LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
36.Čech 10256
37.Reich 10254
38.Kohout 10250
Bouldry:
36.F 9278
37. 9206
38.Zítková 9203
Hory:
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191483 cest
Nové přelezy:
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A
Lucie 9+/10-
Thulium 11-

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Flash Wall - Olomouc
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mixy v Oldřichově

  Protože poslední rok je Oldřichovský lom přeplněn ledolezci, tak se kvalita ledu výrazně zhoršila. Led je velmi často rozbitý a děravý jak cedník. To nás přivedlo k hledání nových směrů a zkoušení mixového lezení. Proto jsme během vánočních svátků zkusili vylézt krátkou linii v levé stěně horního patra. Během tří pokusů se mi ji podařilo vylézt celou s horním lanem. Bohužel jsme do cesty zatím neumístili dvě potřebné skoby a nevylezli ji odspodu. To však hodláme v nejbližší době napravit, doufám, že se pak neobjeví žádný ziskuchtivec a skoby si neodnese domů. Cesta je dlouhá pouhých 7 metrů a skládá se ze dvou kroků v tenkém ledu, za kterými následuje několik dlouhých šahů přes tenké spárky a minilišty. Její obtížnost jsme odhadli na M6.
  Předevčírem jsme znovu navštívili lom a poprvé se zblízka podívali na převislou hranu napravo od levé ledové plotny. Po několika pokusech jsme oba cestu vylezli z horním jištěním. Dneska jsem se na ni vypravil znovu, tentokrát vybaven skobami. Poté co jsem hranu proslaňoval a umístil do ní několik jedničkových skob, jsem podnikl opakovací pokus s horním lanem. Protože mi přišel mnohem snadnější než jsem čekal, nezbylo mi nic jiného než lano stáhnout a pořádně si to užít. A tak vznikla „Sýrová pochoutka“ za M7-. Prvních 7 metrů vede tenkými svislými spárkami v převislé hraně (zde jsem nechal dvě klíčové jedničky), pak už následuje „jen“ 5 metrů ledem.
  Jestli někdo víte o podobných místech, tak nám dejte vědět ať si všichni můžeme užít trochu zábavy.
  Na závěr mám jen jednu prosbu. Když už musíte parkovat přímo v lomu a ne na parkovišti o 150 metrů víš, zkuste to aspoň tak, ať zůstane volná příjezdová cesta. A jestli jste po lezení spokojeni, zajděte utratit ke Kozovi nějakou korunu, ať z toho má taky něco jiného než jen nepříjemnosti.

Myšák   [úpravy] 19:09 09.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Oldrichov10:13:13 10.02.2003
Kde je Oldrichovsky lom? Jak se tam da dostat?
loudisodpovědět 
 Re: Oldrichov10:21:41 10.02.2003
Moc bys mlsal.Necetl jsi snad,ze led je jako cednik?
konikodpovědět 
  Re: Re: Oldrichov10:27:34 10.02.2003
Ledy lezu furt. Mixy ale trenuju sam takze se moc neorientuju v klasifikaci.
loudisodpovědět 
 Re: Oldrichov21:02:18 10.02.2003
Trošku víc hledej, už se o něm psalo víckrát...
odpovědět 

 Ale Myšáku16:09:53 10.02.2003
Čao Myšáku. Rád tě zase slyším resp. čtu. Pěkný věci se dějou v tom lomu.
Jen mi trochu nevoní ten nácvik s horním lanem. Myslíš, že by to šlo i bez něj???
Doudle
Doudlebaodpovědět 
 Re: Ale Myšáku19:23:55 10.02.2003
Teď už asi jo, ale nejdřív jsem nevěděl jestli to půjde lízt, nebo spíš jak to půjde zajistit. S těma dvěma jedničkama co jsem tam nechal se to dá.
Myšákodpovědět 

 17:31:50 10.02.2003
Lízt to rovnou odspodu by bylo určitě mnohem zajímavější. Jen si nějak nedovedu představit to tlučení skob... Jinak je to moc pěkný lezení, z kterýho mě bolelo celý tělo. Myšáku gratuluji- já bych těm jedničkám tolik nevěřil.
Mlčounodpovědět 

 název17:42:47 10.02.2003
Mimochodem, Myšáku, jak jsi přišel na ten název? Zase byl u Kozy smažáček? Mlčoun
odpovědět 

 Mixy v Oldřichově12:31:58 15.02.2003
Ve Čtvrtek jsem dal 3 skoby i do prvního mixu, takže se už dá lézt odspodu. Bohužel při pokusech ho vylézt se se mnou ulomilo několik lišt a mix trochu ztěžkl. Proto se mi ho podařilo vylézt zatím pouze stylem  RK. Jinak také získal název Loupání perníku. Pokud někdo budete některý z Oldřichovských mixů zkoušet, nebo je vylezete, tak se zkuste vyjádřit k jejich obtížnosti. Přeci jenom těch mixů u nás moc nemáme.
Myšákodpovědět 
 Re: Mixy v Oldřichově11:17:10 17.02.2003
Ve ctvrtek jsem na tebe koukal a taky te pri tom "Lamani perniku" fotil ;). Tak sem koukej nejakou tu fotku soupnout :-)
Filipodpovědět 

 Foto dne:

7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (188207)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Na Střeše SD 6B+ Hlavatice
Che Ti Vada Di Traverso 6a San Vito Lo Capo
Dos Vascos Muy Vascos 7b+ Mas De La Peña
Regall Impenetrable 7c Mas De La Peña
Sonia 7b Mas De La Peña
Nově komentované:
Strecha Slovenska 5 Kostolecká Úžina
Černý Balet 8/8+ Svatý Jan
Renesance 9 Žleby
Renesance 9 Žleby
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca 7b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Chybka | MCR | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: video | Re: Ocenění ? | winter is coming | Re: Tim se vse vyjasnilo | já se jen bavím :-D | Re: Samozřejmě, že mění |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (93)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (62)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (13)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)

 Nově v inzerci:
Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 79 
 Někdy ano 
 63 
 Ne nepoužívám 
 69 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.