LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192826 cest
Nové přelezy:
Franta Jet Xc
Brutal Ass XIa
Periferie XIa
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mrtnická skála

smNa Mrtnickou  skálu jistě narazil každý, kdo někdy  listoval databází průvodců tady na Lezci. Ale těch,  kdo ji  znají, bude jistě menšina. Jsem lokální patriot. Vozili mě tady už v kočárku a tak mi jistě odpustíte, že mám tenhle „kvak“ na hranici vojenského prostoru pod kůží a chci se o něj s vámi podělit. A tak se nechte pozvat.



Kudy sem a vše o cestách se dočtete v již zmiňovaném průvodci.
Cest je tu jen pár, ale jsou nově přejištěné, dlouhé okolo 30 metrů a mírně převislé.
Na jedno odpoledne tak akorát.
Pokud si k návštěvě vyberete teplé dny a k osvěžení vám nebude stačit potok přímo pod skalou, můžete se skvěle vykoupat v Záskalské nádrži, jejíž hráz můžete tušit asi 200 metrů proti proudu.
Žádná romantická a nedotčená divočina. Tohle místo má dlouho historii sahající až někam do středověku. V 19. století tu skočilo z nešťastné lásky místní děvče. Donedávna byl pod skalou kámen s reliéfem, připomínající tuto smutnou událost, ale zmizel. Má to na svědomí buď povodeň, nebo lidský faktor. Velká voda mění tohle údolíčko celkem pravidelně, jak je patrné ze značek v levé části skály, které ukazují, jak vysoko sahala hladina při jednotlivých povodních. Při té poslední na začátku tohoto století vzal za své krásný, starý jez z dřevěných klád a ohlazených placáků  i desítky let vodou modelované, přirozené koryto potoka.
Civilizace je na dohled, ale neobtěžuje. Stíní tu veliké smrky a les voní i v únoru, pokud máte to štěstí jako my, kdy loni 24.2.2008 vyletěla teplota na 18°C.
Tady je pár fotek z té neobvykle jarní únorové akce.







Takže pokud se sem někdy vypravíte, užijte si hezký den jako my.

Průvodce - topo:
Mrtnická skála

Vendula C.   [úpravy] 08:33 10.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ještě jedna cesta08:53:48 10.03.2009
Tak Mrtník je nádherná skála, akorát nedoporučuju v létě, kdy tudy proudí davy lidí a aut za koupáním na přehradu.
V pravé části vysoké stěny je ještě jedna cesta od Vaška Ambroze z Hořovic. Vede zhruba v místech Direttissimy. Obtížnost asi 8 UIAA. V horní části je to takové horské lezení.
Vlevo od stěny je pás boulderingových skalek s mnoha variantami až do 8A+.
Petr Reschodpovědět 

 Pekne!14:18:20 10.03.2009
Po delsi dobe opet pekny clanek na Lezci! Diky!
Dusheenodpovědět 

 doporučení15:28:53 10.03.2009
Na Mrtnické skále jsem před lety lezl a mohu potvrdit,že zastavení se v rámci poznávání nových oblastí nebude plýtvání časem a benzínem.
P.S.Nostalgické vspomínky brát s rezervou.Ježek
Ježekodpovědět 
 Re: doporučení17:21:58 10.03.2009
Jen vspomýnejme i nostalgycki...:-)
odpovědět 
  Re: doporučení22:59:23 10.03.2009
Omlouvám se vzpomínky šťouro
Ježekodpovědět 
   Re: doporučení23:06:59 10.03.2009
Díky za opravu, vážím si jí, je vzácností... Minulý anonym a šťoural :-)
Honza Pok.odpovědět 

 Mrtnická skála17:20:14 22.03.2009
Zdravím,zajímalo by mne kdo se z nejbližšího okolí podílí na novém jištění Mrtnické a Jinřišské skály.Pocházím z Komárova a často navštěvuji tyto skály sám.Rád bych našel někoho ským bych mohl tyto lokality lézt.V případě zájmu mne kontatkujte na email nebo mob. : 724 755 654.Hore Zdar Ondřej Ulman
Ondřej Ulmanodpovědět 

 Foto dne:

Seven Lives, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (191559)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ulassai
U Cantu Di L'acellu 5c A Richjusa
Joyeux Anniversaire 5a A Richiusa
Les Lascars 6a A Richiusa
Eau Et Gaz Á Tous Les Étages 6a Restonica
Nově komentované:
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Koperniko 6b Buzetski Kanjon
Brownie 6c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: termín se používá i v průvodci | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Dotaz | termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá | Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (3)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 856 
 Někdy ano 
 854 
 Ne nepoužívám 
 912 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.