LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191614 cest
Nové přelezy:
1.20 € Var 8a
Chute De C 7b+
Panychida 9+/10-
Le Temple 7b
Špekulant 7C+
Mr. Powerf 8A
Sense  7c
Willie Yor 8A
Les Myster 7b
Supercanna 7b+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Grand prix 2013

výsledky

smallTaťka pořád nevěděl, jak to napsat o těch závodech. Tak jsem se toho musela chopit já. K lezení z celé rodiny mám nejblíže. Vlastně ještě donedávna jsem jenom lezla. :) Ano, jsem to já, Sára Hrozová.



Tak jak to vlastně bylo? Už na jaře jsem u toho byla, ale teď jsem se připojila jako organizátor. Nejdřív jsme museli všechno, po čem se poleze, namontovat na stěnu. Samozřejmě, že jsem pomáhala.



Taky bylo potřeba o něco soutěžit. A to už bylo vlastně jasné. Putovní pohár, který už píše dějiny. Kdy vznikl? To už je vlastně dávno, to je víc jak před půlkou mého života. A tady je. A s ním i ty poháry a medaile, které si závodníci odnesou s sebou domů.



Děti a mládežníci soutěžili ve všem, v čem se soutěžit dá. V lezení na obtížnost, bouleringu a na rychlost. Na soutěž v lezení po čtyřech se nikdo nepřihlásil. Asi se báli, že bych to bezkonkurenčně vyhrála. Vždyť jsem téměř celý rok  nic jiného netrénovala. No a pak se všechny disciplíny sečetli a vznikli z toho úplní šampióni ve sportovním lezení, kteří si odvezli ty poháry nejcennější.



A k tomu, abychom to všechno mohli uspořádat, nám pomohli i sponzoři, kteří na věčné časy budou zapsáni na náš pohár.



A na tom poháru jsou samozřejmě zapsáni i ti nejúspěšnější.



Když jsme vyhlašovali vítěze, byla to taková paráda, že jsem koukala s pusou dokořán.



A když už ty závody skončily a všechno jsme uklidili, celkem mě to zmohlo a šla jsem spát.



A vy si zatím můžete prohlédnout obrázky, jak se vlastně lezlo. A ti co chtějí vědět celé výsledky, ať se podívají na stránky ČHS.

Plno fotek dětí: fotogalerie zde.

Libor Rebel Hroza   [úpravy] 11:45 04.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Libore, mě to čtení vyloženě13:59:03 04.10.2013
baví (Tvých článků, jasný;-)) zdravím, Petra
haninaodpovědět 

 Sara20:46:57 04.10.2013
rok a pul?
strejdaodpovědět 
 Re: Sara21:00:01 04.10.2013
Nějak jsem pochopil proč píšeš rok a pul?
LRHodpovědět 
  Re: Sara11:12:11 05.10.2013
To byl odhad věku Sáry hádám. Za chvíli z ní bude holka na vdávání. :)))
Dafe Bobrodpovědět 

 .18:03:11 05.10.2013
jakoze "humor"
odpovědět 
 Re: .15:14:02 08.10.2013
.. proč ne?
Ondraodpovědět 

 bezva závody20:54:03 05.10.2013
Parádní závody, protože si děti zalezou. Cesty dobře postavené, postupně to gradovalo a nepadalo se s nástupů. Stejně tak systém boulderů. Jen bych přece jen měla připomínku k rychlosti. Zda by nebylo lepší nezajistit časomíru, protože měření času dole rozhodčím a pak rozhodování o desetiny mně nepříjde fér. Kolikrát záleží na tom, jak to rozhodčí zmáčkne a že byly výsledky těsné, to byly. Nebo to pak nezařazovat do konečných výsledků.
Lenkaodpovědět 

 bezva závody21:10:03 05.10.2013
Parádní závody, protože si děti zalezou. Cesty dobře postavené, postupně to gradovalo a nepadalo se s nástupů. Stejně tak systém boulderů. Jen bych přece jen měla připomínku k rychlosti. Zda by nebylo lepší nezajistit časomíru, protože měření času dole rozhodčím a pak rozhodování o desetiny mně nepříjde fér. Kolikrát záleží na tom, jak to rozhodčí zmáčkne a že byly výsledky těsné, to byly. Nebo to pak nezařazovat do konečných výsledků.
Lenkaodpovědět 
 Re: GRAND PRIX PRAGUE11:08:41 06.10.2013
S tou časomírou souhlasím. A vím i o ostatních nedostatcích, které možná ani nebyly vidět. Co se týče té časomíry. Omlouvám se, prostě jsem na to zapomněl. Měl jsem domluveno s Liborem, že si ji půjčím od něj, a jak odjel na SP , tak jsem na to zapomněl. Moje chyba. Chtěl jsem to vyřešit tím, že by měřilo víc lidí a udělal se průměr časů, ale jak byl ten Adidas a nakonec i nádherný víkend nepodařilo se mi sehnat víc lidí na organizaci. Dokonce jsem byl i jedním tatínkem celkem nařčen, že ho vlastně otravuji tím, že jsem ho požádal jestli by nedělal rozhodčího. Tak jsem se dotazování dalších vyprdnul. Navíc mi bylo co celou dobu nějak zle od žaludku, takže jsem si závody až tak moc neužil.
Největší dík patří Bobrovi a jeho companii :-) a taky Jardovi. Ti vlastně udělali tak pěkný závod.
Příští rok chceme v Grand prix pokračovat.

Jistě bude pro mnohé novinkou, že se změní jeho název z Grand prix Holešovice na GRAND PRIX PRAGUE podařilo se mi sehnat významného sponzora, který tuto akci zaštítí a mi budeme moci uspořádat v Čechách jeden z prestižních závodů pro děti na Evropské úrovni. Bude mít trochu jinou podobu než závod stávající. Nechte se překvapit :-)Ale vítězové, kteří jsou již zvěčněni na našem poháru, tam zůstanou dál.

LRHodpovědět 
  Re: GRAND PRIX PRAGUE15:23:35 08.10.2013
GRAND PRIX PRAGUE? Podobnou akci tu má RunCzech - noční běh Prahou. A jde o mezinárodní akci. To jen takový postřeh.
Ondraodpovědět 

 Sáro, ...21:33:23 09.10.2013
Sáro, vyřiď poděkování taťkovi, Bobrovi i ostatním za super víkend.
mjodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188224)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Slavova Vez 6a+ Baunei
WTF? 7b El Ático
Lockdown In Paradise 4a Leonidio
Pene Pump 7a+ El Ático
Pene Pump 7a+ El Ático
Nově komentované:
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: omg | Re: omg | Re: MCR | Re: Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Re: Chybka | Re: Spíš prdíky AO | Re: Spíš prdíky AO |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (103)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (58)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (20)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (4)
Sherpafest 2025 (2)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)

 Nově v inzerci:
SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 94 
 Někdy ano 
 73 
 Ne nepoužívám 
 87 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.