LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5766 lezců
1171748 cest
Nové přelezy:
Body Elect 9-
Athletico 9+/10-
Killerinst 9+/10-
Tu Mismo C 9+/10-
Chameleon 9+/10-
Sternenkin 9
K šáníčku Xa
Aliens Sin 8+/9-
Bang, Boom 9
Ortofrutta 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

6. díl - Krvavec, Slovinsko

Slovinsko je v podstatě, pokud se týče outdooru, zemí neomezených možností. V zimě tady snadno najdete terény pro všechny možné druhy pohybu po sněhu: pro sjezdovky, snowbike, sněžnice a samozřejmě skialpy.

O zážitky ze svého lyžařského života se s námi podělí někdejší slavný světový slalomář Jure Košir. A že je o čem vyprávět - v kolotoči Světového poháru strávil celkem 15 sezon a na Olympijských hrách v Lillehammeru v roce 1994 získal bronzovou medaili. Dnes se baví tím, na co neměl během kariéry čas - jízdou ve volném terénu. Nám předvedl, že na pěkně vypreparovaných sjezdovkách na Krvavci mezi tyčemi i ve svých 45 letech válí jako zamlada. Mimochodem, moc příjemný chlapík, na kterém je vidět, že ho lyžování pořád baví.

Náš průvodce Jure Košir

Náš průvodce Jure Košir


Ve Slovinsku je skialp stejně jako jinde na světě čím dál tím populárnější. Spolehlivým průvodcem po okolí lyžařského střediska Krvavec nám byl nejlepší slovinský skialpinista, naposledy šestý na prestižním závodu Pierra Menta, Nejc Kuhar. Pokud jde o plánování túry, ve Slovinsku zatím žádná omezení kvůli ochraně přírody neplatí, uvažují o nich jen v okolí nejvyššího Triglavu.

Na túře s nejlepším skialpinistou Slovinska Nejcem Kuharem v okolí Krvavce

Na túře s nejlepším skialpinistou Slovinska Nejcem Kuharem v okolí Krvavce



A dojmy? Velké překvapení! Krvavec je součástí Kamnicko-Savinjských Alp – druhého nejvyššího Slovinského pohoří. Je snadno dostupný z hlavního města Lublaně. Měří 1853 m a spolu se sousedním 1972 m vysokým Zvohem jsou pro lyžaře ideální. Ubytovat se můžete v některém z hotelů přímo na kopci a ráno si vyrazit jako první na dokonalý manšestr.
Zdrželi bychom se déle, kdyby to jen trochu šlo. Dva natáčecí dny na díl, to je vcelku rychlovka. A nás navíc čeká podle mého názoru největší hvězda seriálu – v Bovci máme rande s Tinou Mazeovou.

Krvavec je skvělou destinací nejen pro sjezdaře, ale i pro skialpnisty

Krvavec je skvělou destinací nejen pro sjezdaře, ale i pro skialpnisty


Ze Slovinského Krvavce vysíláme v sobotu 9. prosince, na přesný čas se raději mrkněte na webu ČT. A klasika, hned po odvysílání se můžete podívat kdykoli, na i-vysílání jsou k dispozici všechny díly.

Podvečerní vycházka na sněžnicích

Podvečerní vycházka na sněžnicích


Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:47 08.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Promofilm21:03:30 11.12.2017
...je to
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Il Paradiso Non Puo Attendere, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (185690)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z Komín II Adršpach
Ostermarsch 2.0 6 Frankenjura
Severozápadní Cesta I Rájec - Ptačí Stěny
Náhorní Cesta II Rájec - Ptačí Stěny
Spalterei 5 Frankenjura
Nově komentované:
Stará Cesta III Adršpach
Stará Cesta III Adršpach
Severovýchodní Stěna VIIb Hrubá Skála
Nebelflucht 6- Gesäuse
Když Švestky Zrály Xa Prachov

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2003 
 Ne 
 2293 
 Nevím 
 1503 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.