LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
45.Zedek 10100
46. 10100
47.Kubíček 10081
Bouldry:
45.Tran 9081
46.Kollár 9050
47.Zíma 9050
Hory:
21.Tomasu 3348
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189127 cest
Nové přelezy:
Hydra 7C+
Nočný Spoj 8A
Nočný Prim 8A
Nočný Spoj 7B+
15 Snežnýc 7C
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zimní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů.

-reklama-

Zimní Everest, který právě spatřil světlo světa, je až po strop nacpaný zimními tématy a přináší již tradičně 68 stran plných poutavých fotografií a inspirativních článků.

Ani příznivce krátkého rukávu ale nenecháme ve štychu a doporučíme destinace, kam stojí za to vyrazit za teplem. Co vás tedy v obsahu zimního Everestu čeká a nemine?

Slovenský fotograf Ľubomír Drápal, který se horské fotografii věnuje již 7 let, stoupá na vrcholy hor nejen kvůli touze zachytit ten správný okamžik, ale také aby si odpočinul od hektického světa lidí. V jeho hledáčku se povětšinou ocitnou hřebeny slovenských hor, ale rád zavítá i do dalších evropských lokalit. Jeho hru světel můžete obdivovat v šestistránkovém portfoliu

Východ slunce na Malé Fatře,  foto: Ľubomír Drápal


Východ slunce na Malé Fatře,  foto: Ľubomír Drápal


Jak už láká titulní strana, nabídneme vám netradiční a lehce obtížnější skialpové túry v Rakouských Alpách, které prověří jak vaši fyzičku, techniku sjezdu a naservírují panoramatické výhledy. Tomáš Laburda vše pečlivě popsal a doplnil nádhernými fotografiemi.

V severce Gr. Mösseler,  foto: Tomáš Laburda


V severce Gr. Mösseler,  foto: Tomáš Laburda


Není-li pro vás ale ani severní stěna s lyžemi na zádech dostatečně dobrodružná, vyrazte do Skotska na ledy. Ve svérázném reportu od Martina Kleštince se dozvíte, jaké počasí vás čeká v "Hajlends" a jak vypadá ten pravý ledolezecký masochismus.

Ve Skotsku sněží ze všech směrů najednou, foto: Martin Kleštinec


Ve Skotsku sněží ze všech směrů najednou, foto: Martin Kleštinec


Nejen nejvyšší hory si zaslouží pozornost. Byť je tato rakouská třítisícovka ve stínu slavného Grossglockneru, nabízí krásnou a relativně snadnou výstupovou linii, na které si i začátečníci užijí exponovaného terénu a tu správnou vysokohorskou atmosféru.

Vrcholový hřeben Gr. Wiessbachhornu, foto: Petr Louženský


Vrcholový hřeben Gr. Wiessbachhornu, foto: Petr Louženský


Lavinové batohy se staly fenoménem posledních zimních sezón. Ačkoliv patří bezesporu k zásadním bezpečnostním prvkům, nezaručují šanci na přežití za každou cenu. Zamyšlení nad touto problematikou doložené statistickými údaji na Vás čeká v pravidelné metodické rubrice.

S lavinovým batohem, nebo bez, toť otázka, foto: Jakub Cejpek


S lavinovým batohem, nebo bez, toť otázka, foto: Jakub Cejpek


Rádi byste si po koupeli v prašanu prohřáli ztuhlé kosti? Co třeba vystoupit na třítisícové vrcholy Jihovýchodní Asie, nebo vyrazit s batohem na Mallorcu. Nebojte, nečeká vás plážová turistika, ale 120 kilometrů po svých napříč celým ostrovem. Pokud dáváte přednost výšce před vzdáleností, není nic snazšího, než zabukovat letenky do Santiaga, pětitisícovka El Plomo leží prakticky na předměstí této chilské metropole.

Horský přechod ostrova Mallorca, foto: Jakub Cejpek


Horský přechod ostrova Mallorca, foto: Jakub Cejpek


Výstup na Fansipan, foto: Kateřina Krejčová


Výstup na Fansipan, foto: Kateřina Krejčová


Cestou na El Plomo, Chile, foto: Ivo Petr


Cestou na El Plomo, Chile, foto: Ivo Petr


Když dělají dva totéž, nemyslí si vždy totéž. Názorným příkladem budiž vyprávění z Ťan-Šanu, na kterém Standa s Nikčou vysvětlí, jaké zážitky si ze stejné akce odnáší dívka a jaké kluk. Byť prožijí to samé, dojmy jsou často diametrálně odlišné.   

ONA a ON v horách , foto: Standa Mitáč


ONA a ON v horách , foto: Standa Mitáč


A mnoho dalšího inspirativního čtení:

- Pohlednice: Kančendženga
- (Ne)zamrzlý Bajkal
- Historie: České oběti osmitisícovek
- Bivak: Hochschwab
- Rozhovor: Tomáš Petreček

V BC pod Gašerbrumem, foto: Tomáš Galásek


V BC pod Gašerbrumem, foto: Tomáš Galásek


Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na oeav.cz. Platnost letošního členství končí posledního ledna 2016, nezapomeňte na prodloužení!

OEAV


Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu ieverest.czFacebooku

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na publero.com


   [úpravy] 23:59 10.12.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187979)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sochár Um 7B Chtelnica
Nočný Primitív Low 8A Chtelnica
Nočný Spoj Low 8A Chtelnica
Prolegomens 7b Margalef
Malá Gazdinka 4- Súľov
Nově komentované:
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov
Kút 5+ Súľov
Cesta Z Mesta 5+ Súľov
Antikvariát 5+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
otevřená příležitost k bezplatné půjčce | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1609 
 50 dní v divočině 
 1107 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1430 
 Andrea 
 1148 
 Ashima 
 938 
 Barkley Marathon 
 966 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1025 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 906 
 Gálfy - Horský život 
 861 
 Jak se staví ledovec 
 845 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1226 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 991 
 Lezci z Manína 
 1029 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 886 
 Operace Nos 
 1011 
 Plamen nikdy nezhasne 
 897 
 Pohlednice z konce světa 
 1132 
 Pomíjivost ledu 
 871 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 903 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 908 
 Rhapsodia Corcontica 
 910 
 Sama 
 1058 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1173 
 Tenaya Traverse Challange 
 985 
 Tenkrát na východě 
 1163 
 Velká alpská silnice - 73 
 950 
 Za oponou velehor 
 1137 
 Zápasník Dee Dee 
 997 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.