LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
27.Pelíšek 10491
28.Danda 10455
29.Duchoň 10439
Bouldry:
27.Šťastný 9675
28.Horáček 9675
29.Svoboda 9581
Hory:
21.Novotný 3598
22.Petr 3385
23.Tomasu 3348

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165559 cest
Nové přelezy:
Kleiner Ro 9+/10-
Kleiner Ro 9+/10-
Flatline 7b+
Sorci Verd 7c
Unten Und 9
Le Chibre 7b
La Teigne 7b
Is Any One 7b
Amsterdam 7c
35Tri Sert 7c+

Stěny
ZŠ Komenského - Trutnov
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Prostor Letňany - Praha 9

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mallorca

Nové oblasti

Opět nás přitáhla krása a přívětivost zimního podnebí tohoto středomořského ostrova. Přesněji řečeno byl to pravidelný last moment před Vánoci, který nás přesvědčil. Nabízel totiž pobyt za

bezkonkurenční cenu rovnající se téměř ceně samotné letenky.
Počasí bylo tradičně nádherné, snad jen o pár stupínků chladnější než loňského ledna. A déšť ? Ten jsme za celou dobu pobytu týdenního viděli jen jednou.
V řadě oblastí přibylo cest, některé oblasti se staly nepřístupnými a některé z nových stěn byly naopak nově zpřístupněny a tak řada změn mě poňouká napsat podruhé o tomhle lezeckém ráji.
Podařilo se nám zakoupit průvodce na celý ostrov a to také předurčilo celé naše cestovaní a lezení.
Nejdříve jsme zavítali na dominantní Fraguel.
Zde přibylo několik lehčích cest a naproti v údolí byly přelezeny čtyři nové linie. Nové vlastně byly jen dvě, druhé dvě měly trochu zrezlé nýty.
Pro toho, kdo chce v hlavních sektorech lézt zahříván Sluncem, musí být na skalách časně, neboť již v poledne Slunce přestává tyto stěny vytápět a dokáže zde v kombinaci s větrem být velmi nepříjemně. Lézt  pak lze ještě naproti, ale bohužel se nám nepodařilo nic zjistit o klasifikaci tamních cest.

Nedaleko je Castel Allaro, super stěna, která se snad dočká nových linií v budoucnu, kde se trochu změnil přístup, již nelze z parkoviště razit ke stěnám ale musí se pokračovat ke hradu prašnou serpentinou. Z jeho vrcholu je dobře patrná stěna Soucadena.



Pak nás střídavě přivítala Sa Gubia a opět Fraguel. Podařilo se mi vylézt moji letos nejtěžší cestu Aloha from Hell v novém průvodci za 7c. Cesta je krásná a tape na prstu rozhodně pomůže v díře na jeden prst.
Aby naše zpravodajství a průvodce po Mallorce, který by se na Lezci měl časem objevit, bylo úplné, navštívili jsme ještě řadu dalších oblastí mezi nimi musím vzpomenout na Cala Magraner



( Cala je asi v češtině záliv) zde je v průvodci popsán zbrusu nový sektor v super klenbě, kterou vedou silové cesty často s rozuzlením na samotné hraně stropu.



Zbytek sektorů této oblasti jistě stojí za návštěvu pokud, máte rádi lezení ve vysluněných plotnách nad mořem.
Oblast Santa Ponca, Ses Tret a Felantix nás příliš nezaujaly i když nějaké to lezení se zde vždy najde.
Na závěr jsme popolezli jeden den v Santanyi, jejíž kolmé a na techniku a prsty náročné cesty každého musí potěšit.



Na závěr bych chtěl napsat, že Fischerovo last moment jako loni opět nezklamal a zajistil za dobrou cenu (letenka, ubytování, skvělé snídaně a večeře, transfer z letiště a prý i pojištění-nepotřebovali jsme ho ) 6990, vše abychom mohli ztejrat prsty na zajímavých skalách a super počasí na lezení.



Brzké jaro je na Mallorce prý nejhezčí, tak neváhejte.

JirkaS   [úpravy] 10:25 07.01.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Prosba
Po delší době zase jeden slušný příspěvek. Chystám se na Malorku taky a zajímalo by mě, jak je to tam s dopravou, kdybych neměl na vypůjčení auta. Díky za odpověď pokud můžeš.
Zapsal: Michal Pešík, 12:33:01 07.01.2002
 Doprava na Mallorce
Klicky od auta muze clovek mit za 14 az 20 Euro/den. To znamena pri plnem obsazeni to je 4-5 Euro na osobu a den, coz je celkem unosne. Pak jeste bude treba se slozit na benzin, ale vzhledem k tomu ze do nejvzdalenejsi oblasti je to 80 a do nejblizsi asi 20 km a benzin je levnejsi nez u nas, tak ani tohle vitr v penezence neudela.
Ostatni doprava:
S vlaky je to jednoduche, je zde jen jedna trat. Vlakem se dostanete do Bunyoly (vychoziho mestecka pro dve dobry oblasti - Fraguel(60 min) a Sa Gubia(25min) a Solleru ( jedna nic moc oblast oblast) tamtez jezdi i autobusy. Je treba pocitat i s tim, ze pojede jeden rano tam a druhy vecer zpet. Do ostatnich mest Alaro a Santanyi, Andratx, Pollenca jezdi 100% take, ale pak je vzdy treba pocitat jeste s nejakym tim pochodem ke stenam. V zasade od toho neodrazuji, nebot myslim, ze nejsou ani prehnane drahe, ale auto vam da vice pohody pro poznani plejady ruznorodych oblasti.
Levna pujcovna : http://toptravel.com/terry/e1.htm
Zapsal: JirkaS, 13:59:18 07.01.2002
 Doprava
Také jsme využili Fischerův last moment a Mallorku v listopadu si perfektně na Mallorce zalezli. Letěli jsme s kolama (1000 Kč navíc za obě cesty), bydleli cca 10 km od Palmy. Kola se nam osvědčily jako nejlepší dopravní prostředek už proto, že nám místní kapsářka hned druhý den sebrala veškeré finance. Navštívili jsme oblasti (všechny do 35 km od hotelu) Sa Gubia, Ses Tret, Valdemosa.
Nepříjemným zážitkem bylo snad jen pumpování kol ve 2 ráno po příletu do Prahy, neboť nám příliš horliví úředníci v Palmě, prý z bezpečnostních důvodů, vypustili duše.
Zapsal: Klára, 10:17:01 09.01.2002
 coach outlet
He said
coach outlet http://coach.jcrsys.com/
Zapsal: nwkguy@gmail.com, 04:43:14 20.01.2014
 The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory
So, what does this need to do with cartoon ducks?
The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory http://www.fastest-man.com/
Zapsal: bwebuhqe@gmail.com, 07:18:27 08.09.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Dohlenwand
Lumpazivagabundus, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (184898)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Přátelská Výpomoc 6+ Kotek
Seidmarrock 7- Frankenjura
Babe 6c+ Peniche
Preguiça 6c Peniche
Papa 7a Rue Des Masques
Nově komentované:
Rechte Nordwand 7- Frankenjura
Direkte Nordwand 7+ Frankenjura
Pasivní Směr 6b Radvanice
Akční Směr 6c Radvanice
Procházka Kamením 7A Radvanice

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... | Gratulace |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Praha 2025 (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)

 Nově v inzerci:
MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1600 
 Ne 
 1853 
 Nevím 
 1128 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.