LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192823 cest
Nové přelezy:
Franta Jet Xc
Brutal Ass XIa
Periferie XIa
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+

Stěny
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
DDM Domino - Hronov

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Mladá Boleslav
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

The Unrepeatable

Na bouldrování v Castle Hill vzpomínám po svém návratu do Česka docela často. A v těch maglajzem zaprášených vzpomínkách se podezřele často zjevuje ON,

mocný neopakovatelný, The Unrepeatable, král všech mantlů, v průvodci označovaný jako the mantle test piece (podrobná definice mantle zde - http://en.wikipedia.org/wiki/Mantle_(climbing).


The Unrepeatable a zoufalec


Stručné představení tohoto na první pohled snadno zdolatelného boulderu: obtížnost V6 (cca 7A), výška 1,8m, počet chytů nula (anebo jeden - celý kámen), poloha: plácek v oblasti Quantum Field.

Poprvé nás k němu zavedl Hood. Jen se smál, jak jsme "lítali" dolů. Pak nám prozradil, že mu trvalo rok , než se vyšukal na vrchol. Netuší, co v ten úspěšný pokus udělal odlišně od těch předchozích neúspěšných. Od té doby neminul víkend, aby jsme alespoň párkrát nezkusili dát levou nohu nahoru a tlačit celé tělo vším možným i nemožným nahoru, vždy se stejným výsledkem dole v trávě. Několikrát jsme dokonce zažili pocit, že už jsme nahoře, ale opak byl pravdou.

Pak se objevil Honza Zbranek známý na Zélandu jako Zebranek. Honza se dostal nahoru na první pokus a přidal i těžší variantu zleva. Hm.


Přísavka Zebranek




Ivan v akci



Varianta zleva


Poslední den v Castle Hill to samozřejmě opět zkoušíme. Mrholí a my naposledy spadneme do trávy. Tak snad někdy příště.


Poslední pokus


Video z přelezu stažené ze stránek www.gerhardshaar.com zde.

PS: Fotky nafotil Řízek a Liškut

Petr Pokorný   [úpravy] 21:24 30.06.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hm23:16:52 30.06.2007
Na videu to vypada docela lehky :-)
Ale asi neni :-)
lojzaodpovědět 

 padny duvod09:17:48 02.07.2007
padny duvod k navratu na zeland ?! co?
plazmaodpovědět 

 RE.20:08:12 11.07.2007
Můžu se zeptat co to je za příšernou hudbu u toho videa?? Kde se to da sehnat?? Díky.
Re:odpovědět 

 Prosba22:21:35 12.07.2007
Ahoj, prosila bych o sdělení zda www.gerhardshaar.com je správně, nemohu se na tyto stránky připojit a ráda bych se podívala na video, které tam má být o Novém Zélandě. Mám tam syna Davida, který leze s Honzíkem. Díky.
Alaodpovědět 
 Re: Prosba08:03:30 13.07.2007
Ahoj Alo. Klikni si na ZDE, které je za www adresou. Hodně štěstí:-))
odpovědět 
 Re: Prosba00:09:16 18.08.2007
Milá Alo,kluci moc neumi cist nebo psat,tak sem tu ja,abych to za ne napravil(sice sem taky kluk,ale daval sem sem tam pozor u citanky) takze adresa je http://gerhardschaar.com/ uzij si pohled na sveho nejblizsiho;)
Vykuchana_rybaodpovědět 

 Foto dne:

Seven Lives, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (191559)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ulassai
U Cantu Di L'acellu 5c A Richjusa
Joyeux Anniversaire 5a A Richiusa
Les Lascars 6a A Richiusa
Eau Et Gaz Á Tous Les Étages 6a Restonica
Nově komentované:
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Koperniko 6b Buzetski Kanjon
Brownie 6c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: termín se používá i v průvodci | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Dotaz | termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá | Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (3)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 855 
 Někdy ano 
 852 
 Ne nepoužívám 
 910 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.