LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
20.Kalvas 10731
21.Lukášek 10703
22.Svoboda 10674
Bouldry:
20.Nespoutaný 10025
21.Šípek 10000
22.Chejn 9950
Hory:
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5831 lezců
1190888 cest
Nové přelezy:
Šance Trag 9
Uluru 7b
Stay As Yo 8c
Tócate Dok 8a
Brall 7c
Žížala 1? 7C
Minot De F 7b+
Oran Juice 7c
Fait Pas B 7c
Queen Line 7b+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest od 7. dubna v kinech

Premiéra filmového pásma o životě a smrti na nejvyšší hoře světa - EVEREST se připravuje na čtvrtek 7.4.2011 od 20:30 hodin v kině Atlas v Praze.

Filmové pásmo s názvem Everest má 105 minut a věnuje se dokumentárním filmu o živote a smrti na nejvyšší hoře světa Mount Everestu. Ve stejném kině se toto pásmo promítá také např. 8.4.2011 od 20:30 hodin, program dalších promítání naleznete zde.

Pásmo je složeno ze tří dokumentárních filmů:

VE STÍNU BOHYNĚ MATKY ZEMĚ
56 minut, Česká republika, r. 2003
režie: Jindřich Procházka, produkce: Česká televize Ostrava, kamera: Karel Kajfosz
Dokument o českých a slovenských horolezcích, kterým se podařilo vystoupit na vrchol Mt. Everest a historii čs. Horolezeckých expedic na Mt. Everest.

OKNO DO NEBE
23 minut, Česká republika, r. 2007
režie, produkce: Pavel Bém, kamera, Pavel Bém, Vlado Zboja, Adolf Eliáš
Zvláštní cena pořadatele festivalu za film natočený v extrémních podmínkách na 5. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2007.
Československá expedice na nejvyšší vrchol světa – Mount Everest. Dokument nejenom o úspěšném výstupu na nejvyšší vrchol planety, ale také o náboženských obřadech a duchovním životě místních obyvatel.

EVEREST – JUZEK PSOTKA
26 minut, Slovensko, r. 2007
režie: Pavol Barabáš, scénář: Diana Kacarová, produkce Ivica Barabášová – K2 Studio, s.r.o., kamera: Vlado Biskupič, Pavol Barabáš, střih: Robert Karovič, hudba: Štúdio Fontána Slovensko
Zvláštní cena za historický dokument na 6. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2008
Jeho jméno vzbuzovalo respekt. Lidský i profesionální. Doma, ale i v zahraničí. Jozef Psotka, přezdívaný Juzek, nebo pracovník hor. Jedna z nejvýraznějších osobností slovenského horolezectví. Člověk, který stál na vrcholu Mount Everestu. Patřil do staré školy horolezců, která nehleděla v horách na naplnění ambicí, ale mystického spojení s přírodou. Jeho pozoruhodný život byl velkým příběhem dosahování nejvyšších vrcholů světa.

Více na stránkách distribuční společnosti www.outdoorfilms.cz


Eva Bílková   [úpravy] 11:12 06.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Nový ? sektor u moře
 Databáze cest:
Všechny cesty (188156)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Millicone 6b Curvone
Andanta A Scuola 6a Curvone
Creature Feature 6a+ Siracusa
Bambino Primitivo 6b Siracusa
Obelix 4a Kufstein
Nově komentované:
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo
Brall 7c Terra Promessa
Šímova Plotna 6+/7- Mařenka
Queen Line 7b+ Castelluzzo

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Ocenění ? | Ocenění ? | Ocenění ? | Ocenění ? | Re: Hrůza | Re: už jsem na cestě | Re: Kalkulačka |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (71)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (59)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (29)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (7)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (3)

 Nově v inzerci:
stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 60 
 Někdy ano 
 51 
 Ne nepoužívám 
 51 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.