LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
44.Kopáček 10113
45. 10100
46.Kubíček 10081
Bouldry:
44.Skočdopole 9103
45.Chovanová 9100
46.Kalvas 9100
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191659 cest
Nové přelezy:
Power Of G 7c
Mouřenín D XIa
La Drecera 7b
Ragnarok 7C+
Figlia Di 7b
Terra Medi 8a
Bedda Mact 7c
El Mal Eje 8b+
1.20 € Var 8a
Chute De C 7b+

Stěny
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Seb Bouin oznámil vylezení Move 9b/b+ ve Flatangeru

"Nyní je čas na nový projekt: Silence 9c"

Francouz Seb Bouin oznámil, že jako první zopakoval cestu Move 9b/b+ od Adama Ondry ve Flatangeru. Na Instagramu potvrdil klasifikaci a dále uvedl, že teď se chce pustit do nového projektu, a to nejtěžší cesty světa - Silence 9c od Adama Ondry.

View this post on Instagram

Move 9b/+ - 5.15b/c✔️ 🙏🙏🙏 😂😂😂 🕺🕺🕺 🍻🍻🍻 A lot of emotion Yesterday !!! After belaying @adam.ondra for the First Ascent in 2013, I am more than happy to make the first repetition of this beast. It was a long journey, thank you everyone who contribuate to that. Thank you @henning_wang_ for the successful belay. Thank you @lei2434 for your patience. Thank you @climbflatanger for your help. Now it's time to.... Check another project 😁😁😁. The one to the right looks good, it's called "silence"... • Move 9b/+ ✔️ 🙏🙏🙏 😂😂😂 🍻🍻🍻 Que d'émotions hier!!! Après avoir assuré @adam.ondra dans la première ascension en 2013, je suis plus qu'heureux de réaliser la première répétition de ce monstre. C'était un long voyage, merci à tous ceux qui ont contribué à celui ci. Merci à @henning_wang_ pour l'assurage de la réussite. Merci à @lei2434 pour ta patience. Merci @climbflatanger pour votre aide. Maintenant il est temps de..... Checker un autre projet 😁😁. Celui juste à droite à l'air top, il s'appelle "Silence".... • And thank you my partners, without you this journey couldn't be possible @blackdiamond @eb_climbing

A post shared by Seb Bouin (@sebbouin) on




Seb má zatím vylezeno 13 cest v obtížnosti 9a+ či víc. K Move napsal, že je to nejtěžší cesta, co kdy zatím vylezl.
Nemá zkušenost se stupni 9b+, ale Move by mohla podle něj být lehká 9b+ (Adam Ondra si podle Seba myslel, že by to mohlo být za 9b+ ale nakonec řekl 9b/+, protože to není příliš jeho styl) nebo super těžká 9b. "Myslím, že 9b/+ by to mohlo být. Uvidím, co řeknou další přelezci," uvedl Seb.

Zápis cesty Move od Adama Ondry na Lezci:
Move

Cestu začal Seb Bouin nacvičovat v letech 2016-2017. Podnikl do Flatangeru 5 výjezdů pokaždé na 2 až 3 týdny, jak uvedl web 8a.nu.

Jeden z jeho výjezdů jsme v roce 2017 zaznamenali v článku zde na Lezci:
Seb Bouin o nacvičování Move ve Flatangeru

sth   [úpravy] 06:25 19.06.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Myslím, že žartoval07:07:20 19.06.2019
Logické by bolo pustiť sa do cesty The Change 9b+, ak by chcel trochu pritvrdiť z 9b/+. Ale píše, koľko času a návštev ho stál Move, takže ani to nebude tak horúce.
igi2odpovědět 
 Re: Myslím, že žartoval08:17:45 19.06.2019
Jo, jo, kdyby se pustil nejdřív do Change, tak to má na X let. Pak bude starší a není jistý, jestli si udrží výkonnost. Proto si myslím, že to chce začít zkoušet teď, když se cítí silnej.
Navíc je docela možný, že Change je 9c. Protože AO je přísnej. Ale kdyby to vylezl, tak mu bude blbý říct, že je to 9c. Protože by to automaticky znamenalo, že Silence je víc. Takže by musel najít odvahu přehodnotit i Silence, kterou nelezl :)
Ale kdyby mu sedla Silence a dal jí, tak je bez diskuse první na světě, kdo zopakoval 9c.
Logikodpovědět 
 Re: Myslím, že žartoval08:57:42 19.06.2019
Change už zkoušel a říkal něco ve smyslu, že nechápal kroky, a že se svojí pohyblivostí nemá šanci.
pbla4024odpovědět 
  Re: Myslím, že žartoval09:53:10 19.06.2019
Tak mu odkaz, ze existuje aj nieco ako strecink.
Tah-sha-tungaodpovědět 
   Re: Myslím, že žartoval10:07:49 19.06.2019
Strecink je tak dobrej po fitnes ci plavani v lezeni ma smysl jen sila a zatnout.
odpovědět 
    Re: Myslím, že žartoval10:32:44 19.06.2019
Na zvýšení rozsahu pohybů je v lezení klíčový. Někde je např. holt potřeba pořádně roztáhnout nohy ;)
odpovědět 
    Re: Myslím, že žartoval10:57:16 19.06.2019
facepalm.
preju hodne stesti do dalsiho zivota s bolesti zad.
Fyziogym Kuperodpovědět 
     Re: Myslím, že žartoval13:22:38 20.06.2019
Facepalm? To je zbytečný...nejsme puberťáci, nebo jsme?
odpovědět 
   Re: Myslím, že žartoval10:11:48 20.06.2019
Ďakujem, trapko, že sa mi snažíš robiť hovorcu, ale žiadneho nepotrebujem.
 tah-sha-tungaodpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Nothingman, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188229)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hnidopich 6C Kralupy Nad Vltavou
Prosím, Nepadat 7C Tisá - Modřín
Kamikaze 7A+ Popova Skála
Papírový Poklad 6C Popova Skála
Kaya 7a Baunei
Nově komentované:
Zaklínač 7A Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Hezká fotka | Re: Ortodox fans AO | Ortodox fans AO | Ortodox fans AO | Re: Hezká fotka | Re: Tlak sponzoru | Hezká fotka | Re: Spíš prdíky AO | Re: Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (57)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (11)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (7)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (3)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)

 Nově v inzerci:
SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 106 
 Někdy ano 
 81 
 Ne nepoužívám 
 96 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.