ste si dali do noh...
A nevím proč by Francouzky měli být ošklivý co woe
Sudodpovědět 

 Vrchlabí jede!19:53:30 07.03.2008
Velká gratulace Grohovcům,jen tak dál :):)
Majzlíciodpovědět 

 Foto dne:
Nový ? sektor u moře
 Databáze cest:
Všechny cesty (188168)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ibrahim 7a Samugheo
Miraculix 6a+ Kufstein
Sanduhr 5 Kufstein
Nobody 4- Kufstein
Camino 5+ Kufstein
Nově komentované:
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Královnina Komnata 7A Panský Les
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Samozřejmě, že mění | Re: Urážky na věci fakt nic nezmění | Re: Hroza | Re: Hroza | Re: Reprezentace muži? | Re: ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | Re: Urážky tě mají probrat, ale je to marný. | nemůže za to | nádhera, ztělesnění klidu a preciznosti |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (76)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (10)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (8)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (5)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)

 Nově v inzerci:
stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 60 
 Někdy ano 
 51 
 Ne nepoužívám 
 52 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.