LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Routes:
48.Hodeček 10025
49.Mikulec 10023
50.Barták 10022
Boulders:
48.Zímová 9000
49.Jurečka 8950
50.H2 8915
Mountains:
30. 2404
31. 2332
32.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5831 climbers
1191070 routes
New records:
Mitte Wand 9-
Frightnigh 9
Brall 7b
Criss Cros 7c+
Codice Ate 7c
Kozičky 7C/7C+
Cacciatore 7c+
Ručičky 7C
Bořiči Mýt 7C
Morimond 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Volný přelez Misterium nieprawosci 10-

Vysoké Tatry

Juro Repčík a Jožo Krištoffy vylezli v polské části Vysokých Tater cestu  "Misterium nieprawosci" 10-.

Po "Jet Stream" 10-/10 UIAA E4 (Jastrabia veža), kterou vylezl Dušan Janák v roce 2007, je to pravděpodobně druhá nejtěžší volně vylezená cesta ve Vysokých Tatrách.
Autoři "Misterium nieprawosci" jsou polští lezci Piotr Korczak, Andrzej Marcisz a Tomasz Opozda.  "Misterium" se nastupuje z police ve 1/3 stěny, kam musíte natraverzovat a napojít se do 3 délky Metalliky 9+, poté vede doleva, kde na vás čekají další čtyři těžké délky. Juro přidal k původní cestě Misterium ještě první dvě délky z Metalliky, do kterých slanil z police. Vzniklo tak prodloužení, které má dohromady 7 délek obtížného a vyrovnaného lezení(9, 8, 9+, 8+, 9+, 8, 10-). Juro přelezl všechny délky volně.
Jeho partner Jožo, kvůli zlomenému prstu na noze lezl pouze stylem TR.


Mních, žlutá-Metallika, červená-Misterium

foto by Jožo a Juro/James.sk


Zdroje:
James.sk

Simona    [úpravy] 11:42 05.07.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pochvala09:44:45 05.07.2008
Takoveto lezeni se mi libi a musim aktery ocenit. Prece jenom Tatry a takova obtiznost, to je neco! A jak je to jisteno, vite to nekdo?
Martinodpovědět 

 Gratulace13:50:01 06.07.2008
Pěkné.
Gratulace metalovému bratrstvu.

S.D.odpovědět 

 Foto dne:
Kruk
Szpon Kruka, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188177)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Criss Cross 7c+ Falesia Dimenticata
Alfiere Volante 7a+ Curvone
Racconti Nascosti 7a+ Siracusa
Antica Magia 7a Siracusa
Gola Bagnata 7c Siracusa
Nově komentované:
Rozmarné Léto Direct Xa Teplické Skály
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Královnina Komnata 7A Panský Les
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Samozřejmě, že mění | Samozřejmě, že mění | Re: Urážky na věci fakt nic nezmění | Re: Hroza | Re: Hroza | Re: Reprezentace muži? | Re: ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | ake jako reklama na článek dobrej flame :-D | Re: Urážky tě mají probrat, ale je to marný. | nemůže za to |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (77)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (5)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)

 Nově v inzerci:
stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 61 
 Někdy ano 
 53 
 Ne nepoužívám 
 54 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.