LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
47.Pelíšek 10038
48.Hodeček 10025
49.Mikulec 10023
Bouldry:
47.Zíma 9075
48.H2 9015
49.Zímová 9000
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191612 cest
Nové přelezy:
1.20 € Var 8a
Chute De C 7b+
Panychida 9+/10-
Le Temple 7b
Špekulant 7C+
Mr. Powerf 8A
Sense  7c
Willie Yor 8A
Les Myster 7b
Supercanna 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

8.díl - Hochfügen, Rakousko

V předcházejících sedmi dílech jsme posbírali cenné rady od profíků, a to jak pro výšlapy směrem vzhůru, tak pro následný sjezd.  V tyrolském Hochfügenu si všechno pečlivě zopakujeme, stejně jako výbavu, bez níž by nikdo neměl vyrazit na skialpinistickou túru.

Lavinový batoh, lopata, sonda, vyhledávač a spoustu dalších užitečných věcí nám připomene certifikovaný horský vůdce UIGAM Karel Kříž před tím, než se s ním vydáme na vrchol Wetterkreuzspitz.

V Hochfügenu jsme na skialp vyrazili s horským vůdcem Karlem Křížem

V Hochfügenu jsme na skialp vyrazili s horským vůdcem Karlem Křížem


Na tenhle den natáčení nám zůstal svatý Petr nakloněn – nebe bylo až kýčovitě modré. Škoda, že jen na ten jeden den…. Jasně, někdy ten sníh napadnout musí!

Ideální počasí v Tyrolsku

Ideální počasí v Tyrolsku


V Hochfügenu bývají celosezónně skvělé podmínky pro freeride, což je výstavní disciplína Robina Kalety. Náš společný freeridový den připomínal spíš cimrmanovské bloudění v mlze, ale i tak jsme pochytili základy bezpečného lyžování ve volném terénu.

Prašanový ráj - s Robinem Kaletou

Prašanový ráj - s Robinem Kaletou


A navíc jsme i společně s vámi posbírali pomocí aplikace EPP – pomáhej pohybem poslední body pro handicapovanou sportovkyni Hanu Doležalovou. Šek s částkou určenou pro pořízení nového invalidního vozíku předáme Hance tam, kde to všechno začalo - v Peci pod Sněžkou.  My už víme, kolik se nám podařilo spolu s vámi pro Hanku vysportovat. A nebylo to málo.

Robin Kaleta

Robin Kaleta


Poslední díl třetí řady seriálu Skialpem to začalo vysíláme den před Štědrým dnem – 23. prosince. A čas? Zase ideálně mrkněte na www.ceskatelevize.cz.

Tyrolsko je pro skialp zemí zaslíbenou

Tyrolsko je pro skialp zemí zaslíbenou


Co napřesrok? Plány máme a zatím to vypadá, že se nám je podaří i splnit. Včas dáme vědět… :-)

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 07:21 21.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188224)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Slavova Vez 6a+ Baunei
WTF? 7b El Ático
Lockdown In Paradise 4a Leonidio
Pene Pump 7a+ El Ático
Pene Pump 7a+ El Ático
Nově komentované:
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: omg | Re: omg | Re: MCR | Re: Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Re: Chybka | Re: Spíš prdíky AO | Re: Spíš prdíky AO |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (103)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (58)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (20)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (4)
Sherpafest 2025 (2)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)

 Nově v inzerci:
SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 94 
 Někdy ano 
 73 
 Ne nepoužívám 
 87 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.