LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
33.Adamovska 10284
34.Duchoň 10281
35.Lachman 10260
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35.Šlapák 9350
Hory:
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191461 cest
Nové přelezy:
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A
Lucie 9+/10-
Thulium 11-
Graffiti 7C+

Stěny
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Šutr - Liberec 17

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Brno
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chironico

Pravidla

Krásná oblast, které brzy bude konec?!

Chironico je velmi známá navštěvovaná a lze říct klasická bouldrová oblast v Tessinu. Bohužel poslední dobou se to zde vymyká kontrole. Zakládá se oheň, což je zde přísně zakázáno, parkuje se na políčkách místních sedláků a kempuje se na cestách okolo všude okolo oblasti. Mimochodem volné táboření je v celém Švýcarsku přísně zakázáno!!!

Problém je v tom, že jestli se toto nezmění, bude Chironico pro bouldrování uzavřeno!!!



Řiďte se prosím následujícími pravidly:

  • neparkujte na loukách a polích, ale použijte parkoviště u kostela nebo před začátkem nezpevněné přístupové cesty.


  • žádný oheň!!!

    Nedodržení těchto zákazů může mít za následek pokuty ve výši několika set Euro!!!



    Tento víkend budou na místě místní lezci informovat příchozí o těchto pravidlech. Pokud ale jste jedni z těch nenapravitelných rebelů, radši zůstaňte doma a ani sem nejezděte! Dodržujte pravidla a pomožte nám zachovat tuto krásnou bouldrovou oblast. Mnoho pěkných zážitků při lezení a bouldrování.

    volně přeloženo

  • Milano   [úpravy] 13:41 26.05.2006Tisk 

    Reklama:


    Související články:

    Komentáře

         
    ...nové příspěvkyNový komentář 

     Doplnění13:57:57 27.05.2006
    Materiál vyšel před dvěma dny na Německém www.klettern.de, ale v trojjazyčné mutaci-D,E,F.
    Překlad sice je trocu volnější (ve zcela přijatelných mezích), ale bohužel je trochu zkrácený. Vypadl jeden podstatný odstaveček - dovoluji si ho doplnit (opět ve volném překladu) - vycházím z německé mutace:
    "Tento víkend budou na místě místní a budou  Vás přátelsky informovat.  Pokud ale budou proti očekávání  opět mezi návštěvníky nějací nepolešitelní rebelové, tak je prosíme, aby rebelovali pokud možno někde jinde a neohrožovali svým chováním  tuto nádhernou  oblast.  V krajním případě i s podporou policie - tím by to však bylo velmi nepříjemné pro všechny zúčastněné.  Tedy pomozte nám, aby to nedošlo tak daleko...."
    To je docela zajímavý precedens. Lokální chtějí mít doma klid na lezení a chtějí asi vycházet zadobře  s těmi, kteří do toho mají co mluvit - v tomto případě především s majiteli pozemků (to je  skupina, která je u nás často opomíjena, zatím stačí jako  ten "zlý" ochrana přírody). A když to nejde po dobrém, tak se to asi neobejde bez represí. Vzpomínám si na ty diskuze (tuším kolem Suchý hory a snad to nějak souviselo s cestovkama - pamatuji si to jenom matně), kdy zavolání policie k hříšníkům bylo  nálepkováno jako morálně zcela nepřijatelné.
    zdra
    hli
    Vladimír Vršovskýodpovědět 

     Foto dne:
    Kruk
    Szpon Kruka, 9-
     Databáze cest:
    Všechny cesty (188202)
    Top cesty v ČR
    Top bouldery v ČR
    Nejnovější cesty:
    ? 6b+ Pinell De Brai
    L ´insulina Que 6a+ Pinell De Brai
    La Maldicion De 6b+ Pinell De Brai
    La Ira De Judes 6c Pinell De Brai
    Ragion Di Stato 6b+ Jerzu
    Nově komentované:
    Renesance 9 Žleby
    Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
    Renesance 9 Žleby
    I Like Croatia 6c+ Osoje - Čikola
    Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

     Nově v diskusi:
    Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

     Nové komentáře:
    Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: video | Re: Ocenění ? | winter is coming | Re: Tim se vse vyjasnilo | já se jen bavím :-D | Re: Samozřejmě, že mění | Re: Ocenění ? | Re: Mcr |

     Kde to vře:
    Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (93)
    EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
    MČR v lezení na obtížnost (62)
    ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
    Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (13)
    Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (12)
    Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
    Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
    EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
    MČR v boulderingu (2)

     Nově v inzerci:
    Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda |

     Anketa:
    Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
     Ano používám 
     72 
     Někdy ano 
     61 
     Ne nepoužívám 
     65 

     Návody:
    Jak psát na lezce ...
    Lezecké mapy

     Partneři:
    Treking.cz
    Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
    Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

     lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.