LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
36.Lank 10212
37.Chejn 10194
38. 10178
Bouldry:
36.Oliva 9409
37.Ďurech 9356
38.Stadtherrová 9350
Hory:
8.Zaoral 6528
9.Procházková 5864
10.Švihálek 5395

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5760 lezců
1169789 cest
Nové přelezy:
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b
Jenseits V 9
Hank 7b+
Il Gioco D 7b
Finanziere 7b+
Ignota 7b
Kultra 7C+

Stěny
SOU technického - Frýdek-Místek
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Díky dronu zachránili na Broad Peaku britského horolezce

Britský top horolezec Rick Allen se při pokusu o solo výstup novou cestou na Broad Peak ztratil a byl považován za mrtvého, ale díky dronu byl zachráněn. Dron řídil bratr Poláka Andrzeje Bargiela, který se pokouší o slyžování vedlejší K2.

Rick Allen lezl na Broad Peak s druhy, kteří se však kvůli větru vrátili. On pokračoval sám k vrcholu. Při sestupu spadl někde kolem 8000 metrů z ledového séraku. Okolí bylo přesvědčeno, že nepřežil.
Po necelých dvou dnech se našel v 7500 metrech jeho batoh. Na to se Bartek Bargiel rozhodl použít svůj dron, s kterým dokumentuje expedici svého bratra na K2. Podařilo se mu Ricka Allena lokalizovat. Pak se za ním vypravila skupina horolezců, našla ho potlučeného, ale v natolik dobrém stavu, aby mu pomohli sestoupit dolů.

Viz:

wspinanie.pl

gripped.com

lideahory.cz



Záběry z dronu z polské expedice na K2:


sth   [úpravy] 23:54 18.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dost dobrý,11:54:55 19.07.2018
bez dronu už do kopců ani ránu...
Pták ohnívákodpovědět 
 Re: Dost dobrý,13:25:58 19.07.2018
a bratru polaku
odpovědět 
  Re: Dost dobrý,16:41:46 19.07.2018
Zajímavý, že to dron dá takovou výšku, vrtulník ne.
Michal Dodpovědět 
   Re: Dost dobrý,18:50:52 19.07.2018
Výškovej rekord vrtulníku je vrchol Mt. Everestu, ale na samej vršek myslím letěli těsně nad zemí. Dron má čtyři vrtule a vrtulník jen jednu.. s dronem můžeš víc riskovat - nepřijde mi to tak divný.
honzaodpovědět 
   Re: Dost dobrý,13:32:57 23.07.2018
No, fór bude v tom, že vrtulník potřebuje (vzhledem ke své hmotnosti) podstatně méně řídký vzduch než tomu je u dronu s kamerou. :o ;)
Climberodpovědět 
   Re: Dost dobrý,11:51:40 24.07.2018
je to patrně tím,že spalovací motor vrtulníku v této výšce v kombinaci s hustotu vzduchu nefunguje,na rozdíl od elektromotoru dronu...
odpovědět 

 z prdele klika09:12:42 20.07.2018
Doufám že mu zlíbal všechny vrtule :-)
Davidodpovědět 

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185490)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
2h De Colle 7a+ Rue Des Masques
Sekni Ho Mačetou VIIc Prachov
Stará Cesta IV Prachov
Chuťovka 6- Sekaniny
Alpínka 6 Sekaniny
Nově komentované:
Polická VIIa Adršpach
Le Crime Etait Presque Parfait 8a Rue Des Masques
Čeľuste 7- Sekaniny
Polická VIIa Adršpach
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka

 Nově v diskusi:
Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1813 
 Ne 
 2059 
 Nevím 
 1308 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.