LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
4.Stribrny 11775
5.Štípek 11719
6. 11681
Bouldry:
4.Stráník 10850
5.Jungling 10628
6.Pochman 10625
Hory:
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598
22.Petr 3385

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166542 cest
Nové přelezy:
Minisex Ro 7C+
Kraftfeld 9/9+
Makhnovtch 7b+
Kleiner Ro 9+/10-
Funk Beyon 10-
Capitaine 7b+
Nouvelle D 7c
Homo Ca Pi 7c+
Šakal 9-
Čierna Ovc 9/9+

Stěny
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Olomouc
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání


Ve středu 4.11.2009 se konalo jednání týkající se sanace skal v oblasti Dolního Žlebu, které zorganizoval správce skal J. Pleticha.

Informace o výsledcích jednání a stanovisko ČHS k této záležitoisti si můžete přečíst na webových stránkách ČHS - www.horosvaz.cz.

B. Valentová   [úpravy] 10:42 06.11.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 info ze setkani13:44:29 06.11.2009
pár fotek ze setkáni je na http://cs.euroclimbing.com/?p=7504
odpovědět 

 Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání14:10:06 06.11.2009
Díky všem zůčastněným za jejich čas a informace.
Bahnoodpovědět 
 Re: Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání08:44:14 07.11.2009
Koukám, že "destrukce" bylo žhavější téma a když vše (snad) dobře dopadlo, už to nikoho nezajímá. Teď už jenom zbývá těšit se na jaro.
Willhemodpovědět 
  Re: Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání19:03:59 07.11.2009
Přečetl jsem si info na horosvazu. Chci poděkovat správcům oblastí i činovníkům svazu za práci, kterou dělají, přestože budou dle tradice za každý dobrý skutek po zásluze potrestáni.
motákodpovědět 
 Re: Sanace skal v Labáku - zpráva z jednání09:07:27 09.11.2009
Bohužel, někteří byli spíše nezúčastnění, jak je vidět ... "Pracovník SCHKO Labské pískovce, který byl také pozván, se z jednání omluvil."
Zrovna toho by tam asi řada lidí ráda viděla. Upřímně řečeno, nechápu. Že by se na celé SCHKO nenašel nikdo vhodný, kdo by se v danou dobu mohl uvolnit, nevěřím.
Doktorodpovědět 

 k tématu14:03:06 08.11.2009
konečně rozum..skvělé jednání..díky..
Jackalodpovědět 

 Omluva13:07:00 11.11.2009
Dnes mi volal jeden lezec, co pracuje ve firmě, která sanaci provádí. Škoda, že nezavolal dříve, mohli jsme si ušetřit jitření emocí a zbytečnou debatu. Nejen já jsem podlehl prvnímu dojmu z fotografií a prvního článku. Onen lezec v Labáku leze rád a rozhodně není žádné ořezávátko.  Jak už bylo v článku na horosvazu napsáno, jednalo se o volné bloky na no name objektu, na který se neleze, cca 300 kubíků, které hrozily zřícením, doufám, že si to pamatuji dobře. Kubík nacucaného pískovce váží 2500-3000 kg, takže v případě pádu by nějaké zídky byly úplně zbytečné. Všechny masivy v Labáku jsou v pomalém pohybu, to je holt geologie. Faktem je, že pokud bude něco akutně ohrožovat údolí, bude to rozebráno, ať se nám to líbí nebo ne.
Omlouvám se pí. Valentové i ochraně přírody za nevhodné komentáře. Byly napsány pod vlivem prvního dojmu. Je to poučení i pro ostatní, nepište nic bez dostatku informací.
Pár pozitivních věcí jsme na celé věci shledali. Firma je pod dohledem abude se snažit o co největší "šetrnost" k přírodě. A také se najednou se přestalo řešit mágo a celá lezecká komunita se spojila. Dobrý byl i přístup ČHS. Doufám jen, že se ke skálám budeme chovat ohleduplně i přes to, že spadnou, pardon, budou rozebrány.
Bídaodpovědět 
 Re: Omluva13:30:03 11.11.2009
Pěkně, Bído!
Piškotodpovědět 
  Re: Omluva14:07:44 11.11.2009
Taky tak.
Willhemodpovědět 
   Re: Omluva14:22:16 11.11.2009
Přidávám se. (K Piškotovi.)
Robertodpovědět 
    Pěkně pěkně17:59:12 11.11.2009
Takže nakonec to všechno dobře dopadlo jako v pohádce horolezci se kupodivu spojili a společně dokázali vybojovat velkou věc.Stálo to ale nemalé úsilí, těch komentářů a těch telefonátů.sice by se nejspíš stalo to co se stalo, totiž v podstatě nic i beztak ale budiž.Krásně to vypadá a člověk má takovej lepší pocit,připadá si mnohem důležitější ale jedno pozitivum to určitě má je vidět že jsme schopný se společně o něco zasadit a to je určitě dobrý do budoucna,protože s ochranářema může bejt jenom hůř.
Franěkodpovědět 

 Foto dne:

Unylá, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (184989)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zombie 7A+ Magic Wood
Minisex Roof SD 7C+ Magic Wood - Averstal
Clubtour 5+ Müglitztal
Meister Lampe 6 Müglitztal
Sportfreunde 6b Pitztal
Nově komentované:
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Tyrannosaurus Rex 8a Oréac
Ptérodactyle 7c Oréac

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
Re: osma | Síla rozvodů | Síla rozvodů | Návrat | Daddy Kuba | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Pochybnost k změnám za každou cenu | Re: návrat | ??? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (41)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Pinch od Edelridu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)

 Nově v inzerci:
Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1654 
 Ne 
 1901 
 Nevím 
 1170 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.