LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12900
3. 12031
4.Trojan 11956
Bouldry:
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
4.Novák 10803
Hory:
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129
24.Slavíček 3060

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191484 cest
Nové přelezy:
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A
Lucie 9+/10-
Thulium 11-

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Zubří - Zubří

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Amatérské mikulášské lezecké závody pro neslyšící děti

Jak pojmenovat naši akci, aby v ní bylo obsaženo vše, co pokládáme za důležité? Z toho nemohlo vzejít nic krátkého. Takže výsledek viz nadpis.

Nápad se protentokrát nezrodil v ničí hlavě, ale vyžádaly si ho okolnosti. Na amatérských závodech pro neslyšící, které jsme pořádali na Klajdě v Brně letos na jaře (článek na Lezci), se mezi neslyšícími dospěláky objevila i jedna neslyšící holčička. Že pro ni podmínky nebyly tak úplně fér, je jasné. No a tak nezbylo, než jí přislíbit, že tedy uděláme i lezecké závody speciálně pro neslyšící děti. Stalo se. Ruku k dílu přiložily organizace Czech Deaf Youth, Jablíčko dětem a Středisko Teiresiás MU. A mladí neslyšící lidé, kteří mají k lezení blízko a z nichž se řada zúčastnila i těch jarních závodů. Tradiční podporu jsme našli také u Singing Rock. Vinotéku u Romana jsme museli vyloučit, nahradil ji Hanibal. Poděkování patří i Lezeckému centru Smíchoff, kde se to celé odehrálo. Strategická to poloha, nejvíce sluchově postižených se totiž koncentruje v Praze a na Smíchově obzvláště. Jsou tam totiž hned dvě školy pro sluchově postižené.

No, nebylo to tak úplně snadné, ale díky početnému týmu pomocníků s čertovskými rohy a mikulášskými čepičkami na hlavách vše klaplo, jak bylo plánováno. Pomoci dětem do úvazků (postroje jako pro koníky), všechno pomalu vysvětlit, u některých pomoci překonat strach (v jednom případě byla snaha neúspěšná). Odměnou milé překvapení pro nás i pro ně samotné, že většina dokázala vylézt až úplně nahoru a někteří lezli těžší a ještě těžší cesty a skončili na šestkách. Náhodou, vůbec ne špatný, když většina lezla poprvé! Vítězové oceněni, všem poděkováno a všichni hurá na další část celodenního programu, kterou byla Mikulášská besídka.

Za všechny a všem AZ
























AZ   [úpravy] 11:05 07.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pochvala12:26:06 07.12.2017
Nez nejaky zvatlani k CHS mi tohle prijde pekny report o akci, ktera ma smysl :)
odpovědět 

 Foto dne:

7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (188209)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Je Mange Dietetique Et Je Péte 6c+ St. Léger Du Ventoux
Maninska Hvezda 8c+ Manínska Úžina
Na Střeše SD 6B+ Hlavatice
Che Ti Vada Di Traverso 6a San Vito Lo Capo
Dos Vascos Muy Vascos 7b+ Mas De La Peña
Nově komentované:
4:44 7b+ San Vito Lo Capo
Strecha Slovenska 5 Kostolecká Úžina
Černý Balet 8/8+ Svatý Jan
Renesance 9 Žleby
Renesance 9 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Ocenění ? | Chybka | MCR | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: video | Re: Ocenění ? | winter is coming | Re: Tim se vse vyjasnilo | já se jen bavím :-D |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (93)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (14)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (2)

 Nově v inzerci:
Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 80 
 Někdy ano 
 63 
 Ne nepoužívám 
 71 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.