LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
10.Stráník 11355
11.H2 11188
12.Klapal 11154
Bouldry:
10.Novák 10550
11.Kopecký 10525
12.Kučera 10378
Hory:
14.Abt 4062
15.Hess 4058
16. 3908

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191556 cest
Nové přelezy:
Les Myster 7b
Supercanna 7b+
Bicákama 7C
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Climbing dictionary

Lezecký slovník

smallObjevila se zajímavá knížka od Matta Sameta, zabývající se lezeckou terminologií.

Kdysi jsme na Lezci sestavili s kamarádem Andym lezecký slovník, ten však byl pouze slovníkem anglicko - českým se zaměřením na převážně na sportovní lezení. 

Tato kniha je ovšem jiného kalibru. Obsahuje více než 600 výrazů z lezecké terminologie. Není to pouze výkladový slovník, ale najdete zde i rozličná vyobrazení pro lepší pochopení termínů. 

Cover

Obálka knížky Climbing dictionary

foto by ©  matt samet



Kniha je samozřejmě v angličtině a je asi nepravděpodobné, že ji v dohledné době seženete u nás. Dá se sehnat na stránkách zasvěcených této knize (viz dole) a tuším, že lze si ji koupit i jako pdfko za 11-12 dolarů.


Poslední zajímavostí je to, že kniha má i aktivní webový blog, kde se sbírají nové a ještě neznámé termíny. A některé skutečně stojí za to.
 
Pokud by vás zajímalo, co je v lezecké termonologii a mezi lezci často užívaný vitamín I a nebo so znamená Lady - Sitting a mnoho dlašího mrkněte na níže zmíněné stránky.

Vitamín I

  Vitamín I

foto by © 


Zdroje:
Webové stránky Mattova lezeckého slovníku Climbing Terms.com

Ps.:
Manopausa - je životní období muže - boulderisty, kdy je mu takové horko, že sundá triko a leze do půl těla, ale zároveň je mu taková zima, že má na hlavě teplého kulicha.
(u žen to zatím nebylo bohužel diagnostikováno)

JirkaS   [úpravy] 08:24 07.09.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188218)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ciminiera 7a+ Ceredo
Fratello Martello 7a+ Ceredo
Do What Thou Wilt 7a Valdesi
El Emigrante 7a+ Desplomilandia
No Pain No Gain 6c+ Desplomilandia
Nově komentované:
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Re: Chybka | Re: Spíš prdíky AO | Re: Spíš prdíky AO | Spíš prdíky AO | ale prd | Re: Ocenění ? |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (101)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (59)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (3)
Sherpafest 2025 (2)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)

 Nově v inzerci:
SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 89 
 Někdy ano 
 69 
 Ne nepoužívám 
 85 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.