LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8076
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5752 lezců
1165187 cest
Nové přelezy:
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c
Trotzphase 10-
Commander 9-
Action Dir 11
Force Étal 7b
Tête 7c+
Violant Co 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Anghileri zahynul při pokusu o další zimní sólo

Marco Anghileri Včera proběhlo v bazilice sv. Mikuláše v Lecco poslední rozloučení s italským horolezcem, který v sobotu zahynul na Mont Blancu.









Jednačtyřicetiletý italský horolezec Marco Anghileri zahynul při pokusu o první zimní sólový přelez centrálním pilířem Frêney. Tedy impozantního cíle v jihozápadní stěně nejvyšší evropské hory, kterým vede řada klasických cest např. od Chrise Boningtona či Waltera Bonattiho.
Poslední noc strávil Anghileri v bivaku Monzino. V pátek večer se ještě ozval textovkou rodině s tím, že na pátek plánuje vrchol. Když se však v průběhu pátku ani soboty neozval, byla zorganizována pátrací akce, během které bylo v neděli nalezeno ve spádnici pod pilířem tělo. To bylo v pondělí identifikováno a smutná předtucha se tak stala jistotou. Marco ve své poslední cestě zahynul. Zda pilíř dolezl, není zřejmé.





Marco Anghileri

Zpráva o pohřbu v místním tisku - Ilgiorno.it

repro: Lezec.cz






Marco Anghileri byl právem považován za jednoho z nejlepších současných italských alpinistů. Proslavil se právě svými sólovými přelezy obtížných mixových cest. Většina zpráv připomíná nejenom jeho lezeckou kariéru, ale i fakt, že v Marcovi zahynul pokračovatel rodinné tradice, neboť jeho otec i dědeček patřili k významným italským horolezcům. Zahraniční komentáře pak hovří doslova o šoku pro Itálii, kde byl Marco Anghileri velmi populární a jeho přelezy pravidelně komentovala všechny významná média. 




Zdroje a odkazy:
Zpráva a stručný životopis na Desnivel.com
Zpráva o tragédii a stručný přehled významných přelezů na PlanetMountain.com
Obsáhlý článek připomínající tři alpinistické generace v Gazzetta dello Sport
Popis cest v jižní stěně Mt. Blanc na Alpinist.com

Některé zprávy v místních médiích:
messaggeroveneto.gelocal.it
milano.repubblica.it
RaiNews.it
corrierealpi.gelocal.it
ilgiorno.it
ilgiorno.it

Tomáš FRANK   [úpravy] 16:03 21.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
V oblasti u Brandenburg Hutte
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (184866)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Monolog Zewnętrzny 7+ Batorowek
Quajung 5C Zelená Hora
Bonatti - Gallieni 7b Mont Blanc
Jiné Bytosti IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Hampejs VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Kinglajno 9-/9 Blázon
Power Of Now 8B+ Magic Wood
Bienvenue Au Georges V 6a+ Envers Des Aiguilles
Kinglajno 9-/9 Blázon
Manganaou 8a Rue Des Masques

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Lidi | Lidi | Re: Parohy | Parohy | Choceňskej námrdelník | Detailní mapka | Kvalita skály | Re: Cesta z města | TheCrag | Re: Počet cest - autor |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (20)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Minisérie Správci skal (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)

 Nově v inzerci:
Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1589 
 Ne 
 1841 
 Nevím 
 1119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.